blog background
 
ONR1934: Obóz Narodowo-Radykalny
Bóg, honor, Ojczyzna,nacjonalizm, patriotyzm, radykalizm, przyszłość
metka_epoznan
Kompromitacja skrajnej lewicy i Tęczowego Jacka
ok
278
not ok
447
liczba odsłon: 1256

Na przełomie października i listopada w – prawdopodobnie jedynym w skali całego kraju – patriotycznym Pubie Reduta rozpoczęto promocję spotkania z posłem R. Winnickim. Chętnych do udziału w prelekcji nie było zbyt wielu, lecz nagle, nieco ponad tydzień od wyznaczonego terminu spotkania, środowiska poznańskiej skrajnej lewicy (anarchiści, mieszkańcy skłotu Rozbratu, Antifa, feminazistki itp.) ogłosiły, że nie dopuszczą do przeprowadzenia spotkania. Na forach oraz stronach internetowych zachodnioeuropejskich bojówek anarchistycznych, także tych odpowiedzialnych za niedawne zamieszki w Hamburgu, pojawiły się zaproszenia do Poznania. Informowano, że Poznań znajduje się niecałe 3 godziny drogi od Berlina, a każdy zagraniczny lewak będzie odpowiednio przywitany i ugoszczony w stolicy Wielkopolski. Wobec zapowiedzi inwazji zagranicznych antifiarzy na miasto, odpowiednio zareagować musiało poznańskie środowisko narodowe.

Tego samego dnia, kiedy lewactwo zapowiedziało swoją manifestację „Nacjonalizm nie przejdzie”, poznańscy nacjonaliści zapowiedzieli demonstrację „Brońmy Poznań przed lewactwem!”. W krótkim czasie informacje o obu manifestacjach przedostały się do mediów, co wsparte doniesieniami z zagranicznych serwisów Antify wywołało zamieszanie w lokalnych oraz prawicowych i lewicowych mediach. Prawicowe straszyły terrorem, jaki w mieście zaprowadzić mają niemieccy oraz francuscy bojówkarze spod znaku 161 i anarchii, lewica rozróbami nacjonalistów, a lokalne wyłącznie zamieszkami.

Niezrozumiała dla przeciętnego Poznaniaka wydawała się postawa władz miasta. Najpierw (p)rezydent miejskiego ratusza, Jacek Jaśkowiak vel. Tęczowy Jacek, wydał zgodę na demonstrację lewaków w wąskich uliczkach zabytkowej zabudowy centrum miasta. Potem miejski ratusz wstrzymał planowany remont prowadzącej do Reduty ulicy Rybaki, oficjalnie motywując to spodziewanymi zamieszkami – o czym poinformowała nawet usłużna wobec Jaśkowiaka i anarchistów Gazeta Wyborcza. Wszystko to wskazywało, że w środę 15. listopada dojdzie do zamieszek.

Do sprawy odnosić zaczęli się także politycy – w tym kilku posłów nie będących ani nacjonalistami ani sympatykami lewackich bojówek. Apelowali oni do Tęczowego Jacka o anulowanie pozwolenia na manifestację skrajnej lewicy w bezpośrednim pobliżu Reduty oraz do służb państwowych o niewpuszczenie do kraju zagranicznych bojówkarzy

Po Marszu Niepodległości napisał na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych: „Ci zadymiarze, którzy pokazali swoje prawdziwe oblicze 11. listopada w Warszawie, przyjeżdżają do Poznania, by judzić, jątrzyć i skłócać. Jednocześnie odpowiedzialnością za możliwy negatywny rozwój sytuacji próbują obciążyć mnie, gdyż Miasto nie zakazało pokojowego zgromadzenia pod hasłem „Nacjonalizm nie przejdzie”. Cieszę się z mocnego głosu sprzeciwu Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego i wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy. Nie możemy się biernie przyglądać przejawom skrajnego nacjonalizmu i neofaszyzmu.

