Wesoły Ryjek / SZTUKA SZUKA MALUCHA

Teatr Animacji Sala Duża w Poznaniu św. Marcin 80/82

14.  Festiwal Sztuki dla Najnajmłodszych SZTUKA SZUKA MALUCHA
"Wesoły Ryjek"
Teatr Animacji w Poznaniu
 
Wesoły Ryjek jest małą, ciekawą świata świnką – dzieckiem, które zadaje pytania, odkrywa świat, zachwyca się najprostszymi rzeczami: tykaniem zegara, szelestem gałęzi, barwą liści. Nasza opowieść to podróż przez dzieciństwo. Podróż, która inspiruje, zaskakuje i zachwyca, a także zachęca małego odbiorcę do odkrywania, zadawania pytań i znajdowania niebanalnych odpowiedzi.
Literatura Wojciecha Widłaka maluje piękny obraz rodzicielstwa – mądrego, wymagającego, pełnego ciepła i cierpliwości. Pokazana w ten sposób relacja między bohaterami pozwala nam rozpoznać własne pragnienia i słabości, pomaga zrozumieć, zaakceptować, pokochać siebie i innych. Każdy z nas jest inny − inaczej się nazywa, inaczej wygląda, co innego lubi. Ale każdego z nas smuci niedobre słowo czy cieszy ulubione danie.W warstwie wizualnej spektakl odwołuje się do dziecięcych rysunków – niedoskonałych, niedokończonych, stwarzanych tu i teraz, na oczach widza. Poza obrazem w przedstawieniu ważnym akcentem jest ruch sceniczny, a także muzyka grana na żywo.
W spektaklu wykorzystujemy wizerunek Ryjka stworzony przez Agnieszkę Żelewską,
współpraca: Wydawnictwo Media Rodzina
 
 
Twórcy:
Tekst: Wojciech Widłak
Inscenizacja i reżyseria: Anna Rozmianiec
Scenografia: Anna Rozmianiec, Cecylia Kotlicka
Muzyka, teksty piosenek: Jakub Woźniak
Lalki, kostiumy: Cecylia Kotlicka
Obsada: Julianna Dorosz, Danuta Rej, Katarzyna Romańska, Mariola Ryl - Krystianowska, Mateusz Barta, Marcin Ryl - Krystianowski
 
Czas trwania: 65 minut
Wiek uczestników: od 3 do 5 lat


Bilet powinien mieć każdy widz, niezależnie od wieku (dziecko, rodzic, opiekun).


Szanowni Widzowie!
Informujemy, że osoby spóźnione nie będą wpuszczane na wydarzenie, a także nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Bardzo prosimy o punktualność.