SALON POEZJI / PAULINA GAŁĄZKA

Teatr Muzyczny w Poznaniu Niezłomnych 1e

Sobota, 17 Grudnia, godz. 11:45

Salon Poezji / Paulina Gałązka
Poezja

Premiera: 17 grudnia 2022

Gościem 78. odsłony Salonu Poezji będzie aktorka teatralna, filmowa i serialowa, Paulina Gałązka, która przeczyta poezję świąteczną takich autorów jak: Krzysztof Kamil Baczyński, Adam Asnyk, Ernest Bryll, Leszek Długosz, Konstanty Ildefons Gałczyński czy Kazimiera Iłłakowiczówna. Nie zabraknie także wyjątkowej oprawy muzycznej. Nasza solistka Urszula Laudańska, uczestniczka 9. edycji popularnego programu The Voice of Poland, zaśpiewa świąteczne piosenki: „Mario, czy już wiesz?”, „Nie było miejsca dla Ciebie”, „Jest taki dzień”, „Pada śnieg” oraz „Zaśnij dziecino”. Towarzyszyć jej będzie Radosław Mateja, pianista z orkiestry Teatru Muzycznego.
Paulina Gałązka jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi. Od sezonu 2013/2014 występuje na deskach Teatru Ateneum w Warszawie, gdzie zagrała w spektaklach: Amoroso (reż. A. Barciś), Tramwaj zwany pożądaniem (reż. B. Linda), Mary Stuart (reż. A. Duda-Gracz) i Antygona (reż. A. Korytkowska). Obecnie można ją oglądać w przedstawieniach: Ojciec (reż. I. Kempa), Cesarz (reż. M. Grabowski), Don Juan, albo kamienna uczta (reż. M. Grabowski) oraz To wiem na pewno (reż. I. Kempa). Na dużym ekranie zadebiutowała w 2011 roku w filmie W imieniu diabła w reżyserii Barbary Sass. Później można ją było zobaczyć w takich tytułach jak m.in.: Żyć nie umierać (reż. M. Migas), Powidoki (reż. A. Wajda), Jak pies z kotem (reż. J. Kondratiuk), Kobieta sukcesu (reż. R. Wichrowski), Na bank się uda (reż. Sz. Jakubowski), Wszyscy moi przyjaciele nie żyją (reż. J. Belcl), Furioza (reż. Cyprian T. Olencki), The End (reż. T. Mendes), Dziewczyny z Dubaju® (reż. M. Sadowska). Już niebawem wystąpi w komediach Fuks 2 w reżyserii Macieja Dutkiewicza oraz Na twoim miejscu w reżyserii Antonio Eduardo Galdameza Munoza. Na małym ekranie zadebiutowała w serialu Pierwsza miłość, a później można ją było zobaczyć w takich produkcjach jak m.in.: Druga szansa, Archiwista, Znaki, Klangor, Królowa. W 2023 roku obędzie się premiera najnowszego serialu Canal+ pt. Emigracja, w którym wciela się w jedną z głównych ról. Laureatka kilku nagród, w tym m.in.: Nagrody za rolę Lulu w spektaklu Shopping & fucking na 31. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi (2013) i Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia dla studentów uczelni artystycznych.
Salon Poezji z Pauliną Gałązką odbędzie się również w Zamku w Kórniku tego samego dnia o godz. 17:00. Wstęp tylko z zaproszeniami. W sprawie miejsc prosimy o kontakt z Biblioteką Kórnicką.
Krakowskie Salony Poezji w Teatrze Muzycznym w Poznaniu organizowane są we współpracy z poznańskim Oddziałem Towarzystwa Litaerackiego im. Adama Mickiewicza. Opiekę merytoryczną nad Salonem obejmuje wiceprezes Oddziału, prof. UAM dr hab. Wiesław Ratajczak z UAM w Poznaniu.
Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza zostało założone w 1886 roku we Lwowie. Jego zadaniem było gromadzenie, dokumentowanie i upowszechnianie materiałów dotyczących życia i twórczości Adama Mickiewicza. Dziś jest jednym z najstarszych towarzystw naukowych w Polsce. Skupia badaczy literatury, nauczycieli-polonistów, bibliotekarzy, literatów i miłośników literatury, zapewniając integrację środowiska polonistycznego. Organizuje odczyty naukowe i konferencje historycznoliterackie, wydaje „Rocznik Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza”.
Bilety w cenie 10 zł dostępne są w kasie, na stronie Teatru. Rezerwacje pod nr tel. 511 433 616 oraz pod adresem [email protected]

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.