Koncert #329 Puce Mary, Pierre Jodlowski/Adam Gołębiewski, Antez | LAS

Pawilon - Nowa Gazownia Ewangelicka 1

Puce Mary to nazwa solowego projektu kopenhaskiej artystki dźwiękowej Frederikke Hoffmeier. Puce Mary zgłębia tajniki industrialnego noise’u i muzyki eksperymentalnej, wydając liczne albumy w takich wytwórniach jak Posh Isolation, iDEAL Recordings, Ascetic House i Freak Animal oraz współpracując z takimi artystami jak Loke Rahbek, Dan Johansson z Sewer Election i Rodger Stella z Macronympha. Obecnie udziela się także w projektach JH1.FS3 i Body Sculptures.
 
W swojej twórczości odnosi się zarówno do kolaży dźwiękowych, noise’u i surowej muzyki industrialnej. Występowała w całej Europie, Japonii, Rosji, Kanadzie i Ameryce.
  
Pierre Jodlowski i Adam Gołębiewski zagrają improwizowany set. Niedawno wydali nagrany razem album τελετουργία. Obaj muzycy zainteresowani są rytualnym i energetycznym podejściem do dźwięku i instrumentów. We wspólnym projekcie eksplorują materie dźwięku wykorzystując przy tym zarówno jego akustyczne jak i elektroniczne źródła.

Antez w muzycznym performensie zaprezentuje materiał z Continuum - projektu wytwarzającego się za każdym razem na nowo, bo wykorzystującego przestrzeń własnej prezentacji.
 
"Moja pierwsza inspiracja do wytwarzania ciągłego dźwięku za pomocą perkusyjnego instrumentu wyewoluowała poprzez proces badania właściwości akustycznych przestrzeni spektaklu" – mówi Antez. "Moje dźwięki są często porównywane z pewnymi dźwiękami wytwarzanymi przez syntezatory. Jednak moje odgłosy akustyczne zależą od jakości odbijania się otaczających powierzchni, a także samej przestrzeni występu."