blog background
 
golimak: Dorrradca
Porady, doradztwo
metka_epoznan
Jak wybrać listwy przypodłogowe
ok
0
not ok
0
liczba odsłon: 114

Po ułożeniu paneli, wykonawcy najczęściej zabierają się za umocowanie listew przypodłogowych. Tylko tak wykończona podłoga wygląda atrakcyjnie i solidnie. Okazuje się jednak, że zanim ktokolwiek przystąpi do montażu, musi najpierw wybrać odpowiednie listwy. Nie wszystkie przecież są takie same. Różnią się kształtem, wielkością, kolorem, sposobem montażu oraz materiałem, z jakiego zostały wykonane.Chcąc wybrać listwy przypodłogowe, trzeba dokonać pomiarów pomieszczenia, a także określić własne oczekiwania. Listwy muszą pasować do wykonanej już podłogi, zarówno pod kątem stylu, jak też koloru. Co więcej, listwy, jakie będą montowane w konkretnym pomieszczeniu, muszą współgrać z pozostałą aranżacją wnętrza. Jeżeli ktoś ma specjalne oczekiwania co do montażu, także powinien zwrócić uwagę na tę kwestię. Jakość listew również jest bardzo ważna. Wykonane ze słabej jakości materiałów będą narażone na szybkie awarie i inne uszkodzenia. W ten sposób stracą wygląd, a z czasem być może nawet użyteczność. Dlatego chcąc cieszyć się porządnie wykonaną podłogą i to przez długie lata, trzeba zadbać przede wszystkim o odpowiednie materiały wykończeniowe. Sugerując się jakością zamiast ceną, można dokonać słusznego wyboru. Czasem kupujący mają do wyboru proste listwy i te o nieco oryginalnym kształcie, ponieważ jedne i drugie pasują do podłogi, a także do pozostałego wystroju wnętrza. Wówczas warto postawić na klasykę, chociażby z tego względu, że takie właśnie listwy będą pasowały również do aranżacji wykonanych w przyszłości. Te najsolidniejsze przetrwają niejeden remont. Dlatego zmieniając kolor ścian, styl mebli czy dekoracji, będzie można wciąż zachować te same listwy. Dla niektórych będzie to oszczędność pieniędzy, dla innych zaś czasu.

Podsumowując, wybierając listwy przypodłogowe, należy zwrócić uwagę na ich jakość, kształt, kolor, a także na rodzaj materiału, z jakiego zostały wykonane. Aby móc dokonać właściwego wyboru, trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę nie tylko samą podłogę, ale również całe wnętrze i znajdujące się w nim przedmioty. Czy warto sugerować się ceną? To bardzo mylące kryterium wyboru. Ulegając pokusie cenowej, można kupić słabej jakości listwy, które już na etapie montażu sprawią mnóstwo problemów, a ich wygląd nie pozwoli uzyskać pełnej satysfakcji.


 
WASZE KOMENTARZE[1]
~Krzysztof: Pierwsze moje listwy przypodłogowe były zrobione z mdf-u. Porażka na całej linii :( dostały wody od mopa i szlag je trafił. Teraz kupiłem w https://yourdecor.pl/ listwy z polimeru Creativa i chyba będzie spokój w końcu...
dodano: Piątek, 2018.02.23 00:51, IP:86.111.118.XXX
ok
0
not ok
0
odpowiedz|usuń
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.
Zdjęcie: Bartek