blog background
 
Jelonek w podróży: Portugalia po studencku
portugalia, erasmus, covilha, studia, uam, zagranica, erasmus+, wymiana, studenci, studencki, wakacje, podróże, podróżowanie, tanie,tanio, wyjazd, erasmusi, universidad da beira interior, portugal, travels, esn, erasmus students network, studia za granicą
metka_epoznan
Na MTP trwa Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń!
ok
1
not ok
0
liczba odsłon: 220

21 prelekcji podróżniczych, warsztaty fotograficzne i językowe, konsultacje z lekarzami medycyny tropikalnej, kurs pisania książki podróżniczej oraz testy sprzętu turystycznego - to wszystko czeka na uczestników Festiwalu Podróżniczego Śladami Marzeń. Impreza odbywa się po raz szósty i towarzyszy poznańskim targom turystycznym Tour Salon, które trwają właśnie w ten weekend.

Od piątku do niedzieli podróżnicy z całej Polski walczą o „Złoty Ślad” i tytuł najlepszego opowiadacza, który historiami z wyjazdów zaskarbi sobie serca publiczności. Po przejściu pierwszego etapu selekcji, na który wpłynęło ponad 60 zgłoszeń, teraz 21 prelegentów stanie oko w oko z widownią i swoimi wspomnieniami z podróży.

Jako jeden z niewielu tego typu festiwali w Polsce mamy podział na dwie kategorie: Polskę i Świat. Zależy nam na tym, aby promować nasz kraj, pokazać, że podróżowanie po Polsce jest niesamowicie ciekawe, a każdy region skrywa piękne okolice i wyjątkowe smaki, takie, których nie spotkamy nigdzie indziej - mówi Tomasz Labus, organizator i pomysłodawca festiwalu.Podczas imprezy będzie można usłyszeć m.in. o pieszej wyprawie do Nowej Zelandii, rowerowym wyjeździe z psem do Laponii czy podróżach hulajnogą, autostopem i kajakiem. Nie zabraknie też historii o południowoamerykańskich dzikich plemionach, życiu na obczyźnie czy… próbach wejścia na nigdy niezdobyte szczyty Himalajów.

Nie lada atrakcje czekają na publiczność za sprawą gości specjalnych. Jednym z nich będzie Bartosz Stróżyński , który opowie o sztuce podwodnej fotografii w najtrudniej dostępnych miejscach na świecie. Dodatkowo zaprezentuje niezwykłą wystawę swoich prac pt.: „Trzy Sztuki w AntArktyce”.

Warsztaty i konsultacje

Dla tych, którzy oprócz oglądania prezentacji chcą także podszkolić umiejętności, przygotowano specjalne mini kursy językowe, warsztaty fotograficzne czy testy sprzętu i aparatów. Chętni będą mogli także wziąć udział w warsztatach pisania i wydawania własnej książki podróżniczej, czy też skonsultować swoje fotograficzne portfolio.

W hali festiwalu będzie można poradzić się lekarzy medycyny tropikalnej i dowiedzieć się, jakie szczepienia najlepiej wykonać przed egzotycznymi wojażami. W sobotę na festiwalowej scenie także dr n. med. Ewa Duszczyk omówiła największe zagrożenia i profilaktykę związaną z wyjazdami Polaków do Azji.W sobotę i niedzielę uczestników czeka festiwalowe afterparty, poprzedzone... podróżniczymi szybkimi randkami! Poszukiwanie kompana/kompanki na wyjazd lub też na późniejszą imprezę będzie dużo łatwiejsze.

Strefa dla dzieci

Na festiwalu obieżyświatów znajdą się też niespodzianki dla najmłodszych. Animacje dla dzieci zapewni Szalejdoskop, a animatorki zaopiekują się maluchami w czasie, gdy dorośli spokojnie będą mogli wysłuchać podróżniczych historii. Na stoisku wydawnictwa Sorus najmłodsi będą mieli okazję spotkać się z bajkopisarzem Łukaszem Wierzbickim. W tym samym miejscu rysownik Marcin Leśniak w 10 minut stworzy dla każdego dziecka piękną ilustrację z Olkiem Dobą.
Festiwal Śladami Marzeń jest jedną z największych imprez podróżniczych w Polsce i największym tego typu festiwalem w Wielkopolsce. W ubiegłym roku podczas 3 dni odwiedziło go ponad 5 000 widzów. Festiwalowych prelekcji będzie można wysłuchać w sali G.1. w pawilonie 15 MTP. Wstęp na festiwal jest wolny, jeżeli posiada się bilet wstępu na targi Tour Salon.


Impreza została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Poznania i trwa do dziś! Spieszcie się, bo takich inspiracji często zimą się nie spotyka ;)

Za mało powodów, żeby wyjść z domu? Zobaczcie filmik:
https://www.facebook.com/FestiwalPodrozniczySladamiMarzen/videos/925441327625428/?hc_ref=ART6jYFsHkqUnSZNcilxPHZJkm-cT0WUmxeLkAN223-kiw_U12e6GWp51BdPWUPnUWw

Zdjęcia: Jagoda Lasota 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.
avatar
JELONEK W PODRÓŻY
portugalia_po_studencku.epoznan.pl
RSSsend_message
Studentka UAM, miłośniczka podróży i studentka Erasmusa+ w portugalskiej miejscowości Covilha.
Na tym blogu znajdziecie wspomnienia i garstkę wskazówek, jak przetrwać Erasmusa w Covilhii, który nie zawsze jest łatwym i przyjemnym przeżyciem, ale z pewnością wartościowym doświadczeniem.
Będzie też o podróżach i międzykulturowych spotkaniach.
Zapraszam do czytania - Gabriela Jelonek.
ARCHIWUM WPISÓW
15 rzeczy o Luksemburgu, których nie wiedziałeś! (16 wrz 2018)
Na MTP trwa Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń! (11 lut 2018)
Czy cały Poznań pokochał komunistkę? Niezły Meksyk (10 sty 2018)
Zaproszenie na darmowy zabieg pielęgnacyjny w Origins (16 sie 2017)
Razem z Martyną Wojciechowską zapraszamy do wspólnej zabawy! (26 lip 2017)
Europejska nagroda trafiła do Poznania! (15 lip 2017)
Czy warto wyjechać na studia do portugalskiej Covilhii? (3 maj 2017)
Nowa nazwa bloga, decoupage dla WOŚP (15 sty 2017)
Teatr w wersji Portugalskiej (19 lip 2016)
Dostęp do internetu prawem człowieka? Internet w Portugalii (22 cze 2016)
Chuchu – przepis na nieznane warzywo (6 kwi 2016)
Święta Wielkanocne w Portugalii [zdjęcia] (31 mar 2016)
Krótki poradnik Erasmusa [audio] (24 mar 2016)
Poszukiwanie mieszkania w Portugalii (23 mar 2016)
Tanie podróżowanie do i po Portugalii - informacje praktyczne (29 lut 2016)
Dzień 1: Gdy autobus nie może zawieźć cię na lotnisko (26 lut 2016)
Niełatwe początki Erasmusa (24 lut 2016)
Bom dia! (24 lut 2016)