blog background
 
ONR1934: Obóz Narodowo-Radykalny
Bóg, honor, Ojczyzna,nacjonalizm, patriotyzm, radykalizm, przyszłość
metka_epoznan
Izreal - wzór państwa szowinistycznego
ok
16
not ok
70
liczba odsłon: 420

W obliczu trwającej polsko- żydowskiej awantury wrzucamy artykuł naszego działacza nt. państwa leżącego w Palestynie.


Izrael - wzór państwa szowinistycznego

Różni prawicowi publicyści oraz dziennikarze bardzo często nazywają państwo Izrael „przedmurzem Cywilizacji Łacińskiej/Zachodniej” lub ostatnim bastionem broniącym nas, czyli Europejczyków przed zalewem islamu. Niektórzy z nich jak np. Rafał A. Ziemkiewicz głoszą, że „najbardziej podobny do polskiej tradycji endeckiej jest nacjonalizm żydowski, zwany potocznie syjonizmem”. Polskich narodowców, którzy nie oddają na każdym kroku pokłonów i wyrazów uwielbienia dla Żydów nazywa „żydofobami” lub „antysemitami”. W podobnym tonie wypowiadają się pozostali przedstawiciele prawicy – od partii rządzącej i jej przystawek zaczynając, na kolejnych tworach JKM-a kończąc.

Czy w rzeczywistości jednak Żydzi i państwo Izrael są nie tylko obrońcami, ale zwykłymi członkami Cywilizacji Łacińskiej? Jeśli będziemy to rozważać na bazie prac Feliksa Konecznego, dla którego ważnym wyznacznikiem wspomnianej cywilizacji były personalizm, historyzm, oparcie o grecką filozofię, prawo rzymskie czy chrześcijańską etykę to należy nie uwzględniać Izraela jako przedstawiciela tej samej cywilizacji co Polska, Włochy czy Hiszpania.

Oczywiście rozmaici publicyści naginają granicę cywilizacji łacińskiej tak bardzo, że w jej graniach poza Izraelem znalazłoby się także kilkanaście innych państw spoza Europy. Jeżeli jednak uznać za Cywilizację Zachodnią to, co obecnie reprezentuje sobą Zachód Europy i USA, czyli powszechny konsumpcjonizm, pornografia, ubóstwianie demokracji i liberalizmu, wszechobecny alkohol i narkotyki to Izrael także nie może zostać uznany za przedstawiciela tej cywilizacji. Wynika to, chociażby ze sposobu traktowania Palestyńczyków czy szerzej muzułmanów  przez żydowskie władze.

Argumentem obalającym obronę Europy przed zalewem muzułmanów są fakty, że od czasu tzw. Arabskiej Wiosny, za której wybuch w znacznym stopniu odpowiada USA oraz właśnie Izrael.  Co więcej, Tel-Awiw sam finansuje część organizacji terrorystycznych lub tzw. radykalnych co ma na celu destabilizacje państw arabskich, nieprzychylnie nastawionych do żydów. Obce nie jest mu też atakowanie państw rzeczywiście walczących z terrorystami, jak miało to miejsce wiosną ubiegłego roku, gdy izraelskie lotnictwo bombardowało syryjskie magazyny z bronią pozostające „w rękach” rządu Al-Asada.

Ilekroć pojawia się temat niepodległego państwa palestyńskiego, Tel-Awiw gorączkowo wymachuje pięścią wznosząc okrzyki o antysemityzmie czy „atakach politycznych na Izrael” osób zgadzających się z prawem Palestyńczyków do samostanowienia. Antysemityzm i historyczne krzywdy, jakie Żydzi otrzymali od III Rzeszy są z resztą stałym argumentem, kończącym jakiekolwiek dyskusje i pertraktacje z Izraelczykami. Nieważne czy debatuje się o reprywatyzacji kamienic w Polsce, które Żydzi próbują wyłudzić metodą „bo przed wojną to należało to mojego dziadka, ale źli naziści zgubili dokumenty na to wskazujące” czy właśnie kwestii palestyńskiej argument o holokauście i antysemityzmie niestety w wielu przypadkach kończy jakiekolwiek dyskusje. Oczywiście zdarzają się od tej reguły wyjątki jak chociażby w 2015 roku w Kaliszu, jednak jest to zasługa wyłącznie społeczników, którzy gotowi są poświęcić wiele godzin swojego czasu, jak i nerwów, aby sprawiedliwości stało się zadość.