Im bliżej rozpoczęcia manifestacji tym bardziej nerwowe i nastawione na wywołanie zamieszek były działania podejmowane przez Urząd Miasta. Dość powiedzieć, że na ulicy, gdzie znajduje się Reduta Pub oraz sąsiednich, ruch zamknięty był od 6:00 rano, a od południa na obszarze całego centrum miasta znalazły się oddziały prewencji z całego województwa oraz innych obszarów kraju. Atmosferę podgrzewały także lokalne media, dla których zamieszki porównywalne z tymi mającymi miejsce podczas szczytu G20 w Hamburgu były czymś pewnym.

W samą środę już od godziny 17 na ulicy Strzałowej zaczęły zbierać się grupy narodowców oraz antyfaszystów. Ci drudzy schowani byli za kordonem składającym się z kilkunastu szeregów policjantów uzbrojonych także w broń gładkolufową. Punktualnie o 17:30 rozpoczęła się manifestacja „Brońmy Poznań przed lewactwem”. Wzięło w niej udział około pół tysiąca osób, co jest bardzo dobrym wynikiem jak na środowe popołudnie. W manifestacji nacjonalistów brały udział wyłącznie osoby z Poznania i najbliższej okolicy, co w znacznym stopniu różniło ją od antyfaszystowskiego spędu, na który zawitali także anarchistyczni bojówkarze z m.in. Niemiec i Czech. Ostatecznie ilość przeciwników używania mydła była porównywalna do narodowców.

Pomimo zagranicznego wsparcia Antifa poniosło spektakularną klęskę. Dość powiedzieć, że lewacy nie doszli nawet w miejsce, gdzie zarejestrowali swoją manifestację, gdyż miejsce te zajęli narodowcy i kibice. Antysystemowi, gardzący instytucjami państwa i policją anarchiści prosili tę ostatnią o pomoc. Mundurowi podejmowali próby doprowadzenia tam anarchistów wzywając nacjonalistów do rozejścia się, informując o nielegalności zgromadzenia narodowców i grożąc użyciem środków przymusu, lecz okazało się to niemożliwe, gdyż kolejka do Pubu Reduta była tak duża, że klienci musieli tłoczyć się także na ulicy 😉 Jeszcze większym ośmieszeniem Antifiarzy było zagłuszenie ich pisków przez piosenkę znanego artysty discopolowego puszczoną przez mieszkańca budynku zlokalizowanego obok ich „manifestacji”. Ostatecznie nie dotrwali nawet do końca swojej manifestacji – zgłoszona była do godziny 22, ale uczestnicy w asyście oddziałów prewencji opuszczali ją już 2 godziny wcześniej.

Klęski poniesione na miejscu na ulicy, nie przeszkodziły lewactwu ogłosić sukcesu. W swoich relacjach, których nie powstydziłby się Joseph Goebels czy Jan Urban, informowali o tym, że nacjonalizm nie przeszedł. Do demonstracji ponownie odniósł się też Tęczowy Jacek, pisząc na portalu społecznościowym:

„Pokojowe zgromadzenie „Nacjonalizm nie przejdzie” to dobra odpowiedź na prowokację środowisk skrajnie prawicowych i nacjonalistycznych. Faszystowskie symbole na łbach ubliżających mi polskich narodowców już mnie w sumie nie dziwią. Dziękuję Policji, pracownikom Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa UMP oraz wszystkim innym służbom, że zapanowali nad sytuacją. Poznań – Miasto Wolne od chorego nacjonalizmu.”

Jak widać środowiska lewicowo-liberalne w Poznaniu tak bardzo odleciały od rzeczywistości, że nawet najbardziej spektakularną klęskę w ciągu ostatnich kilku lat, próbują propagandowo przekuć w swój sukces. Doskonale jednak rozumiemy, że wobec tragicznego zarządzania miastem – np. zamiast zapowiadanych 4000 mieszkań, oddano do użytku zaledwie 150 – prezydent próbuje odciągnąć uwagę opinii publicznej od kolejnych kosztownych błędów w zarządzaniu miastem i przykryć je swoją walką z faszyzmem.

