blog background
 
golimak: Dorrradca
Porady, doradztwo
metka_epoznan
Problemy z prawem w Norwegii
ok
0
not ok
0
liczba odsłon: 103
Wyjazd do Oslo w 2012 roku był jedną z moich najlepszych zawodowych decyzji. W kraju po stracie pracy nie miałem świetlanej przyszłości. W Norwegii dość szybko znalazłem pracę. Na początku było to pomaganie w tartaku. Później awansowałem na samodzielne stanowisko. Naprawiałem maszyny tartaczne.

Wiadomo, że średnio rozgarnięty polak potrafi gmerać w różnych urządzeniach. Tam do gmerania były tylko piły, wrzeciona, maszyny do korowania, itp.

Genialne zajęcie. Z uwagi, że norweski tartak był wcale nie małym, więc i maszyn było kilka linii. Naprawy więc nie były z syczeniem szefa nad uchem, tylko na spokojnie. Tak, aby było naprawdę dobrze zreperowane.

Jednak jak to bywa na emigracji, tęskni się za życiem w Polsce. Za znajomymi za rodziną (mamy włoski model rodziny z obiadami dla całej rodziny). Postanowiłem wrócić na stare śmieci, a że udało mi się odłożyć troszkę pieniążków to było mi łatwiej.

Na szczęście, szefostwo miało ze mną dobrze. Postanowili mi pomóc. Dogadaliśmy się, że będę w kraju wyszukiwał maszyny do tartaków i wysyłał do Norwegii.
Wszystko szło super od połowy 2014 roku do marca 2015. Wówczas zaległości z płatnościami od kontrahenta sięgnęły takiego poziomu, że straciłem płynność finansową. Prawnicy w Polsce właściwie brali opłatę za poradę i niezbyt wiele to wnosiło poza drenowaniem kieszeni. Szukałem pomocy u norweskich prawników, ale problemy z porozumiewaniem się i opisaniem dokładnie historii opóźnień płatności, itp. było trudne do przeskoczenia. Znalazłem w końcu kancelarię norweską, którą założył polak. W mojej sytuacji to jak trafienie w lotto. Kancelaria www.garstecki.no perfekcyjnie obsłużyła moją sprawę. Rozwiązanie problemów przyszło w czerwcu 2015 roku i we wrześniu byłem kompleksowo rozliczony. Od tej chwili postanowiłem, że już po jednomiesięcznym opóźnieniu płatności wypisuje wezwanie. Nie ma znaczenia czy maszyny jadą do Norwegii czy jakiegokolwiek innego kraju.

Moja rada na przyszłość dla każdego. Trudno jest o przyjaciół w biznesie.
WASZE KOMENTARZE
Autor bloga wyłączył możliwość komentowania tego wpisu
Zdjęcie: Bartek