Koncert dla Wolontariuszy

   

Poświęcali swój wolny czas, aby wspierać uciekający z Ukrainy. Organizowali zbiórki, pracowali w magazynach darów i w punktach noclegowych, szykowali i wydawali posiłki, byli tłumaczami i wykonywali szereg innych ważnych czynności. Bez wolontariuszy, bo to o nich mowa, nie bylibyśmy w stanie pomóc tylu Ukraińcom.  

Czy słowo „dziękuję” jest wystarczające, żeby docenić ich działania? Chcemy je podkreślić, wykrzyczeć, a nawet… wyśpiewać! Zapraszamy na wyjątkowy koncert dla wolontariuszy!

Mówi się, że muzyka łagodzi obyczaje, że łączy pokolenia i narody. Z jej pomocą chcemy podziękować wolontariuszom, którzy od pierwszych dni wojny zaangażowali się w pomoc Ukrainie. Wyrazem naszej wdzięczności będzie koncert, który odbędzie się w niedzielę (26 czerwca) o godz. 19.00 na Wolnym Dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania (ul. Plac Kolegiacki 17). Na scenie z największym musicalowym hitami wystąpią: zespół wokalno-aktorski, taneczny i band Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Darmowe wejściówki rozeszły się w ekspresowym tempie. Spodziewamy się obecności kilkuset osób: wolontariuszek, wolontariuszy, przedstawicieli organizacji pozarządowych i firm. Wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa zdjęć "Tysiące serc i rąk. Wolontariusze dla Ukrainy".

Głównymi organizatorami Koncertu są: Stowarzyszenie Centrum PISOP, Teatr Muzyczny w Poznaniu oraz Miasto Poznań. Koncert nie odbyłby się bez wsparcia innych partnerów społecznych i poznańskich firm.