MUZYKOTEKA: MUZYKA WIELKICH MIAST - Wenecja

Aula Uniwersytecka w Poznaniu Wieniawskiego 1

Muzyka Wielkich Miast - Wenecja
Muzyczna podróż do siedemnastowiecznej Wenecji śladami najwybitniejszych kompozytorów tamtych czasów!

Czy zastanawialiście się kiedyś jak muzyka może charakteryzować miasto, a jak miasto nadaje charakter muzyce?
„Muzyka Wielkich Miast” to kontynuacja serii autorskich koncertów Pro Sinfoniki – Filharmonii Poznańskiej połączonych z prezentacją wizualną i omówieniem.
W trakcie muzycznych spotkań prezentujemy takie utwory, które najbardziej kojarzą się z wybranymi miastami w pełni oddając ich wyjątkowy styl oraz charakter.

wykonawcy:
Jakub Kaszuba - obój
Orkiestra Smyczkowa pod kierownictwem Marcina Suszyckiego

w programie:
Antonio Vivaldi, Sinfonia G-dur
Benedetto Marcello, Koncert obojowy c-moll
Arcangelo Corelli, Concerto grosso op. 6 nr 8

o naszych koncertach:

MUZYKOTEKA to sobotnie koncerty rodzinne, organizowane raz w miesiącu w Auli Uniwersyteckiej w Poznaniu. Dla małych i dużych miłośników muzyki, dla dawnych i nowych przyjaciół Pro Sinfoniki, dla znawców i amatorów, a także dla tych, których najzwyczajniej zainteresują nasze muzyczne projekty.

HISTORIA sobotnich koncertów sięga początków Pro Sinfoniki. Ich celem było i jest ukazanie piękna i różnorodności muzyki. Na Pro Sinfonicznej estradzie oklaskiwana była niezliczona rzesza artystów, wykonywane były dzieła różnych epok: stare i nowe, pochodzące z różnych stron świata. Istna muzykoteka, z której możecie brać to, co lubicie, czyli tradycyjne koncerty symfoniczne, muzykę ludową, muzykę popularną w niebanalnych opracowaniach, a także kino (nie takie) nieme.

PROGRAM SEZONU:
https://prosinfonika.eu/program/

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.