blog background
 
poczytna: Poczytna
książki, hobby
metka_epoznan
Parę rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę przed kupnem mieszkania.
ok
2
not ok
3
liczba odsłon: 233
Kupno mieszkania to nierzadko inwestycja wszystkich oszczędności życia. Stąd też należy dokładnie ją przemyśleć i przeanalizować. 

Na pierwszy rzut, automatycznie, idą finanse. Należy zrobić odpowiedni plan wydatków, które jesteśmy w stanie ponieść w związku z tą inwestycją. Tutaj linie bywają bardzo cienkie, a przewartościowanie swoich możliwości może skończyć się upadkiem z wysokości. Należy pamiętać o tym, że po zakupie mieszkania należy je dopasować do swoich potrzeb - pomalować czy też wytapetować tapetami takich firm jak Wallquest.

Drugą kwestią na jaką warto zwrócić uwagę, to krótka lista potrzeb i wymagań. To czego oczekujesz od nowego lokum może być bardzo istotne. Kwestia tego, czy zamierzasz dużo gotować, czy raczej spędzać czas w salonie, czy balkonie może mieć ważące względy. 

Równie ważne jest zastanowienie się nad tym jak dużego mieszkania potrzebujesz. Tutaj istotnymi stają się również upodobania i przyzwyczajenia. Kwestia osobnej toalety, czy jednego pokoju więcej może mieć bardzo duże znaczenie. 

Warto również zastanowić się nad tym, czego wymagamy od otoczenia naszego nowego lokum. Bliskość parków, przedszkoli, szkół, czy sklepów dla niektórych ma ogromną wartość. Nie można zapomnieć o stanie technicznym takich elementów jak balustrady kwasoodporne na balkonie.

Przed ewentualnym podjęciem decyzji warto również zerknąć na plany zagospodarowania przestrzeni w Twojej okolicy. Podczas decydowania się na dom warto sprawdzić jaki jest koszt wywozu nieczystości w firmach takich jak http://nieczystosci.com.pl/ .

Rynek nieruchomości ma to do siebie, że jest bardzo zmienny. Trendy rotacyjnie przechodzą z jednego w drugi. To bardzo specyficzna branża. Stąd warto pokusić się o jakiegoś specjalistę, który zadba nie tyle o interesy, ale również będzie potrafił udzielić odpowiedniej porady finansowej i prawnej. Dla przykładu warto zerknąć na oferty sprzedaży mieszkań w danym mieście, czy regionie. 
WASZE KOMENTARZE
Autor bloga wyłączył możliwość komentowania tego wpisu
Zdjęcie: Tomasz Urbaniak