blog background
 
poczytna: Poczytna
książki, hobby
metka_epoznan
Trele fele bum...
ok
2
not ok
2
liczba odsłon: 200
Jakże piękny weekend się zapowiada ! Wszystkich świętych - dawno zakorzenione święto w naszej kulturze zaczyna być wypierane przez Halloween ! Piękna sprawa. Zwłaszcza, że ogromną rękę przykładają do tego szkoły. To na maxa przerażające jak amerykański styl życia wkrada się do naszej polskiej egzystencji. Najgorzej, że jest na to odgórne pozwolenie. I nie mówię tu o naszym rządzie, który zresztą niebawem zapewne zrobi z tym porządek, niczym komunistyczny aparat przymusu. Chodzi mi tu bardziej o rodziców. 
Z drugiej strony czemu tu się dziwić ? Jak możemy kontemplować tego typu święto w godny sposób. Mam tu na myśli znalezienie harmonii, spokoju, wyciszenia. Niczym buddyjski sen ! - jeśli już tydzień przed stoimy w korkach, później marzniemy nad grobem udając, że wymawiamy ten paciorek... no i najważniejesza kwestia. Rodzinne spotkanie! cudo. Najpiekniej, gdy spotka się ciocię, która już tak się roztyła, że ledwo mieści się w cmentarną bramę i jej słodkie rady, bądź pytania. A jej peruka z naturalnych włosów jest słynna w całej rodzinie... Po co nam to ? jeszcze jedna sprawa, którą każdy chciałby przemilczeć, NIestety.... powiedzmy sobie szczerze, że mało kto pójdzie postać nad grobem trzeźwy. Przecież dzień wcześniej trzeba było kultywować dzień ciemności, diabła, czy coś tam, może to po prostu dzień dyni ? 
Ja się wypisuję Biorę książkę Dziewczyny z Syberiii, butelkę wina i mnie nie ma. No ewentualnie stanę w oknie z widokiem na jedną z głównych, zabytkowych ulic w moim mieście i zacznę się śmiać. Z tych, którzy brną w tę szopkę. 
Nie mówię tu o wszystkich - bo niektórzy naprawdę chcą i potrafią uszanować ten dzień. Śmieję się z całej reszty - z budek z preclami i balonami pod cmentarzem, z dziewczyn, które robią sobie selfie nad grobem i z rodzin, które na siłe chcą coś pokazać. Z reguły jedynie przed sąsiadami, bo dalej ich intelekt nie sięga ;) 
Enjoy ! 
WASZE KOMENTARZE
Autor bloga wyłączył możliwość komentowania tego wpisu
Zdjęcie: Tomasz Urbaniak