blog background
 
lukasek: Blog Łukasza
blog
metka_epoznan
Zlewozmywaki granitowe - czy są warte naszej uwagi?
ok
0
not ok
0
liczba odsłon: 26

Kiedy jesteśmy na etapie projektowania naszego wymarzonego wnętrza, chcemy, żeby efekt finalny olśnił nie tylko nas, ale i naszych gości. Zwracamy uwagę na dobór materiałów, punkty oświetleniowe i dekoracje. Większość z nas ma też upatrzony styl, zazwyczaj taki, w którym najlepiej się czuje. Jak jednak wiemy, diabeł tkwi w szczegółach. Nawet jeśli wnętrze naszego salonu jest piękne i kompletne, wystarczy, że wprowadzimy do niego niewielki element niepasujący do reszty, a czar pryśnie. Źle dobrany do przestrzeni dywan, słabej jakości stolik kawowy, kiczowaty obrus. Także i w kuchni znaleźć możemy takie newralgiczne punkty, które zgoła wydawać by się mogły drobiazgami, natomiast w gruncie rzeczy – stanowią o powodzeniu naszej aranżacji. A mowa między innymi o zlewozmywakach.

Do wyboru, do koloru

Ceramiczne, szklane, stalowe, akrylowe, granitowe, kompozytowe… na rynku mamy szeroki wybór materiałów, z których wykonane są zlewy. Prócz efektu pierwszego wrażenia, warto zastanowić się nad jego wyborem także w kategoriach inwestycji. Jeśli chcemy, aby zlewozmywak służył nam latami, nie kupujmy sprzętu, który można łatwo uszkodzić, lub na którym będą pozostawały mało estetyczne zacieki. Na jaki zatem postawić? Naszym zdaniem, najbardziej warte uwagi są zlewozmywaki granitowe lub kompozytowe. Po pierwsze – wychodząc od wcześniej wspomnianej estetyki, dają nam najwięcej możliwości. Mogą mieć różny odcień (od bieli po czerń), kształt (kwadratowy lub obły), mogą być jedno lub wielokomorowe, z ociekaczem lub bez. Mogą tym samym mniej lub bardziej przypominać kamień. Dobór odpowiedniego – zależy już od naszego zmysłu estetyki. Ich niepodważalną zaletą jest jednak to, że nie wymagają one od nas szczególnej pielęgnacji i wyglądają niezwykle efektownie.

Granit granitowi nie równy

Warto również zwrócić uwagę na pewną nieścisłość, która pojawia się przy „granitowych zlewozmywakach”. Otóż na rynku spotkać możemy zlewy rzeczywiście wykonane z miału granitowego, ale także kompozyty. Oba określenia bardzo często są stosowane zamiennie. Zarówno jedne, jak i drugie – są warte naszej uwagi. Różnicą jest minerał, z którego są wykonane oraz stosunek wypełniacza mineralnego (np. granitu) do spoiwa (lepiszcza). W przypadku granitowych mamy oczywiście większą zawartość granitu, zaś kompozyty składają się z piasków pochodnych granitu, np. kwarcu. Granitowe zlewozmywaki są bardziej odporne za zarysowania, natomiast kompozyty są bardziej elastyczne, co przekłada się na ich wyższą odporność na uszkodzenia mechaniczne.

WASZE KOMENTARZE
Autor bloga wyłączył możliwość komentowania tego wpisu
Zdjęcie: jovanka