KACZO

Fundacja Mały Dom Kultury - Scena MDK Zamkowa 3/4

Bogusław Schaeffer

KACZO

Gramy KACZO. Myślimy kaczo. Bawimy się w kaczo. Śmiejemy się kaczo. Ubieramy się na kaczo. Potykamy się o kaczo. Niech żyje KACZO ideolo!

“Kaczo” to intrygująca komedia o życiu, teatrze i aktorach, w której następuje zderzenie doświadczeń wielkiego artysty z dążeniem do sławy nowego pokolenia aktorów, rozpoczynających swą karierę zawodową.
Bogusław Schaeffer to jeden z najciekawszych współczesnych artystów i niezwykle ważna postać polskiej kultury. To artysta o niezwykle rozległych zainteresowaniach twórczych i kontrowersyjnych poglądach estetycznych.
Schaeffer jest prekursorem wprowadzenia na scenę techniki collage’u, której świetnym przykładem jest „Kaczo”.
Autor swobodnie żongluje różnorodnymi konwencjami, łączy i przeplata muzykę i tekst, filozoficzne monologi oraz scenki opisujące przyziemne perypetie bohaterów. W spektaklu nie zabraknie fantazji, swobody, dowcipu i niespodzianek, gdyż jak stwierdził sam autor sztuki: „Chcę, by widz w teatrze śnił, a nie żeby sprawdzał czy wszystko jest na miejscu. Piszę sztuki dla marzycieli, nie dla kontrolerów”.

Obsada:
Showman - Paweł Wódczyński
Ona - Hanna Pustkowiak
On - Oskar Pozorski
Autor: Bogusław Schaeffer
Reżyseria: Bogdan Żyłkowski
Kostiumy: Kinga Ludek
Choreografia: Karolina Wyrozumska i Tekla Witoszek

Data premierY 4 czerwca 2021 r. Poznań

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.