CZAS NA TEATR - Przegląd teatrów muzycznych

   

CZAS NA TEATR to 4-dniowe wydarzenie, które odbędzie się między 9 a 12 września 2022 w dwóch lokalizacjach: Teatrze Muzycznym w Poznaniu oraz poznańskiej Auli Artis. Uczestnicy wydarzenia będą mogli zobaczyć spektakle teatrów muzycznych z Poznania, Gdyni, Wrocławia i Warszawy, które cieszą się największym zainteresowaniem i uznaniem widowni w kraju. 

Przegląd otworzy 9 września Cesarz w reżyserii Ceziego Studniaka (Teatr Muzyczny Capitol). To spektakl oparty na fabularyzowanym reportażu Ryszarda Kapuścińskiego o dworze cesarza Hajle Sellasje w Etiopii. Drugiego dnia Teatr Muzyczny w Poznaniu zaprezentuje na swojej scenie tegoroczną premierę - Irena o I. Sendlerowej. 11 września w Auli Artis widzowie zobaczą mrożący krew w żyłach musical Thrill me (Mazowiecki Teatr Muzyczny). Jest on oparty na historii Leopolda i Loeba, studentów z Chicago, którzy popełnili jedną z najgłośniejszych zbrodni XX wieku. Przegląd zamknie autorski spektakl Wojciecha Kościelniaka Mury Jerycha (Teatr Muzyczny w Gdyni), adaptacja biblijnej historii o zdobyciu przez Izraelitów miasta Jerycho.

Wydarzenie odbędzie się po raz pierwszy. Jego celem jest zaprezentowanie w jednym miejscu spektakli granych na co dzień w teatrach muzycznych zlokalizowanych w odległych zakątkach kraju oraz zwiększenie zainteresowania nowej publiczności musicalami i spektaklami muzycznymi.

Podczas kilkudniowej wizyty w Poznaniu, widzowie będą mogli zobaczyć premierowe pokazy najciekawszych spektakli sezonu, w których wystąpią artyści znani ze scen najlepszych teatrów muzycznych w kraju.  

Dodatkowym atutem wydarzenia będzie promocja miasta Poznania oraz stworzenie wspólnej przestrzeni, swego rodzaju platformy, dzięki której Teatry goszczące na przeglądzie będą mogły zainteresować swoim repertuarem widownię z innych regionów Polski.

Dla uczestniczących w wydarzeniu teatrów będzie to także szansa do wymiany doświadczeń, i integracji instytucji kultury.

Pojedyncze bilety na każdy z czterech spektakli oraz 3-dniowe karnety na spektakle w Auli Artis dostępne są w kasie Teatru oraz online. Kupując karnet widzowie otrzymają w wiadomości mailowej informacje o otrzymanym rabacie na czwarty spektakl – IRENA.

Harmonogram wydarzenia:

CESARZ, Teatr Muzyczny Capitol – 9 września 2022, godz. 19:00, Aula Artis

IRENA, Teatr Muzyczny w Poznaniu – 10 września 2022, godz. 19:00, Teatr Muzyczny w Poznaniu

THRILL ME, Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury – 11 września 2022, godz. 17:00, Aula Artis

MURY JERYCHA, Teatr Muzyczny w Gdyni – 12 września 2022, godz. 19:00, Aula Artis

Wydarzenia towarzyszące:
MUSICAL I HISTORIA. Konferencja naukowa – 9 września 2022, godz. 14:00, Teatr Muzyczny w Poznaniu

BIAŁORUŚ OBRAŻONA, Teatr Miejski w Gliwicach – 11 września 2022, godz. 17:00, Teatr Muzyczny w Poznaniu