Poznański Jarmark Świąteczny na MTP

Międzynarodowe Targi Poznańskie Głogowska 14

Brama Poznańskiego Jarmarku Świątecznego zostanie otwarta 19 listopada o godzinie 11:00 i od tego momentu, aż do 23 grudnia Plac Powszechnej Wystawy Krajowej na Międzynarodowych Targach Poznańskich zamieni się w magiczne miasteczko św. Mikołaja. Na weekend otwarcia organizatorzy przygotowali liczne atrakcje dla całych rodzin! Do godziny 14:00 każdy będzie mógł nieodpłatnie pojeździć na łyżwach na oświetlonym girlandami lampek lodowisku. 

W sobotnim programie znalazły się także pokazy jazdy figurowej. Z kolei na jarmarkowej scenie o godzinie 12:30 rozpocznie się spektakl dla najmłodszych pt. „W magicznej chacie czarownicy”. Od 15:00 startuje widowiskowy, zimowy pokaz iluzji, a już o 17:00 ceremonia otwarcia jarmarku z udziałem prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka. To właśnie wtedy nastąpi uroczyste rozświetlenie choinki, a chwilę później na scenie wystąpi gwiazda otwarcia – Natalia Kukulska.

W niedzielę w godzinach 12:00-14:00 na Poznańskim Jarmarku Świątecznym będzie można spotkać postacie z bajek. Podobno pojawi się sama księżniczka Elsa! O godzinie 17:00 odbędzie się darmowy koncert zwyciężczyni najnowszej edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo” – Kasi Wilk! Szykują się dwa dni pełne emocji! 

Poznański Jarmark Świąteczny na Międzynarodowych Targach Poznańskich otwarty będzie do 23 grudnia, od wtorku do czwartku oraz w niedzielę w godzinach 11:00-21:00, natomiast od piątku do soboty w godzinach 11:00-22:00. Wśród stałych atrakcji znajdą się: domek Świętego Mikołaja, zjazdy pontonowe, karuzela wenecka, świąteczna kolejka, mirror cube – mobilny pawilon artystyczno-rozrywkowy, gadający Łoś Marcin, Młyńskie Koło czy symulator lotu saniami! Do tego bogata oferta gastronomiczna i stoiska z rękodziełem. Organizatorzy przygotowali także gwiazdkowe warsztaty dla dzieci.

Szczegółowy program weekendu otwarcia oraz atrakcji zaplanowanych w ramach Poznańskiego Jarmarku Świątecznego dostępny jest na www.jarmark.poznan.pl   

Wejście i wjazd na parking od ul. Głogowskiej.

Jarmark realizowany jest przez Grupę MTP w ramach Betlejem Poznańskiego, partnerem strategicznym jest Enea, partnerem Miasto Poznań, a Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak objął wydarzenie patronatem honorowym. 

Partnerzy Poznańskiego Jarmarku Świątecznego: Agencja Interaktywna R360, Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych, Fundacja In_Spire, GARDENcity, Komenda Miejska Policji w Poznaniu, Łany – Zespół Pieśni i Tańca, Modra Sova Group, Multidekor, Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele, Poznań Ice Festival, Teatr Wielki w Poznaniu.

Do zobaczenia na Międzynarodowych Targach Poznańskich!

Tegoroczne lokalizacje Betlejem Poznańskiego:
Międzynarodowe Targi Poznańskie - 19.11-23.12.2022
Plac Kolegiacki - 18.11-27.12.2022
Plac Wolności - 18.11-27.12.2022
Rynek Łazarski - 3-18.122022