blog background
 
golimak: Dorrradca
Porady, doradztwo
metka_epoznan
Listwy karniszowe (Listwa do zabudowy karnisza)
ok
0
not ok
0
liczba odsłon: 80

Człowieka pasjonuje odkrywanie. Odkrywa nowe technologie, nowe planety i galaktyki, odkrywa nowe związki chemiczne, ale i swoje ciemne bądź jasne strony. Czasem odkrywa też, i to w podwójnym znaczeniu tego słowa, swoje ciało. W tym odkrywaniu wiele zyskuje, ale czy tylko? Czy czasem niektóre odkrycia nie przerastają jego możliwości? Czy nie obnażają miejsca w jego jestestwie, o których wolałby nigdy nie mówić, a tym bardziej je pokazywać?! Może więc warto czasem coś zakryć i osłonić przed nazbyt mocnym światłem tudzież natręctwem ludzkich spojrzeń. Może są chwile, o których raczej chciałby zapomnieć, aniżeli o nich opowiadać?! Tak właśnie robimy na co dzień w naszych domach i mieszkaniach. Są miejsca i rzeczy, które eksponujemy, by się nimi pochwalić i cieszyć, by przynosiły nam radość i dumę.


Ale przecież są też miejsca, które skrzętnie zakrywamy. Zakrywamy, bo jest w nich coś, co nas denerwuje i zawstydza, albo po prostu nam się nie podoba. Czasem zakrywamy również po to, aby coś osłonić przed kurzem, promieniami słonecznymi, wilgocią. Innym razem zakrywamy tylko po to, aby to, co brzydkie ukryło się pod tym, co piękne. I tak szarość zakrywamy złotem, biel błękitem, albo zupełnie odwrotnie. W tym zakrywaniu tego, co mniej doskonałe w domu i mieszkaniu, wspaniale pomaga nam sztukateria wykończeniowa. Sztukateria jest tą dziedziną wykończenia wnętrz (domów, mieszkań i biur), która przeżywa obecnie ogromny rozkwit. Zdaje się wręcz, że nie ma już zakątka wnętrza, do którego nie przygotowano by jakiegokolwiek elementu ozdobnego a zarazem praktycznego i funkcjonalnego. Jest tym, co czyni nasze domy i mieszkania pięknymi, nowoczesnymi i praktycznymi. Nie na darmo zatem, w swoim rdzeniu, wyraz sztukateria ma zasadniczy składnik „sztuka” - „sztukateria”. Tak, sztukateria to sztuka czynienia naszych miejsc zamieszkania i pracy pięknym a zarazem wygodnym, nowoczesnym i jednocześnie stylowym.


Pośród elementów sztukaterii wykończeniowej, które proponuje i oferuje firma DekorPlanet, nowością są polimerowe listwy karniszowe, będące w istocie listwami osłaniającymi, służącymi do zabudowania i zasłonięcia karniszy. Na pozór błaha funkcja tej osłony domowych i biurowych karniszy, w rzeczywistości pełni rolę wielozadaniową. Jest osłoną starych, czasem już podniszczonych karniszy bądź szyn karniszowych. Jednocześnie może pełnić rolę doskonałej dekoracji wnętrza, świetnie uzupełniającej całą kompozycję i strukturę danego obszaru mieszkania lub biura, a wreszcie może być naturalną zasłoną nie zawsze estetycznie wyglądającego spoiwa sufitu i ściany. DekorPlanet szczególnie poleca łatwe w montażu, niezwykle estetyczne i wykonane w najwyższej jakości sufitowe listwy karniszowe firmy Creativa. Są to nowoczesne, pomalowane na kolor biały, gładkie listwy, w pełni spełniające powyżej opisane funkcje. Gzymsy te montuje się poprzez przyklejenie do sufitu tuż przy karniszu. Jeśli ktoś ma potrzebę, może je pomalować na dowolny kolor. Tu nie ma ograniczeń. Ciekawym aspektem listew karniszowych jest możliwość zastosowania do nich taśm LED-owych. Wszystko to razem pozwala budować niesamowity nastrój wnętrza, w zależności od upodobań i koncepcji, gustów i projektów. DekorPlanet, jako profesjonalna firma, nie tylko ma listwy karniszowe w swojej ofercie, ale również oferuje właściwe do ich montażu kleje, a także pełną obsługę informacyjną i wsparcie techniczne. Dla nas klient to nie „Pan”, ale przyjaciel, dla którego chcemy być w każdej potrzebie i w każdym pomieszczeniu. A pomaganie i uszczęśliwianie to nasze drugie imię.      


WASZE KOMENTARZE
Autor bloga wyłączył możliwość komentowania tego wpisu
Zdjęcie: Bartek