FOCUS

CK Zamek Sala Wielka Święty Marcin 80/82

FOCUS – holenderska progresywna grupa rockowa istnieje od 1968 roku.
Ze swoją wyjątkową marką, Focus zamanifestował się na początku lat 70, jako najbardziej udany i doceniany ze wszystkich holenderskich zespołów rockowych.
Formacja nagrywała głównie muzykę instrumentalną charakteryzującą się bogatymi brzmieniami opartymi na dźwiękach instrumentów klawiszowych, fletu i gitar. W muzyce zespołu daje się zauważyć wpływ muzyki klasycznej i jazzu. Prowadzona przez członka założyciela Thijsa van Leera , najbardziej znana z przebojów „Hocus Pocus”, „House of The King” i „Sylvia”, a także uznanych przez krytyków albumów „Moving Waves”, „Focus 3” i „Hamburger Concerto”. Kultowi holenderscy mistrzowie muzyki nadal zadowalają fanów nowymi albumami na żywo i studyjnymi.
Na początku 2000 roku zespół powrócił z nowymi dobrze przyjętymi albumami „Focus 8” i „Focus 9”. Focus przegrupował się w fantastycznym nowym składzie. Sir Thijs van Leer: flet, klawisze i wokal (pierwszy holenderski muzyk rockowy, ktory w 2008 roku uzyskał tytuł szlachecki). Słynny perkusista Pierre van der Linden, który dołączył do grupy na ich drugim albumie „Moving Waves” w 1972 roku. Znany na całym świecie ze swoich umiejętności rytmicznych, Pierre pozostaje kluczowym czynnikiem w brzmieniu Focus. Gitarzysta Menno Gootjes oraz uznany basista Udo Pannekeet uzupełniają obecny skład zespołu. W 2010 roku największy światowy hit Focusa „Hocus Pocus” stał na czele kampanii Nike 2010 World Cup. Muzyka Focus jest regularnie słyszana w Top Gear i Saxondale w telewizji w Wielkiej Brytanii, grach komputerowych i pojawiła się w wielu hollywoodzkich hitach, ostatnio Baby Driver (2017).

Nadeszła nowa era Focus!
W zespole pojawiła się odmłodzona pasja. Wydali pierwszy album studyjny od 6 lat, Focus 11. Z okazji 50 rocznicy powstania zespołu, na początku 2019 roku, rozpoczęli światową trasę koncertową promując nowy album. Niestety pandemia nie pozwoliła dokończyć trasy koncertowej.

Focus wrócił na scenę i w 2023 roku zagra trzy koncerty w Polsce, na które serdecznie Państwa zapraszamy.

24.03.2023 – Piątek - 19.00 – Warszawa - Klub Hybrydy
25.03.2023 – Sobota - 19.00 – Poznań - Centrum Kultury Zamek
26.03.2023 – Niedziela - 19.00 – Bydgoszcz - Klub Kuźnia

Bilety:
przedsprzedaż 160 zł
w dniu koncertu 180 zł

do nabycia:
Ticketmaster
Ekobilet
CKZ
Rock Serwis

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.