Wracając jednak do relacji izraelsko-palestyńskich – już na początku tego wątku warto ustalić, kto jest tu ofiarą, a kto katem. Otóż zdecydowanie katem jest tu Izrael, a ofiarą Palestyńczycy. Owszem ofiara potrafi się zrewanżować, jak robi to chociażby Hamas, jednak warto mieć na uwadze, że zwykle są to akcje odwetowe lub intifady, czyli zbrojne powstania przeciwko okupantom. Sytuację tę można moim zdaniem porównać do sytuacji XIX wiecznych Polaków w zaborze rosyjskim. Polacy wywoływali powstania niepodległościowe wymierzone w zaborcę i tak samo robią od kilkudziesięciu już lat Palestyńczycy.

Często władze odcinają dopływ bieżącej wody palestyńskim osiedlom, zmuszając zamieszkujących je ludzi do zbierania deszczówki, a wydawać by się mogło, że w XXI wieku coś takiego jest nie do pomyślenia w „cywilizowanym państwie”. Co więcej, żydowski zaborca cały czas narusza postanowienia międzynarodowe i buduje nowe osiedla „nür für Jude(pol. Tylko dla Żydów), na ternach, które zamieszkiwać mieli muzułmanie. Na tym samym obszarze, czyli Zachodnim Brzegu Jordanu wzorem nazistowskich Niemiec powstały autobusy „nür für Judez których zgodnie z nazwą korzystać nie mogą muzułmanie, chrześcijanie i inne osoby niebędące Żydami. Już w latach 70. ubiegłego stulecia żydowskie władze potrafiły podzielić murami, zasiekami i stanowiskami wojska miasta na dwie części. W jednej żyli w luksusie Żydzi, w drugiej w nędzy Arabowie. Analogia do żydowskich gett w III Rzeszy jest oczywista. Tel-Awiw postanowił zresztą pomysł ten rozbudować i zbudował mur dzielący państwo na 2 części: palestyńską i żydowską. Sami mieszkańcy części palestyńskiej nazywają ją „getto”.  Mając w pamięci jak często Żydzi atakują innych zarzucając im nazizm i chęć wprowadzania hitlerowskich rozwiązań jest to komiczne. Jeszcze bardziej groteskowa pozostaje argumentacja polskiej prawicy twierdzącej, że:

„Świat nie rozumie, że Hamas to nie żadni Palestyńczycy, tylko fanatycy, mający dobro tego narodu, nawet jeśli się z niego wywodzą, równie głęboko, jak głęboko Lenin miał dobro Rosji czy Stalin Gruzji. Świat nie widzi, że ci fanatycy wzięli cywilną ludność za zakładników i celowo skupiają na niej ogień żydowskich żołnierzy. Świat widzi tylko zabite i poranione dzieci, świeże groby, i pławi się w budzonych tym widokiem emocjach”.

Powszechne jest także profilowanie rasowe oraz wiążąca się z tym dyskryminacja rasy gorszej, Arabów. Co należy rozumieć przez wspomniane terminy? Chociażby dyskryminację innych języków niż hebrajski. Wynika z tego brak publikacji w językach arabskich i brak możliwości korzystania z wielu usług przez osoby niemówiące po hebrajsku, chociaż arabski teoretycznie także jest językiem urzędowym. Znacznie większe sumy z budżetu państwa przekazywane są miastom żydowskim niż arabskim. Wynika z tego m.in. problem z infrastrukturą miast palestyńskich włącznie z brakiem w nich szpitali. Dyskryminacja ma miejsce także przy zakupie lub wynajmie mieszkań, gdyż często ogłoszenia dotyczą tylko i wyłącznie Żydów. Kolejnym problemem wiążącym się z finansowaniem jest edukacja. Wobec mniejszych funduszy na szkoły palestyńskie wiele tamtejszych dzieci nie uczęszcza do szkół i przedszkoli o studiach wyższych nawet nie wspominając.

Warunkiem zdobycia zatrudnienia w wielu zawodach lub skorzystania z części teoretycznie ogólnodostępnych jest odbycie zasadniczej służby wojskowej. Teoretycznie nie kryje się za tym nic kontrowersyjnego. W praktyce jednak Izrael jako kraj wysoce zmilitaryzowany preferuje obowiązkową służbę wojskową dla Żydów i ochotniczą dla nie-Żydów. Jak łatwo się domyślić mało kto spośród Palestyńczyków decyduje się służyć w armii swojego okupanta. Jak widać jednym, sprytnym zapisem Tel-Awiw uniknął zarzutów o rasizm i dyskryminację ze względu na narodowość… Izrael zgrabnie ulepsza rozwiązania nie tylko nazistowskich Niemiec, ale też apartheidu w RPA z tym że sam nie jest z tego powodu oskarżany o rasizm, dyskryminację lub nietolerancję.

