ŚWIATŁOCIENIE - Barbara Prądzyńska / Antonio González Rodríguez

Republika Sztuki Tłusta Langusta - Scena Mała ul. Ratajczaka 44 (IV piętro)

ŚWIATŁOCIENIE
nanodram Barbary Prądzyńskiej i Antonio Gonzalez Rodrigueza.
 
Zajmiemy się wspólnym fabrykowaniem cieni tak, by wypełniły alchemiczną jaskinię, zatańczyły w blasku a następnie poprowadziły nas w świat, w którym odbicia stają się realne a perspektywa gra ważną rolę.
 
Światło zapala się i gaśnie.
Wyłapuje kształty i kolory…
Nic może stać się wszystkim.
Wszystko może być cieniem.
 
Spektakl dla młodszych (dzieci) i starszych.
Czas trwania: około 40 min.
 
Barbara Prądzyńska
Studiowała Filologię Polską i Teatrologię na UM w Poznaniu i Pedagogikę teatru na UW. Współpracowała z teatrami niezależnymi w Polsce i na świecie (m. in.: Teatr Biuro Podróży, Derevo, The Garden Project, Grotest Maru, Circus Ferus), z którymi występowała na międzynarodowych festiwalach całego świata. Realizowała własne projekty w Meksyku, na Kubie, w Niemczech, w Holandii, w Turcji, w Gruzji, w Palestynie. Od lat łączy eksperymenty sceniczne teatru alternatywnego, fizycznego i wizualnego z elementami performatywnymi i bezpośrednią interakcją z widzem. Twórczyni teatru Fraktale i teatru Canoa. Współzałożycielka Fundacji Art Junction realizującej działania społeczno-artystyczne w Polsce i na świecie.
 
Antonio González Rodríguez
Studiował w Wyższej Szkole Sztuk Dramatycznych Esad w Murcji i Resad w Madrycie. Współpracował z teatrem lalek Tiritando, El retrete de Dorian Gray i in. w Hiszpanii i w Kolumbii. Pracował jako lalkarz i reżyser lalkowych programów telewizyjnych w Barcelonie. Od lat realizuje spektakle w założonym przez siebie teatrze lalkowym „Titeres Cuatrocaminos”. Występował w całej Hiszpanii i na międzynarodowych festiwalach w Turcji, Iranie, Izraelu, w Chinach, Tajwanie, Kolumbii, Brazylii, Republice Czeskiej, Austrii, Wielkiej Brytanii, Francji, Portugalii, Rumunii, Belgii. Obecnie żyje i pracuje w Valle del Tietar, blisko Madrytu, gdzie organizuje rokrocznie festiwal lalkowy Festival de Titeres del Valle del Tietar i jeździ ze swoimi spektaklami po okolicznych miasteczkach prowincji.