blog background
 
lukasek: Blog Łukasza
blog
metka_epoznan
Plusy i minusy plis okiennych
ok
0
not ok
0
liczba odsłon: 9

Plisy okienne, inaczej nazywane żaluzjami plisowanymi, są niezwykle oryginalną osłoną okienną. Specyficznie składanemu materiałowi zawdzięczają intrygujący wygląd. Niewątpliwie mają dużo zalet, ale tak jak wszystko, muszą mieć i wady. Jakie są mocne i słabe strony plis okiennych?

Plusy plis okiennych

Pierwszą zauważalną zaletą plis okiennych bez wątpienia jest ich niezwykle oryginalny wygląd. Materiał plis składa się w harmonijkę, co daje ciekawy geometryczny, przestrzenny efekt. Świetnie prezentują się w minimalistycznych, nowocześnie urządzonych wnętrzach. Jeśli jednak odpowiednio dobierze się do nich materiał, można je dopasować niemalże do każdego wystroju. Producenci oferują szeroką gamę kolorów, faktur i wzorów – na każdy gust.

Dobierając materiał należy jednak zwrócić uwagę nie tylko na jego wygląd, ale także na jego właściwości. Kupując plisy na zamówienie, dobrze wybrać materiał o spersonalizowanej transparentności, a także o dodatkowych właściwościach, takich jak np. zwiększona odporność na osiadanie kurzu.

Największą zaletą plis okiennych jest jednak ich wyjątkowy sposób działania. Materiał zwijający się w harmonijkę oraz podwójny stelaż umożliwiają zwijanie i rozwijanie ich zarówno z góry na dół, jak i z dołu w górę! Dzięki temu możesz zasłonić dowolną część okna, nawet w dolnej połowie czy środku, bez potrzeby rozwijania całej osłony.

Minusy plis okiennych

Niestety, plisy nie są zbyt trwałe. Producenci często zaznaczają w instrukcjach, by nie zostawiać ich zbyt długo w pełnym rozwinięciu, ponieważ mogą się odkształcać. Potem mogą wystąpić problemy przy próbie ich zwijania.

Nie są także zbyt odporne na wilgoć i parę. Ich specyfika wymaga raczej zamontowania blisko szyby, mogą więc „zbierać” osadzającą się na nich parę. Zupełnie nie sprawdzą się więc w łazienkach i kuchniach.

Dla wielu osób minusem może być też ich cena – plisy są znacznie droższe od klasycznych rolet czy żaluzji. Jest to jednak bardziej skomplikowana instalacja, dlatego nikogo nie powinno to zaskoczyć.

Plisy są specyficzną osłoną okienną, dlatego warto, by był to przemyślany zakup. Chociaż drogie i delikatne, mają wiele niepodważalnych zalet, dlatego warto rozważyć kupno plis dla swoich okien!


WASZE KOMENTARZE
Autor bloga wyłączył możliwość komentowania tego wpisu
Zdjęcie: jovanka