DZIECI SATURNA / A. Baumgart, A. Matlingiewicz

Scena Robocza Grunwaldzka 22 (4 piętro)

Niedziela, 26 Czerwca, godz. 19:00

LAUREAT THE BEST OFF ONLINE 2020!!

"Dzieci Saturna" to niezwykła ASMR-owa podróż w kierunku Saturna - planety, która w kulturze jawi się jako astrologiczna patronka melancholików. Wykorzystanie ASMR czyli techniki relaksacji wprowadza widzów w przyjemne stany mrowienia obszarów szyi, głowy i innych części ciała. Pozwala ona także na zamknięcie obszarów odpowiedzialnych za stres i tym samym odcięcie się od nagromadzonych napięć.

"Uspokajający szept wprowadza odbiorcę w kolejne etapy podróży, która za pomocą sugestii staje się terapią sensoryczną. Nałożeniu na zamknięte oczy złotych nakładek ma towarzyszyć widzenie miękkiego światła, a wkładaniu rękawiczek z nanosensorami – rozlewające się uczucie ciepła. Narracja wywołuje w uczestniku „stan nieważkości”, związany z całkowitym rozluźnieniem ciała."
- Agata Tomasiewicz, www.teatr-pismo.pl

W tym trudnym i napiętym momencie, w którym niezwykle istotne jest znalezienie w sobie obszaru ukojenia i bycia wrażliwym nie tylko na potrzeby innych, ale także swoje, spektakl pozwala na odrobinę wytchnienia. Poruszając temat kryzysu zdrowia psychicznego wśród młodzieży, artystki nie tylko zwracają uwagę na ten istotny problem, ale także starają się nam go przybliżyć, dzięki czemu widz w bezpieczny sposób poznaje temat, ale i jednocześnie doznaje ukojenia.

"Specyficzne doznanie ASMR [...], pokazuje napięcie wynikające z bliskości i przenikalności tego, co jednostkowe z tym, co zbiorowe oraz intymnego z masowym. Wrażenia zjawiska ASMR, odbierane indywidualnie i subiektywnie, budują wspólnotę doświadczenia i przestrzeń wymiany cielesnych doznań przekazywanych bezdotykowo."
- Magdalena Rewerenda, www.kulturaupodstaw.pl

Twórczynie: Agata Baumgart, Aleksandra Matlingiewicz
Koncepcja: Agata Baumgart, Joanna Kowalska, Aleksandra Matlingiewicz
Projekt hipertekstu: Jakub Alejski, Współpraca: Dominika Mądry
Opracowanie graficzne hipertekstu: Olga Beyga
Konsultacje merytoryczne: Lucyna Kicińska
Wsparcie merytoryczne: Ola Juchacz
Muzyka: & the romantic horse
Wideo: makemake
Sesja zdjęciowa: Paweł Turłaj
Kostiumy do sesji zdjęciowej: Marta Szypulska
Produkcja: Centrum Rezydencji Teatralnej SCENA ROBOCZA
Premiera: 22 V 2020

Wydarzenie jest objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Poznania oraz Patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich.

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.