WASZE KOMENTARZE
Autor bloga wyłączył możliwość komentowania tego wpisu
avatar
ONR1934
ONR1934.epoznan.pl
RSSsend_message
Złoty słońca blask dokoła,
Orzeł Biały wzlata wzwyż,
Dumne wznieśmy w górę czoła,
patrząc w Polski Znak i Krzyż,

Polsce niesiem odrodzenie,
Depcząc podłość, fałsz i brud,
W nas mocarne wiosny tchnienie,
W nas jest przyszłość,
Z nami lud,

Naprzód idziem w skier powodzi,
Niechaj wroga przemoc drży,
Już zwycięstwa dzień nadchodzi,
Wielkiej Polski moc to my!
Wielkiej Polski moc to my!

Naprzód idziem zbrojni duchem,
Antychrysta pędzić precz.
Matko Boża nas wysłuchaj,
Błogosław Chrobrego Miecz!
Błogosław Chrobrego Miecz!

(Hymn Młodych)
POLECANE STRONY
onr.com.pl

kierunki.info.pl

twitter.com/OnrWielkopolska
ARCHIWUM WPISÓW
Święto pracy i św. Józefa (1 maj 2019)
Oświadczenie w sprawie nowych władz i organizacji "ABC" (8 kwi 2019)
Wiosenne porządki (31 mar 2019)
Zapytanie do kuratora oświaty w sprawie deklaracji LGBT+ (18 mar 2019)
Marsz Zwycięstwa 2019 (2 mar 2019)
Poznaniacy solidarni z Basią Poleszuk (5 gru 2018)
Wszystkie zbrodnie Tęczowego Jacka (11 paź 2018)
Paliwo- w Poznaniu (7 wrz 2018)
Spotkanie rekrutacyjne w Słupcy (30 sie 2018)
Marsz w obronie rodziny vs marsz degeneratów (20 sie 2018)
Śrem & Międzychód: Paliwo minus (14 sie 2018)
ONR Poznań na Marszu Powstania Warszawskiego (2 sie 2018)
ONR Poznań solidarny z HVIM (1 sie 2018)
ONR Kalisz pamięta o zbrodni Wołyńskiej (17 lip 2018)
Rocznica Czerwca 1956 - relacja (10 lip 2018)
Marsz dla życia (19 cze 2018)
KinONR: "Kultura Pruska" - recenzja (28 maj 2018)
Sprzedawczyk Jakubiak (27 maj 2018)
Poza lasem (18 maj 2018)
Poza lasem (18 maj 2018)
Marsz Pileckiego (13 maj 2018)
1.05 - Nie dla UE, USA i NATO (3 maj 2018)
Pomoc dla Stasia (1 maj 2018)
Rocznica zbrodni katyńskiej (21 kwi 2018)
ONR uderza w PiS: Dobra zmiana czy takie samo zło? (18 mar 2018)
Dobra zmiana czy to samo zło? (15 mar 2018)
Kobietom w dzień kobiet (8 mar 2018)
VI Kaliski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz Bieg Tropem Wilczym (7 mar 2018)
II Bieg Tropem Wilczym w Torzeńcu. (4 mar 2018)
Zaproszenie na marsz żołnierzy wyklętych (25 lut 2018)
Biegi Tropem Wilczym (19 lut 2018)
Gniezno: Marsz Zwycięstwa (17 lut 2018)
Upamiętnianie AK na landach (16 lut 2018)
14.02 (14 lut 2018)
Geneza NSZ - wykład w Ostrzeszowie (8 lut 2018)
Wykład: Geneza NSZ (5 lut 2018)
Izreal - wzór państwa szowinistycznego (29 sty 2018)
Koncert Patriotyczny- relacja (28 sty 2018)
Rocznica wybuchu Powstania Styczniowego (22 sty 2018)
Poznań dla życia (21 sty 2018)
