blog background
 
lukasek: Blog Łukasza
blog
metka_epoznan
Czy warto zakładać moskitiery?
ok
0
not ok
0
liczba odsłon: 27

Powiew letniego wiaterku, orzeźwiająca lemoniada, ulubiona książka – tak według wielu wygląda wymarzony wieczór w okresie wiosenno-letnim. Niestety często ten scenariusz jest zakłócany przez niepożądane owady i insekty, które wlatują na terytorium domu przez uchylone okna czy drzwi balkonowe. Również panoszą się one po gabinetach, lokalach usługowych czy halach produkcyjnych, powodując niekiedy poważne zagrożenie dla pracowników, klientów czy pacjentów. Osa w drożdżówce może doprowadzić do tragedii, a mucha w gardle pacjenta gabinetu dentystycznego skutecznie zniechęcić do go kolejnej wizyty.

Nie mniej jednak problemy te można w prosty i stosunkowo niedrogi sposób rozwiązać. Wystarczy dokonać zakupu odpowiedniej moskitiery. Sprawdź, jakie ma ona zastosowanie i dlaczego dłużej nie będziesz mieć wątpliwości, że jest to absolutny „must have” wszędzie tam, gdzie przebywasz.

Po pierwsze – moskitiera do okien uchroni alergików przed dokuczliwymi objawami. Czasem może to być katar spowodowany alergią na pyłki, a czasem poważny wstrząs anafilaktyczny wywołany np. ukąszeniem przez osę. Nawet jeśli w domu nie masz alergików to warto pomyśleć o gościach, którym znacznie przyjemniej będzie spędzać czas u Ciebie bez towarzystwa potencjalnych sprawców objawów chorobowych.

Po drugie – moskitiera pozwala na utrzymanie porządku w pomieszczeniach. Dobranie moskitiery o małych oczkach umożliwi zatrzymanie wielu zanieczyszczeń z powietrza. Dzięki temu unikniesz w pomieszczeniach nadmiernych ilości kurzu, a także kłębów z pyłków oraz padniętych na parapetach muszek.

Po trzecie – z moskitierą dbasz o środowisko. W przeciwieństwie do innych metod walki z insektami, takich jak lepy, pułapki czy lampy, nie wyrządzają im one żadnej krzywdy, a jedynie powstrzymują przed przedarciem się do pomieszczenia.

Po czwarte – z moskitierą chronisz zdrowie. Eliminują one potrzebę stosowania środków chemicznych, które mogłyby negatywnie wpływać na ludzkie zdrowie i kondycję skóry.

Po piąte – montując moskitierę oszczędzasz pieniądze. Montaż moskitiery nie jest tak kosztowny, jak zakup setek produktów przeciw insektom w skali kilku lat. Pamiętaj bowiem, że dobrej jakości moskitiera jest mocna i odporna na niekorzystny wpływ czynników atmosferycznych, dzięki czemu może posłużyć przez długie lata.

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimgNie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.
Zdjęcie: jovanka