Na zakończenie kilka słów jeszcze w kwestii stosunków izraelsko-arabskich w kontekście międzynarodowym. Żydowskie Państwo pozostaje cierniem w oku świata muzułmańskiego. Nie może z resztą być inaczej skoro państwo to zostało sztucznie utworzone, a właściwie utworzenie go zostało narzucone przez Zachód. Dodając do tego politykę wewnętrzną Tel-Awiwu nie trudno dziwić się jawnie antyizraelskim nastrojom w większości krajów arabskich i muzułmańskich – nawet jeśli jest to postawa wyłącznie deklarowana. Oliwy do ognia dolało deklarowanie przez Trumpa, że Jerozolima jest stolicą Izraela. W pamięci należy mieć także syjonistyczne nastawienie i uważanie się za lepszych od innych nacji, nie tylko od narodów arabskich, lecz również chrześcijańskich i wszystkich innych.

Pomimo tego nie wszyscy Arabowie są w praktyce wrogami Izraela. Przykładowo Saudowie nie mają problemów, by łączyć antyizraelską retorykę z prowadzeniem interesów wspólnie z Izraelem. Z kolei polityka prowadzona przez Tel- Aviv nastawiona jest na prowadzenie własnych, imperialnych interesów. W związku z tym z jednej strony zauważamy brak oporów przed wymianą gospodarczą z Arabią Saudyjską z drugiej strony ma miejsce nakręcanie, przy współudziale USA, m.in. anty-syryjskich i anty-irańskich nastrojów w narodach na całym świecie, co wynika z zagrożenia, jakie państwa te stanowiły lub w dalszym ciągu stanowią dla interesów Izraela i jego bezpieczeństwa. W poczynaniach państwa żydowskiego widać więc pragmatyzm, który niezależnie od poglądów wobec arabów decyduje o polityce zagranicznej.


https://kierunki.info.pl/2018/01/bartosz-poznanski-izrael-wzor-panstwa-szowinistycznego/

WASZE KOMENTARZE
Autor bloga wyłączył możliwość komentowania tego wpisu
avatar
ONR1934
ONR1934.epoznan.pl
RSSsend_message
Złoty słońca blask dokoła,
Orzeł Biały wzlata wzwyż,
Dumne wznieśmy w górę czoła,
patrząc w Polski Znak i Krzyż,

Polsce niesiem odrodzenie,
Depcząc podłość, fałsz i brud,
W nas mocarne wiosny tchnienie,
W nas jest przyszłość,
Z nami lud,

Naprzód idziem w skier powodzi,
Niechaj wroga przemoc drży,
Już zwycięstwa dzień nadchodzi,
Wielkiej Polski moc to my!
Wielkiej Polski moc to my!

Naprzód idziem zbrojni duchem,
Antychrysta pędzić precz.
Matko Boża nas wysłuchaj,
Błogosław Chrobrego Miecz!
Błogosław Chrobrego Miecz!

