Tydzień Sztuki Ukraińskiej

Od 24 sierpnia do 3 września w Poznaniu odbędzie się Tydzień Sztuki Ukraińskiej. Zwieńczeniem będzie koncert muzyki ukraińskiej - 3 września, od godziny 17.00 przy Madalińskiego 17. 

24.08 otwarcie tygodnia sztuki rozpocznie się uroczystym koncertem poświęconym Dniu Niepodległości Ukrainy. Uczestnikami koncertu są przedstawiciele Ukrainy, Białorusi, Polski. Koncert odbędzie się w Centrum Kultury Zamek od godziny

25.08 Dzień Performance na scenie podwaliny Małego Domu Kultury. Dzień Performance otwiera prezentacja projektu Głos z okopów - słowa wolności z ogólnoukraińskiego forum pisarzy wojskowych. Następnie w programie występy Art Cluster i gości.

- 16 sierpnia ( w Młodzieżowym Domu Kultury) odbędzie się otwarcie artystycznego projektu Margo Pugaczenko „Modern Love”. 12 sztandarów jako 12 apostołów o wymiarach m x 1,5 m wykonanych na czarnym tle. To prototypy telefonów, w których poznajemy się, komunikujemy/zakochujemy/rozpadamy się nawet w prawdziwym życiu, nie ma dnia bez zobaczenia się. A czasem żyć i bez mówienia. Czy to naprawdę miłość? Czy te realia są na zawsze?

- 26 sierpnia Otwarcie wystawy-aukcji fotografii współczesnej Zoryany Opanaszczuk w Klubie Mescalina.

- 2.09 18:00 - prezentacja projektu literackiego partnerów ze Lwowa. Głosuj z okopów - słowo Wolność!
To nowy projekt pomysłu Tatiany - forum pisarzy wojskowych, które ma już 5 lat. Ten projekt jest najbardziej prawdziwy i niesamowity, ponieważ tam można usłyszeć i zobaczyć naszych współczesnych ukraińskich bohaterów.

- 2.09 19:00 рrezentacja książki poetyckiej Ekateriny Flekman - Poetki z Kijowa oraz spotkanie Klubu Poezji Ukraińskiej w Poznaniu w fundacji Malta

03.09 13.00 uroczyste otwarcie Tygodnia Sztuki Ukraińskiej oraz otwarcie wystawy rysunków dziecięcych w Młodzieżowym Domu Kultury.

03.09 - Święto dzieci do wyników konkursu czytania poezji w ‘Kreaktywator’. Na scenie Madaliny odbędzie się koncert ukraiński, kiermasz performansów oraz warstaty dla dzieci

W ramach Tygodnia Sztuki odbędzie się dziecięcy konkurs literacki, organizowany wspólnie z Dziecięcą Miejską Biblioteką Mediów miasta Lwowa.

Stowarzyszenie Twórcze Art Сluster i partnerzy kulturalni Poznania zapraszają na największe wydarzenie poświęcone ukraińskiej sztuce współczesnej w Poznaniu.