ZAPISKI Z WYGNANIA

Aula Artis Kutrzeby 10

GRUV ART zaprasza na gościnny spektakl "Zapiski z wygnania" Teatru Polonia z Krystyna Jandą w roli głównej
W Poznaniu „Zapiski z wygnania” zaprezentowaliśmy w 2019 roku. Odbiór spektaklu był niewzwykły, długie brawa na stojąco, wzruszenie i podziw. Później rozlegały się głosy: „ten spektakl powinien zobaczyć każdy”. 
Nie ulega wątpliwości, że siłą tego spektaklu jest po prostu Krystyna Janda i Jej niezwykła kreacja aktorska, dzięki której tak niełatwy tekst dociera do każdego widza. To jeden z tych spektakli, który chce się oglądać wielokrotnie.
Słowa, które padają ze sceny tną ciszę. Wzruszają, poruszają i hipnotyzyją widzów. Nikt nie sięga po smartfona, nie patrzy na zegarek, nie rozmawia. Tak wielka jest siła tego spektaklu.

Zapraszamy serdecznie!

Adaptacja: Magda Umer i Krystyna Janda
Reżyseria: Magda Umer
Obsada: 
Krystyna Janda i Janusz Bogacki z zespołem muzycznym w składzie: Tomasz Bogacki (gitara), Paweł Pańta (kontrabas), Bogdan Kulik (perkusja), Marek Zebura (skrzypce)

„Zapiski z wygnania" w reż. Magdy Umer w roli głównej z Krystyną Jandą właśnie takie są: doskonale ubogie w formę i bogate w poruszającą treść. Scena jest niemalże pusta, mikrofon, stolik z paczką papierosów i tyle. Ale reżyserka i aktorka świadomie i bezbłędnie wykorzystują technikę - przysłaniają w połowie przezroczystym ekranem scenę i wyświetlają na nim zbliżenia twarzy Jandy podczas monologu albo archiwalne zdjęcia. Dzięki temu wyraźnie widzimy, że każdy gest, półuśmiech, każde zmrużenie oka jest po coś.
Krystyna Janda została uhonorowana indywidualną nagrodą aktorską za rolę w spektaklu „Zapiski z wygnania” w 24. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Czas trwania: 100 minut, bez przerwy

Producent spektaklu: Teatr Polonia w Warszawie
Organizator: GRUV ART

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.