(Hymn Młodych)
POLECANE STRONY
onr.com.pl

kierunki.info.pl

twitter.com/OnrWielkopolska
ARCHIWUM WPISÓW
Święto pracy i św. Józefa (1 maj 2019)
Oświadczenie w sprawie nowych władz i organizacji "ABC" (8 kwi 2019)
Wiosenne porządki (31 mar 2019)
Zapytanie do kuratora oświaty w sprawie deklaracji LGBT+ (18 mar 2019)
Marsz Zwycięstwa 2019 (2 mar 2019)
Poznaniacy solidarni z Basią Poleszuk (5 gru 2018)
Wszystkie zbrodnie Tęczowego Jacka (11 paź 2018)
Paliwo- w Poznaniu (7 wrz 2018)
Spotkanie rekrutacyjne w Słupcy (30 sie 2018)
Marsz w obronie rodziny vs marsz degeneratów (20 sie 2018)
Śrem & Międzychód: Paliwo minus (14 sie 2018)
ONR Poznań na Marszu Powstania Warszawskiego (2 sie 2018)
ONR Poznań solidarny z HVIM (1 sie 2018)
ONR Kalisz pamięta o zbrodni Wołyńskiej (17 lip 2018)
Rocznica Czerwca 1956 - relacja (10 lip 2018)
Marsz dla życia (19 cze 2018)
KinONR: "Kultura Pruska" - recenzja (28 maj 2018)
Sprzedawczyk Jakubiak (27 maj 2018)
Poza lasem (18 maj 2018)
Poza lasem (18 maj 2018)
Marsz Pileckiego (13 maj 2018)
1.05 - Nie dla UE, USA i NATO (3 maj 2018)
Pomoc dla Stasia (1 maj 2018)
Rocznica zbrodni katyńskiej (21 kwi 2018)
ONR uderza w PiS: Dobra zmiana czy takie samo zło? (18 mar 2018)
Dobra zmiana czy to samo zło? (15 mar 2018)
Kobietom w dzień kobiet (8 mar 2018)
VI Kaliski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz Bieg Tropem Wilczym (7 mar 2018)
II Bieg Tropem Wilczym w Torzeńcu. (4 mar 2018)
Zaproszenie na marsz żołnierzy wyklętych (25 lut 2018)
Biegi Tropem Wilczym (19 lut 2018)
Gniezno: Marsz Zwycięstwa (17 lut 2018)
Upamiętnianie AK na landach (16 lut 2018)
14.02 (14 lut 2018)
Geneza NSZ - wykład w Ostrzeszowie (8 lut 2018)
Wykład: Geneza NSZ (5 lut 2018)
Izreal - wzór państwa szowinistycznego (29 sty 2018)
Koncert Patriotyczny- relacja (28 sty 2018)
Rocznica wybuchu Powstania Styczniowego (22 sty 2018)
Poznań dla życia (21 sty 2018)
Rocznica wyzwolenia Swarzędza (17 sty 2018)
Pielgrzymka Kibicowska (15 sty 2018)
Kalisz upamiętnił Dmowskiego (7 sty 2018)
Obchody Powstania Wielkopolskiego (28 gru 2017)
Słodka Krew w Kaliszu i Ostrzeszowie (24 gru 2017)
Jeden naród ponad granicami! (23 gru 2017)
Słodka Krew w Poznaniu (16 gru 2017)
Leszno w hołdzie ofiarom Stanu Wojennego (13 gru 2017)
Działalność intelektualna w Lesznie (11 gru 2017)
Słodka Krew- zaproszenie (4 gru 2017)
Love Animals, hate antifa (2 gru 2017)
Przemówienie przedstawiciela ONR na Marszu Niepodległości (27 lis 2017)
Wywiad z Tubą z zespołu "Wróg" (25 lis 2017)
Mieszkańcy Leszna nie chcieli Michnika (21 lis 2017)
Kompromitacja skrajnej lewicy i Tęczowego Jacka (17 lis 2017)
Antifa nie przeszła (16 lis 2017)
Wielkopolanie na Marszu Niepodległości (12 lis 2017)
Gniezno bohaterom! (6 lis 2017)
Kalisz bohaterom! (4 lis 2017)
Grodziszczanie bohaterom! (2 lis 2017)
Śremianie ku pamięci bohaterów (31 paź 2017)
ONR Poznań ku pamięci bohaterów (29 paź 2017)
Pamiętali o bohaterach w Ostrzeszowie (26 paź 2017)
Wielkopolska pamięta o Operacji Tanneberg (24 paź 2017)
Natura, ekologia, ONR (23 wrz 2017)
ONR Poznań na landach (12 wrz 2017)
ONR Wielkopolska na portalu Twitter! (11 wrz 2017)
Stop dopalaczom (5 wrz 2017)
NR Obóz letni 2017 (24 sie 2017)
Anarchiści i policja (4 sie 2017)
Ostrzeszów pyta o kwestię uchodźców (24 lip 2017)
Poznaniacy pamiętali o Krwawej Niedzieli (14 lip 2017)
Bohaterom Czerwca (6 lip 2017)
List do imama Chadida (28 cze 2017)
Ucziliśmy 3 rocznicę swojej reaktywacji - film (20 cze 2017)
Marsz dla Życia (12 cze 2017)
