blog background
 
golimak: Dorrradca
Porady, doradztwo
metka_epoznan
Listwy przypodłogowe
ok
1
not ok
0
liczba odsłon: 49

Listwy przypodłogowe do domu.

Listwy przypodłogowe dla domu są jak biżuteria dla kobiety. Właściwie to trudno się bez nich obejść w obecnych czasach. W różnej formie zdobią każdy zakątek domu, mieszkania czy biura. Obecne czasy charakteryzuje prostota, gładkie formy i brak zdobień. To są zdecydowanie najlepiej sprzedające się listwy przypodłogowe. Doskonale sprawdzają się w nowoczesnych jak i klasycznych aranżacjach pomieszczeń.

 

Mają one wielorakie zadanie. Oczywiście jednym z najważniejszych jest odpowiednia dekoracja dolnych partii ściany. Listwy przypodłogowe są jednym z pierwszych elementów dekoracyjnych, które są montowane, jednak ich rola najczęściej sprowadzana jest do dopełnienia całego pomysłu. Jednak ich komplementarna wartość jest nie do przecenienia.


 

Listwy przypodłogowe małe, duże czy wąskie, a wysokie. Ogromny wybór wzorów i rozmiarów sprawia, że dobranie odpowiednich dla siebie, nie sprawia najmniejszego problemu.

Aby tego było jeszcze mało, to dostępnych jest wiele materiałów z jakich są wykonane. A to sprawia, że możliwe jest ich dobranie wprost precyzyjnie do wnętrza i założeń projektowych.

Dostępne są aluminiowe listwy przypodłogowe, drewniane, polimerowe (białe), czy zwykłe plastikowe. Każdy z wyżej wymienionych materiałów ma swoje wady i zalety. I to w dużym stopniu warunkuje użycie ich w danym miejscu.

 

W dzisiejszych czasach największą popularnością cieszą się białe listwy przypodłogowe wykonane z polimerów. Ich stosunek ceny do jakości wypada najkorzystniej, a łatwość montażu sprawia, że mamy do czynienia z istnym boomem. Każdy domowy majsterkowicz poradzi sobie z ich prawidłową instalacją.

Producenci mają w swojej ofercie klej montażowy i klej do łączenia listew. Te kleje nadają się do pracy zarówno z listwami przypodłogowymi, ściennymi czy sufitowymi. O ile klej montażowy jest znany wszystkim, o tyle klej do łączeń już mniej.


Czym różnią się kleje?

Klej do łączenia listew działa w ciekawy sposób. Po nałożeniu cienkiej warstwy, on delikatnie rozpuszcza listwę. Po połączeniu mamy więc na listwach delikatnie rozpuszczoną masę, która po wyschnięciu tworzy jednolitą spoinę. Następnie wystarczy delikatnie przetrzeć miejsce klejenia drobnoziarnistym papierem ściernym, aby usunąć nadmiar kleju.

Po tym zabiegu otrzymujemy długą listwę z prawie niewidocznym miejscem klejenia. Wystarczy całość pomalować na dowolny kolor i otrzymujemy pięknie przygotowaną sztukaterię. Taką, która zachwyci swoim kształtem i która nie będzie odskakiwała od ściany.

 

Oczywiście są także listwy, które są montowane na kołki rozporowe lub specjalne zaczepy, jednak te ostatnie mają złą renomę. Właśnie z uwagi na przypadki odstrzeliwania z uchwytów.

 

Nie ma też problemu z późniejszym malowaniem listew polimerowych. Można kupić wersję z już nałożonym podkładem, lub malowane na gotowo na wybrany kolor z palety RAL lub NCS.

Doskonale do tego nadają się farby ceramiczne. Są one znacznie bardziej wytrzymałe, a to ma niebanalne znaczenie, szczególnie dla listew przypodłogowych, które to są narażone na wiele uszkodzeń mechanicznych. 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.
Zdjęcie: Bartek