spalarnia / Ewa Sad/ Czarodziej i Pan Enigmo

CK Zamek Sala Wielka Święty Marcin 80/82

3 wyjątkowe koncerty jednego wieczoru, każdy z mocnym naciskiem na pełną znaczeń warstwę liryczną i ze świetnymi kompozycjami muzycznymi.
SPALARNIA / EWA SAD / CZARODZIEJ I PAN ENIGMO - ZAPRASZAMY!

spalarnia to projekt muzyczny Wojciecha Kosmy, który eksploruje miłość, przyjemność, intymność i płeć poprzez poetyckie avant-popowe utwory, które czerpią zarówno z tradycyjnego polskiego folku, jak i z aktualnego słownictwa muzyki tanecznej. spalarnia dąży do ustanowienia głęboko osobistych nowych mitologii zakorzenionych w polskiej kulturze i tradycji, promując jednocześnie queerowe, świeckie i antynacjonalistyczne uczucia. spalarnia występowała między innymi w Tate Modern, Komunie Warszawa, Camden Arts Centre czy Festiwalu Ephemera. Jej debiutancki album USTA ukazał się w maju 2022 roku.
https://www.instagram.com/spalarnia/
https://www.facebook.com/spalarniawk
https://www.youtube.com/channel/UCKSB8fes7_DdYaevQ0sV-GA3

Ewa jest artystką wizualną, a jej muzyka to nieoczywista mieszanka gatunkowa
z wciągającymi i bogatymi w warstwę znaczeniową tekstami.
Na koncercie będzie można usłyszeć utwory z nadchodzącej płyty.
Do tej pory wydała trzy single - na kanale YT Tygrysów i na kanale Kstyk, gdzie wywołały niemałe zamieszanie.

#psychpop
#witchrap
#posthiphop
#acid
#2030

„po wiadrze” - Exploring Boys

"Hipnotyczny, rzadki gatunek. Należy dbać i chronić” - Marcin Tercjak

Czarodziej i Pan Enigmo to zespół założony przez Annę Sudoł (artystkę wizualną, pisarkę, autorkę powieści "Projekt", Wydawnictwo Ha!art) i producenta Grzegorza Teppera. W 2020 roku nakładem wytwórni Nagrania Somnambuliczne ukazał się ich debiutancki koncept-album pt. Czarodziej i Pan Enigmo.
Sam zespół jest oszczędny w słowach:
Sample z winyli trzeszczą, jak szkło pod butami Czarodzieja, który przemierza nocą warszawskie ulice. Słowa zostają w głowie, jak piasek pod paznokciami. Niepokój i obcość to podróży nieodłączni towarzysze.

Portal Soundrive.pl tak opisał twórczość duetu:
To musi być magia, bo "Czarodziej i Pan Enigmo" z jednej strony brzmi jak słuchowisko, z drugiej trudno nie przytupywać do tych szeleszczących sampli wprost z wysłużonych winylów. Jest tutaj trip-hopowa aura, a jednocześnie nie ma wątpliwości, że ta muzyka trip-hopem być nie może; są momenty rapowane, ale w tak specyficzny sposób, że zatwardziałym zwolennikom rapu raczej nie podejdą... Tajemniczy czar nie pozwala jednak oderwać się od tego przedziwnego albumu.
Jarek Szczęsny z Nowamuzyka pl:
[...] Beaty i trzaski z winylowej płyty to w „Pada”. „Potwór chce wyrzucić lokatorów / sakwę napełnić z grupą upiorów / wyrzuciła mnie tu Wisła / wierzę więc, że to misja” – przyznam, że to zgrabne, dwuznaczne i chwytliwe, a słów tych szukać należy w „Zamku II”. Dalej znów zaskoczenie. Zakurzony dansing w etapie schyłkowym, gdzie widma kręcą się wokół tańczących par („Tylko tul”). Na dokładkę popisy wokalne. Kolejny plus za odwagę.[...]
Jacek Wnorowski z Music is:
[...] A jeszcze w kwestii rapu i to mocno abstrakcyjnego i niezwykle klimatycznego: Czarodziej i Pan Enigmo z ich self-titled, czyli nowi podopieczni labelu Nagrania Somnambuliczne. Dobrze, że wytwórnia rozszerza gatunkowy katalog i dobrze, że tak udanym projektem.[...]".

https://www.facebook.com/czarodziejipanenigmo

https://open.spotify.com/album/2UpmiZJjgudfekRu3rYlz6

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.