"Żywot / Живот" Teatr Emigrant

Fundacja Barak Kultury Marcinkowskiego 21

„Żywot” - w językach słowiańskich oznacza brzuch jako część ciała, natomiast pierwotne znaczenie tego słowa to „życie”. Ta gra słów ma istotne znaczenie w rozumieniu idei spektaklu. Jest to eksperymentalny projekt teatralny oparty na prawdziwych historiach aktorek, w którym główną rolę odgrywają emocje, myśli, doznania ich jako kobiet. Pokazuje najgłębszą eksplorację kobiecych dusz na różnych etapach ich życia. Opowiada o tym wieloma głosami w języku ukraińskim. Cały spektakl został zainspirowany mitami, eposami i legendami, światem muzyki etnicznej, starożytnymi korowodami i tańcami. Ale jednocześnie jest to historia współczesna, zrozumiała dla każdej kobiety, która w przyśpieszającym tempie życia przestała odczuwać swoje korzenie.
Teatr Emigrant to twórcza przestrzeń dla emigrantów z różnych krajów, powstał w 2019 w Poznaniu, z wielkiej miłości do teatru i z ogromnej potrzeby wyrażenia siebie w obcym kraju. Aktorzy i aktorki teatru Emigrant mają wspólny cel – integrować się w życie i kulturę Polski, jednocześnie zachowując swoją autentyczność - siebie. Ten projekt istnieje dzięki entuzjazmowi i pasji jego uczestników, a także przyjaźni z Fundacją Barak Kultury, rezydentem której jest Teatr Emigrant. W ciągu niepełna trzech lata istnienia Teatr Emigrant zrealizował 4 premiery i uczestniczył w festiwalach w Polsce i na Ukrainie.
Wydarzenie odbywa się w ramach programu partnerskiego Poznań na Malcie podczas Malta Festival Poznań.
Spektakl grany w języku ukraińskim.

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.