blog background
 
poczytna: Poczytna
książki, hobby
metka_epoznan
Zakwaterowanie pracowników czy codzienny dojazd do Łodzi?
ok
0
not ok
0
liczba odsłon: 170

Prowadzisz firmę budowlaną i zatrudniasz ludzi, którzy codziennie muszą pokonać drogę do pracy? Na pewno przy okazji różnych przedsięwzięć zastanawiałeś się, czy lepiej  byłoby zaoferować pracownikom zakwaterowanie, czy też postawić na ich samodzielne dojazdy do pracy z domu. Poznaj zalety obu opcji i… podejmij najbardziej korzystną decyzję!

Dojazdy – urok wieczorów w domowym zaciszu

Wiele osób ceni sobie możliwość spędzania wieczorów we własnych domach – są to przede wszystkim osoby mające małe dzieci lub opiekujące się kimś z rodziny. Tacy pracownicy będą o wiele bardziej zadowoleni (a także wydajni!), jeśli będą mogli codziennie wrócić do domu. Postawienie na własne dojazdy pracowników w żaden sposób nie obciąża też budżetu Twojej firmy i nie pochłania energii – to osoby zatrudnione muszą zatroszczyć się o to, by mieć jak o wyznaczonej porze stawić się w miejscu pracy. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się wtedy, gdy miejsce budowy nie jest zbyt oddalone od miejsca zamieszkania danego pracownika – poszukiwanie noclegu dla osoby, która mieszka piętnaście minut od miejsca pracy, na ogół mija się z celem.

Zakwaterowanie – wygoda i oszczędność czasu

Z drugiej strony, w branży budowlanej inwestycje często mają miejsce w różnych miastach, niekiedy bardzo oddalonych od miejscowości, z której pochodzi większość zatrudnionych przez Ciebie osób. W takim wypadku codzienne dojazdy do pracy byłyby dla nich wyjątkowo męczące, co mogłoby się odbijać negatywnie na jakości wykonywanej przez nich pracy. Zdecydowanie warto w takiej sytuacji rozważyć znalezienie kwater dla pracowników w Łodzi. Doskonałym pomysłem jest skorzystanie z kwater pracowniczych, które oferują niedrogie noclegi w komfortowych warunkach. Zapewnienie pracownikom noclegu sprawia również, że – zgodnie z regułą wzajemności – pracownicy starają się pracować lepiej, gdyż są wdzięczni za ułatwienie im życia oraz czują się częścią zespołu. O zakwaterowanie dla podwładnych w Łodzi należy także zatroszczyć się wtedy, gdy wysyłamy ich w delegację – wymaganie, by codziennie pokonywali duże odległości na własną rękę, jest w takiej sytuacji prawdziwym zawodowym faux pas.

WASZE KOMENTARZE
Autor bloga wyłączył możliwość komentowania tego wpisu
Zdjęcie: Tomasz Urbaniak