blog background
 
lukasek: Blog Łukasza
blog
metka_epoznan
Montujemy moskitiery – mierzenie, wybór, montaż
ok
0
not ok
0
liczba odsłon: 29

Moskitiery są niezwykle skutecznym zabezpieczeniem domu przed próbującymi się do niego dostać insektami i owadami. By jednak działała w stu procentach skutecznie, musi być dobrze dobrana i zamontowana. 

Dobrze wykonany pomiar to podstawa

Źle wymierzona moskitiera nie da się poprawie zamontować na oknie. By tego uniknąć, trzeba wiedzieć w jaki sposób poprawnie wykonać wszystkie pomiary. Najlepiej robić je z pomocą metalowej, zwijanej miarki – ta nie odkształca się ani nie wygina, zmniejsza więc ryzyko, że źle odczytamy wymiary. Najlepiej dokładnie wymierzyć wszystkie elementy okna, a także przestrzeń z nim sąsiadującą – prześwit ramy, ramę, izolację, całość okna, odległość od sufitu i ścian itp. Niezależnie od tego, na jaki typ moskitiery się zdecydujemy, może być nam to pomocne.

Typy moskitier – jakie i dla kogo?

W sprzedaży dostępne jest wiele typów moskitier - na okna jak i na drzwi. Najtańsze – rozwijane siatki, przymocowywane za pomocą rzepy lub taśmy, do najdroższych – wykonywanych za zamówienie. Te pierwsze są zdecydowanie rozwiązaniem bardzo doraźnym. Posłużą maksymalnie jeden sezon, a nawet mogą nie dotrwać jego końca. Są nietrwałe i nie gwarantują całkowitego zabezpieczenia. Sposób montażu jest niedokładny, siatka może więc się odkształcać, odklejać itp. Zdecydowanie trwalszą inwestycją będzie moskitiera ramkowa – trwała siatka z PCV rozpięta na ramie wykonywanej na wymiar. Z pewnością posłuży nam przez wiele lat.

Na stałe lub na chwilę

Moskitiera w zasadzie jest potrzebna tylko w okresie występowania owadów i insektów, czyli od wczesnej wiosny do późnego lata. Moskitiery ramkowe łatwo można zdjąć i wcale nie trzeba montować ich na stałe. Niektórzy jednak mogą chcieć zdecydować się na montaż stały. Osoby mieszkające blisko zbiorników wodnych i terenów zielonych znacznie dłużej i uporczywiej zmagają się z natrętnymi owadami. Wtedy świetnym rozwiązaniem będą moskitiery otwierane (drzwiowe) i przesuwne – nie zablokują dostępu na zewnątrz.

Moskitiery nie są trudnymi instalacjami, więc wiele osób poradzi sobie z ich doborem i montażem. W razie potrzeby lepiej jednak skorzystać z pomocy specjalistów – tym bardziej, że wielu producentów oferuje pomoc swoim klientom.

WASZE KOMENTARZE
Autor bloga wyłączył możliwość komentowania tego wpisu
Zdjęcie: jovanka