MÓWIMY: OTWARCIE! Opowieści muzyczne „Podróż po nieznane”

Przestrzenie Zamkowe CKZ Święty Marcin 80/82

MÓWIMY: OTWARCIE! Opowieści muzyczne „Podróż po nieznane”
18.08.2020, g. 20, Hol Kasetonowy (2 piętro)
bilety 5 zł
 

Improwizowane, muzyczne opowieści w akustycznym pejzażu na nowo odkrytego Holu Kasetonowego i korytarzach II piętra oraz utwory Kasi Osterczy z jej najnowszej płyty „Travel Elegy” w Sali pod Zegarem. 
 
Wystąpią:
Gosia Koperska - instrumenty perkusyjne,
Kasia Osterczy Trio ( Kasia Osterczy – głos, Kuba Marciniak – saksofon, klarnet, Piotr Scholz – gitara ) 
 
Kasia Osterczy - urodzona w Kielcach wokalistka i kompozytorka, absolwentka Wydziału Jazzu w ZPSM im. F. Chopina w Warszawie, studentka wokalistyki jazzowej w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Laureatka wielu konkursów wokalnych i festiwali jazzowych m.in. Blue Note Competition w kategorii wokalnej i zespołowej, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, laureatka Jazzowego Debiutu Fonograficznego 2020.
 
Piotr Scholz - gitarzysta, kompozytor, aranżer i dyrygent, założyciel Poznan Jazz Philharmonic Orchestra. Współpracował m.in. z Jeanem Luc’iem-Ponty, Stanleyem Jordanem, Caroline Davis, Leszkiem Możdżerem. Do najważniejszych osiągnięć należą: Nagroda JazzPressu, Nagroda Ery Jazzu, Grand Prix Bielskiej Zadymki Jazzowej, Grand Prix Jazz nad Odrą, stypendium „Młoda Polska”.
 
Kuba Marciniak - saksofonista urodzony w Poznaniu, absolwent prestiżowego Jazz Insitut Berlin. Swoje zdolności instrumentalne i kompozytorskie szlifował pod okiem muzyków takich jak: Peter Weniger, Kurt Rosenwinkel czy John Hollenbeck. Laureat wielu nagród m.in. Grand Prix na Novum Jazz Festival, Grand Prix na Bielskiej Zadymce Jazzowej, Grand Prix na Jazz Fruit w Pradze czy Grand Prix Jazz nad Odrą.
 
Gosia Koperska - perkusistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu. Studiowała również w Universität Der Künste w Berlinie. Laureatka I nagrody na 10th Italy Percussion Competition. Obecnie perkusistka Teatru Muzycznego w Poznaniu oraz nauczycielka perkusji w szkole muzycznej I stopnia w Poznaniu  i w Tarnowie Podgórnym. Odnajduje się w wielu stylistykach - od muzyki dawnej po współczesną - zarówno w roli solistki  jak i kameralistki. Na co dzień współpracuje również z wieloma orkiestrami w kraju i za granicą.