RIVERSO / Open Window Theatre Bergen / Norwegia / FESTIWAL NAJMŁODSZYCH 2022

Teatr Animacji w Poznaniu Sala Witraż św. Marcin 80/82

Czy na końcu trąby jest zawsze słoń? A może kryje się tam inne zwierzątko? A jeśli słoń, to dlaczego różowy? I czy ta trąba może wywęszyć tajemnicę? A może wywąchać niespodziankę? Gdzie jest jej koniec a gdzie początek? Dlaczego układa się w znak zapytania? Tyle jest kwestii do wyjaśnienia, tak wiele do odkrycia, a gdy już się wie co jest tutaj, koniecznie trzeba dowiedzieć się co będzie tam…
“Riverso” to spektakl na opak, zupełnie szalony i pełen zaskoczeń. Zapraszamy wszystkich do niezwykłego ogrodu, który skrywa w sobie wiele niewiadomych. Będzie można zajrzeć pod, spojrzeć nad, odsłonić, odkryć… zobaczyć co kryje się po drugiej stronie tego, co oczywiste.
Spektakl powstał z inspiracji znanymi na całym świecie książeczkami o ogrodowym słoniu Pomelo, napisanymi przez Ramonę Bădescu i zilustrowanymi przez Benjamina Chauda. To niezwykle inteligentna, pełna humoru i filozoficznych pytań lektura dla najmłodszych dzieci. Czerpiąc z bogactwa fantazyjnych skojarzeń i przygód słonia Pomelo, twórcy spektaklu chcą bawić się formą, obrazem i dźwiękiem. Jak zwykle w spektaklach tworzonych przez Open Window Theatre nie zabraknie animowanych obiektów, dobrego aktorstwa i mądrze stawianych pytań.
Muzykę do tego przedsięwzięcia stworzyła Mari Kvien Brunvoll - niezwykle wrażliwa kompozytorka, poszukująca nieoczywistych rozwiązań dźwiękowych. W spektaklu usłyszymy zarówno jej śpiew, jak i utwory zagrane m.in. na magicznym instrumencie z porcelany.

Ważne informacje:
wiek: 0,5-2,5 i bliscy dorośli
spektakl teatru formy, z elementami choreografii, prezentowany w języku polskim z elementami norweskiego, otwarty na widzów niepolskojęzycznych
bilety w cenie 25 zł dostępne będą od 20.06.2022

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.