Celtic fusion and Dance | Niedziela św. Patryka | Klub 2 PROGI | JRM oraz Tuatha & Ellorien

2progi Aleja Niepodległości 36

CELTIC FUSION AND DANCE:
show muzyczno-taneczny w Niedzielę św. Patryka w Poznaniu

WYKONAWCY

Jig Reel Maniacs to trzydziestotrzyletnia, druga stażem na polskim rynku formacja inspirująca się muzyką irlandzką i szkocką, łącząca tradycyjne celtyckie nuty z nowoczesnymi aranżacjami nawiązującymi do różnych trendów muzyki świata.

Obok wiodących klimatów irlandzkich i szkockich w repertuarze grupy nie brakuje pierwiastków walijskich i bretońskich oraz muzycznych smaków z tzw. nurtu World Music.

Sekstet Jigowo Reelowi Maniacy porusza się swobodnie od klasycznych – poprzez popowe, rockowe, reggae'owe, funkowe – do modernistycznych interpretacji standardów celtyckich oraz kompozycji własnych, które okrasza improwizacjami. W dwóch słowach: Celtic fusion.

Michał Jankowski – gitara akustyczna;
Aleksander Brych – flet drewniany poprzeczny;
Michał Mazur – dudy, whistles, drumla, dudaire dubh;
Dobrochna Surma – skrzypce;
Mariusz Sprutta – gitary basowe, śpiew, recytacje;
Filip Wyrwa – perkusja, instrumenty perkusyjne.

Więcej o Jig Reel Maniacs: https://jrm-jig-reel-maniacs.pl

Tuatha & Ellorien to zespół tańca irlandzkiego z Wrocławia.
Formacja powstała z połączenia dwóch najstarszych wrocławskich zespołów tańca irlandzkiego i funkcjonuje od ponad 18 lat, a z Jigowo Reelowymi Maniakami współpracuje od lat 16.

Choreografie zespołu tworzone były przy współpracy z Sarah Clark, solistką spektakli tanecznych Lord of the Dance oraz Feet of Flames, a także Kevina McCormack, tancerza widowiska Riverdance.

Wśród najważniejszych występów zespołu można wymienić: udział w programach telewizyjnych: „Pytanie na Śniadanie” i „Familiada”, oraz festiwalach: Piknik Country Mrągowo, Szanty we Wrocławiu i wielu innych.

Członkowie zespołu zdobyli tytuł mistrzów Europy w tańcu irlandzkim w konkurencji zespołowej.

Sabina Bieleszuk-Rewucka
Milena Kretschmer
Ewa Dzięcioł
Joanna Markiewicz
Agnieszka Zacher

Więcej o Tuatha & Ellorien: https://irlandzki.com

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.