Rocznica wyzwolenia Swarzędza (17 sty 2018)
Pielgrzymka Kibicowska (15 sty 2018)
Kalisz upamiętnił Dmowskiego (7 sty 2018)
Obchody Powstania Wielkopolskiego (28 gru 2017)
Słodka Krew w Kaliszu i Ostrzeszowie (24 gru 2017)
Jeden naród ponad granicami! (23 gru 2017)
Słodka Krew w Poznaniu (16 gru 2017)
Leszno w hołdzie ofiarom Stanu Wojennego (13 gru 2017)
Działalność intelektualna w Lesznie (11 gru 2017)
Słodka Krew- zaproszenie (4 gru 2017)
Love Animals, hate antifa (2 gru 2017)
Przemówienie przedstawiciela ONR na Marszu Niepodległości (27 lis 2017)
Wywiad z Tubą z zespołu "Wróg" (25 lis 2017)
Mieszkańcy Leszna nie chcieli Michnika (21 lis 2017)
Kompromitacja skrajnej lewicy i Tęczowego Jacka (17 lis 2017)
Antifa nie przeszła (16 lis 2017)
Wielkopolanie na Marszu Niepodległości (12 lis 2017)
Gniezno bohaterom! (6 lis 2017)
Kalisz bohaterom! (4 lis 2017)
Grodziszczanie bohaterom! (2 lis 2017)
Śremianie ku pamięci bohaterów (31 paź 2017)
ONR Poznań ku pamięci bohaterów (29 paź 2017)
Pamiętali o bohaterach w Ostrzeszowie (26 paź 2017)
Wielkopolska pamięta o Operacji Tanneberg (24 paź 2017)
Natura, ekologia, ONR (23 wrz 2017)
ONR Poznań na landach (12 wrz 2017)
ONR Wielkopolska na portalu Twitter! (11 wrz 2017)
Stop dopalaczom (5 wrz 2017)
NR Obóz letni 2017 (24 sie 2017)
Anarchiści i policja (4 sie 2017)
Ostrzeszów pyta o kwestię uchodźców (24 lip 2017)
Poznaniacy pamiętali o Krwawej Niedzieli (14 lip 2017)
Bohaterom Czerwca (6 lip 2017)
List do imama Chadida (28 cze 2017)
Ucziliśmy 3 rocznicę swojej reaktywacji - film (20 cze 2017)
Marsz dla Życia (12 cze 2017)
3 rocznica reaktywacji ONR w Poznaniu (11 cze 2017)
Marsz Pileckiego (5 cze 2017)
Dzień dziecka (1 cze 2017)
Urodziny Z. Tuszewskiego (26 maj 2017)
Tytka dla bohatera (3 kwi 2017)
Relacja z akcji "Imigracja ze wschodu - zagrożenie polskiego narodu" (29 mar 2017)
Pielgrzymka do Sanktuarium Maryjnego w Sobocie (28 mar 2017)
Imigracja ze wschodu - zagrożenie polskiego narodu (15 mar 2017)
Poznaniacy wyklętym (4 mar 2017)
Marsz żołnierzy wyklętych w Kaliszu (2 mar 2017)
Relacja z biegów Tropem Wilczym współorganizowanych przez Brygadę Wielkopolską ONR (28 lut 2017)
Po spotkanich z Kajetanem Rajskim w Ostrzeszowie i Śremie (23 lut 2017)
Kajetan Rajski w Ostrzeszowie i Śremie (22 lut 2017)
Stanisław Srokowski o marksizmie kulturowym (18 lut 2017)
VI Toast za zwycięstwo (14 lut 2017)
VII Marsz Zwycięstwa - relacja (12 lut 2017)
Tworzymy media narodowe! (7 lut 2017)
Nacjonalizm chrześcijański — wielka idea i wielka odpowiedzialność (5 lut 2017)
