SALON POEZJI / TAMARA ARCIUCH

Teatr Muzyczny w Poznaniu Niezłomnych 1e

Premiera: 18 grudnia 2021
Czas trwania: 70 minut (bez przerwy)

Gościem 69. odsłony Salonu Poezji będzie aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, Tamara Arciuch, która przeczyta teksty świąteczne różnych autorów. Tradycyjnie, nie zabraknie również specjalnej oprawy muzycznej.
Tamara Arciuch jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Na scenie zadebiutowała w 1997 roku rolą Heleny w Panu Jowialskim w Teatrze Ludowym w Krakowie, z którym związana była do 2001 roku. W latach 2001-2008 występowała w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku, ale zadebiutowała tam wcześniej, bo w 1998 roku w przedstawieniu Biedermann i podpalacze (reż. Krzysztof Babicki). Później można ją było oglądać w spektaklach: Nie teraz, kochanie (reż. Grzegorz Chrapkiewicz), Preparaty (reż. Ingmar Villqist) i Happy End Brechta i Weilla. Z kolei w czerwcu 2002 roku po raz pierwszy wystąpiła w Teatrze Muzycznym w Gdyni w musicalu Chicago. Na dużym ekranie zadebiutowała w Młodych wilkach 1/2 w reżyserii Jarosława Żamojdy. Kolejne filmy z jej udziałem to m.in.: Długi weekend (reż. Robert Gliński), Wesele (reż. Wojciech Smarzowski), Złoty środek (reż. Olaf Lubaszenko), Mniejsze zło (reż. Janusz Morgenstern), Los numeros (reż. Ryszard Zatorski), Między oczy (reż. Piotr Wereśniak), Gwiazdeczka (reż. Natasza Parzymies). Ma na koncie również występy w licznych serialach, takich jak m.in.: Tygrysy Europy, M jak miłość, Camera Cafe, Niania, Halo Hans! Czyli nie ze mną te numery!, Teraz albo nigdy!, Przyjaciółki, Druga szansa, Żmijowisko, Ojciec Mateusz, Tajemnica zawodowa. W 1998 roku na XVI Festiwalu Sztuk Teatralnych w Łódzi otrzymała wyróżnienie za rolę w spektaklu dyplomowym PWST w Krakowie, Samobójcy Erdmana.
Salon Poezji odbędzie się tego samego dnia o godz. 17.00 w Zamku w Kórniku. Wstęp tylko z zaproszeniami. W sprawie miejsc prosimy o kontakt z Biblioteką Kórnicką.
Krakowskie Salony Poezji w Teatrze Muzycznym w Poznaniu organizowane są we współpracy z poznańskim Oddziałem Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza. Opiekę merytoryczną nad Salonem obejmuje wiceprezes Oddziału, prof. UAM dr hab. Wiesław Ratajczak z UAM w Poznaniu.
Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza zostało założone w 1886 roku we Lwowie. Jego zadaniem było gromadzenie, dokumentowanie i upowszechnianie materiałów dotyczących życia i twórczości Adama Mickiewicza. Dziś jest jednym z najstarszych towarzystw naukowych w Polsce. Skupia badaczy literatury, nauczycieli-polonistów, bibliotekarzy, literatów i miłośników literatury, zapewniając integrację środowiska polonistycznego. Organizuje odczyty naukowe i konferencje historycznoliterackie, wydaje „Rocznik Towarzystwa Literackiego im. Adama Mickiewicza”.
Bilety w cenie 10 zł dostępne są w kasie, na stronach www.teatr-muzyczny.pl oraz Bilety24.pl. Rezerwacje pod nr tel. 511 433 616 i 502 751 213 oraz pod adresem [email protected].