3 rocznica reaktywacji ONR w Poznaniu (11 cze 2017)
Marsz Pileckiego (5 cze 2017)
Dzień dziecka (1 cze 2017)
Urodziny Z. Tuszewskiego (26 maj 2017)
Tytka dla bohatera (3 kwi 2017)
Relacja z akcji "Imigracja ze wschodu - zagrożenie polskiego narodu" (29 mar 2017)
Pielgrzymka do Sanktuarium Maryjnego w Sobocie (28 mar 2017)
Imigracja ze wschodu - zagrożenie polskiego narodu (15 mar 2017)
Poznaniacy wyklętym (4 mar 2017)
Marsz żołnierzy wyklętych w Kaliszu (2 mar 2017)
Relacja z biegów Tropem Wilczym współorganizowanych przez Brygadę Wielkopolską ONR (28 lut 2017)
Po spotkanich z Kajetanem Rajskim w Ostrzeszowie i Śremie (23 lut 2017)
Kajetan Rajski w Ostrzeszowie i Śremie (22 lut 2017)
Stanisław Srokowski o marksizmie kulturowym (18 lut 2017)
VI Toast za zwycięstwo (14 lut 2017)
VII Marsz Zwycięstwa - relacja (12 lut 2017)
Tworzymy media narodowe! (7 lut 2017)
Nacjonalizm chrześcijański — wielka idea i wielka odpowiedzialność (5 lut 2017)
Słodka Krew (1 lut 2017)
Krzewienie wiedzy o powstańcach wielkopolskich (29 sty 2017)
#GermanDeathCamps, Studenci 3 wieku, Kijowski obalę demokrację w KOD, nowe potknięcia tęczowego Jacka (27 sty 2017)
Oświadczenie dotyczące „Protestu Studentek i Studentów” (25 sty 2017)
Podporucznik Szkot nie żyje (24 sty 2017)
Rocznica mordu w Lesie Skarszewskim (20 sty 2017)
Amazon odpowie za znieważenie barw narodowych (17 sty 2017)
Słodka krew - zaproszenie (15 sty 2017)
Zmarł oficer KBW, Zygmunt Bauman (9 sty 2017)
Kalisz pamięta o Dmowskim (3 sty 2017)
Brygada Wielkopolska powstańcom (30 gru 2016)
98 rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego (28 gru 2016)
"Kocham moją Ojczyznę – Kartka dla Bohatera na Kresach” w Kaliszu (23 gru 2016)
Spotkanie opłatkowe (17 gru 2016)
Upamiętnienie ofiar stanu wojennego (14 gru 2016)
Antykomuna 2016 - relacja (12 gru 2016)
List otwarty do Caritasu Archidiecezji Białostockiej (9 gru 2016)
Adwent - czas przygotowań (7 gru 2016)
Nawracanie Behemotha (5 gru 2016)
Stanowisko ONR ws. projektu nowelizacji Prawa o zgromadzeniach (2 gru 2016)
Białe protesty w Poznaniu (1 gru 2016)
III Marsz Pamięci Synów Ziemi Śremskiej - relacja (30 lis 2016)
1 listopada w Ostrzeszowie (29 lis 2016)
ONR Poznań na Marszu Niepodległości (18 lis 2016)
Kontra do Marszu Równości (24 wrz 2016)
Pamięci ofiar sowieckiej agresji (20 wrz 2016)
Poznań w hołdzie Powstańcom (8 sie 2016)
Upamiętniliśmy ofiary ludobójstwa wołyńskiego (12 lip 2016)
Uczciliśmy pomordowanych więźniów Fortu VII (11 lip 2016)
Marsz dla Życia (9 lip 2016)
60. rocznica Czerwca '56 (6 lip 2016)
Relacja z Turnieju Piłkarskiego im. Powstańców Czerwca ‘56 (15 cze 2016)
Poświęcenie figury Chrystusa (5 cze 2016)
1050 rocznica Chrztu Polski (24 maj 2016)
Przeciwko zatruwaniu Warty! (23 maj 2016)
Marsz Pileckiego w Poznaniu! (18 maj 2016)
Msza ONR-owców zakazana w Poznaniu! (12 maj 2016)
Słodka Krew dzieciom! (9 maj 2016)
Msza Święta w intencji ks. Jacka Międlara (4 maj 2016)
Władze miasta przeciwko nacjonalistom! (3 maj 2016)
POLexit - Polska bez UE (1 maj 2016)
Urodziny Zbigniewa Tuszewskiego (26 kwi 2016)
W hołdzie pomordowanym w Katyniu (20 kwi 2016)
82 lata marszu ku Wielkiej Polsce! (14 kwi 2016)
ONR na Jasnej Górze (12 kwi 2016)
Sport, zdrowie, nacjonalizm, ONR! (12 kwi 2016)
Miesiąc Pamięci Narodowej! (7 kwi 2016)
Gen. Podhorski zasłużonym dla miasta Poznania (5 kwi 2016)
Nacjonalistyczny turniej sztuk walki First To Fight (1 kwi 2016)
Polak, Węgier, dwa bratanki, czyli ONR z wizytą w Budapeszcie (31 mar 2016)
Ruszamy! (30 mar 2016)