blog background
 
poczytna: Poczytna
książki, hobby
metka_epoznan
Na czym polega stabilizacja gruntu ?
ok
2
not ok
7
liczba odsłon: 187

Marzysz o własnym domku jednorodzinnym z dużym ogrodem? Czy podjąłeś już kroki, które mają pomóc Ci zrealizować to marzenie? Niezależnie od tego na jakim etapie jesteś, wiedz, że budowa domu jest niezwykle trudnym i ciężkim przedsięwzięciem. W dzisiejszym artykule poruszę temat stabilizacji gruntu  - dzięki niemu, dowiesz się jak bardzo jest ona ważna.


Bez stabilnego gruntu tak jak dobrego elektryka , budowa domu jest niemożliwa. Polega ona na wymieszaniu ziemi z mieszanką hydrauliczną, w celu otrzymania podłoża o określonych parametrach. Po wykonaniu tego procesu, podłoże odporne jest na wodę, mróz i zniekształcenia.


Wyróżniamy kilka rodzajów stabilizacji podłoża. Podzielić je możemy ze względu na sposoby, w jaki jest wykonywana jak i na materiały podczas niej wykorzystywane.


Zacznijmy od podziału pierwszego:


- stabilizacja na miejscu – pozwala zaoszczędzić pieniądze, które musielibyśmy przeznaczyć na transport materiałów. Do jej wykonania wykorzystuje się maszynę samojezdną, która równolegle rozkłada materiały według określonej receptury.


- stabilizacja w mieszarce stacjonarnej – proces kontrolowany elektronicznie. Polega na wymieszaniu spoiwa z minerałami i wodą.


- ulepszanie podłoża gruntowego – ma na celu uzyskanie podłoża o określonych parametrach.

Polega na wymieszaniu ziemi z substancjami stabilizującymi.


Do stabilizacji wykorzystuje się: spoiwa, wapno, popioły lotne, chemię i cement.


Jak zapewne zauważyłeś, stabilizacje gruntu są niezwykle skomplikowane. Aby wykonany był dobrze, warto skorzystać z usług firm, które się w tym specjalizują. Sami, nie posiadając odpowiednich narzędzi i wiedzy – nie zrobimy tego.


Warto sprawdzić także ofertę kontenerów na gruz .


WASZE KOMENTARZE
Autor bloga wyłączył możliwość komentowania tego wpisu
Zdjęcie: Tomasz Urbaniak