ETHNO PORT POZNAŃ 2022 (karnet 3 dniowy)

Przestrzenie Zamkowe CKZ Święty Marcin 80/82

Piątek, 10 Czerwca, godz. 17:00

10-12.06.2022r.

Napływające w ostatnich tygodniach wiadomości z Ukrainy przytłaczają. Okrucieństwo, śmierć i przemoc są obezwładniające – burzą komfort bezpiecznego życia i porażają poczuciem naszej bezradności wobec zła. Prowokują też do odpowiedzi na pytania – czy jest to właściwy czas na świętowanie i wspólną zabawę? Czy wypada zajmować się inną aktywnością niż pomoc naszym sąsiadom?

Rozważając argumenty za i przeciw doszliśmy do wniosku, że zaproszenie publiczności na kolejny ETHNO PORT jest właściwym działaniem. Nasz Festiwal nigdy nie był prostym zbiorem koncertów. Jego sens i przesłanie leży dużo głębiej, opierając się dokładnie na tych wartościach, przeciwko którym toczy się wojna za naszą wschodnią granicą. W świecie agresorów nie ma przecież miejsca na inność i różnorodność. Nie można być wolnym, otwartym, ciekawym obcych, równoprawnie szanowanych kultur.
Walka z „putynizacją”, obecną w naszej codzienności i niekoniecznie przejawiającą się bezpośrednią przemocą, jest naszą powinnością. Walka z pełnym pogardy językiem nienawiści i w obronie podstawowych praw człowieka, w tym prawa do wolnej i nieskrępowanej kreacji artystycznej.

Dlatego kolejna 15. edycja ETHNO PORTU odbędzie się, w starym, kojarzonym z imprezą, czerwcowym terminie. Na dwóch festiwalowych scenach usłyszymy artystów pochodzących z najróżniejszych zakątków świata, a wśród nich specjalne miejsce zarezerwowaliśmy dla muzyków z Ukrainy.

*******

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.