Słodka Krew (1 lut 2017)
Krzewienie wiedzy o powstańcach wielkopolskich (29 sty 2017)
#GermanDeathCamps, Studenci 3 wieku, Kijowski obalę demokrację w KOD, nowe potknięcia tęczowego Jacka (27 sty 2017)
Oświadczenie dotyczące „Protestu Studentek i Studentów” (25 sty 2017)
Podporucznik Szkot nie żyje (24 sty 2017)
Rocznica mordu w Lesie Skarszewskim (20 sty 2017)
Amazon odpowie za znieważenie barw narodowych (17 sty 2017)
Słodka krew - zaproszenie (15 sty 2017)
Zmarł oficer KBW, Zygmunt Bauman (9 sty 2017)
Kalisz pamięta o Dmowskim (3 sty 2017)
Brygada Wielkopolska powstańcom (30 gru 2016)
98 rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego (28 gru 2016)
"Kocham moją Ojczyznę – Kartka dla Bohatera na Kresach” w Kaliszu (23 gru 2016)
Spotkanie opłatkowe (17 gru 2016)
Upamiętnienie ofiar stanu wojennego (14 gru 2016)
Antykomuna 2016 - relacja (12 gru 2016)
List otwarty do Caritasu Archidiecezji Białostockiej (9 gru 2016)
Adwent - czas przygotowań (7 gru 2016)
Nawracanie Behemotha (5 gru 2016)
Stanowisko ONR ws. projektu nowelizacji Prawa o zgromadzeniach (2 gru 2016)
Białe protesty w Poznaniu (1 gru 2016)
III Marsz Pamięci Synów Ziemi Śremskiej - relacja (30 lis 2016)
1 listopada w Ostrzeszowie (29 lis 2016)
ONR Poznań na Marszu Niepodległości (18 lis 2016)
Kontra do Marszu Równości (24 wrz 2016)
Pamięci ofiar sowieckiej agresji (20 wrz 2016)
Poznań w hołdzie Powstańcom (8 sie 2016)
Upamiętniliśmy ofiary ludobójstwa wołyńskiego (12 lip 2016)
Uczciliśmy pomordowanych więźniów Fortu VII (11 lip 2016)
Marsz dla Życia (9 lip 2016)
60. rocznica Czerwca '56 (6 lip 2016)
Relacja z Turnieju Piłkarskiego im. Powstańców Czerwca ‘56 (15 cze 2016)
Poświęcenie figury Chrystusa (5 cze 2016)
1050 rocznica Chrztu Polski (24 maj 2016)
Przeciwko zatruwaniu Warty! (23 maj 2016)
Marsz Pileckiego w Poznaniu! (18 maj 2016)
Msza ONR-owców zakazana w Poznaniu! (12 maj 2016)
Słodka Krew dzieciom! (9 maj 2016)
Msza Święta w intencji ks. Jacka Międlara (4 maj 2016)
Władze miasta przeciwko nacjonalistom! (3 maj 2016)
POLexit - Polska bez UE (1 maj 2016)
Urodziny Zbigniewa Tuszewskiego (26 kwi 2016)
W hołdzie pomordowanym w Katyniu (20 kwi 2016)
82 lata marszu ku Wielkiej Polsce! (14 kwi 2016)
ONR na Jasnej Górze (12 kwi 2016)
Sport, zdrowie, nacjonalizm, ONR! (12 kwi 2016)
Miesiąc Pamięci Narodowej! (7 kwi 2016)
Gen. Podhorski zasłużonym dla miasta Poznania (5 kwi 2016)
Nacjonalistyczny turniej sztuk walki First To Fight (1 kwi 2016)
Polak, Węgier, dwa bratanki, czyli ONR z wizytą w Budapeszcie (31 mar 2016)
Ruszamy! (30 mar 2016)