blog background
 
Centrum_Techniki: Kliknij_w_Historie
muzeum techniki
metka_epoznan
Kolumny Altus z podpoznańskiej Wrześni
ok
4
not ok
0
liczba odsłon: 1533
Zestawy kolumn głośnikowych "Altus" produkowano począwszy od końca lat 70-tych, praktycznie aż do pierwszych lat XXI wieku.

Pierwsze egzemplarze pod nazwą "Altus" były modelami eksportowymi, później jednak pod tą nazwą produkowano również egzemplarze przeznaczone na rynek krajowy, czego owocem była najbardziej znana - seria "Altus".

Na początku lat 80. powstała pierwsza seria kolumn w dwu wersjach - krajowej i zagranicznej. Różniły się tylko tabliczką na przedniej ściance. Wersja "krajowa" miała tabliczkę z charakterystyką i danymi podstawowymi, zaś produkowana "na Zachów"  nazwę "Altus" z logiem "HGS Electronic".

W skład tej serii wchodziły modele:
Altus 60
Altus 65
Altus 100
Altus 120

W pierwszej połowie lat 80.  ruszyła produkcja drugiej serii kolumn, składającej się z nowych modeli - na rynek krajowy, oraz wersjach eksportowych m.in "Dynamic Speaker" i "HGS Electronic".

Audiofile opisują Altusy na swoich stronach, przypisując im "ostre" brzmienie, uzyskane dzięki dość "krzykliwemu" głośnikowi w sekcji tonów wysokich.

Obudowy wykonane z płyty wiórowej,które oklejone zostały naturalną okleiną i zdobione aluminiowymi obręczami na głośnikach, przełącznikach i otworach stranych.

Zestawy nazwano:
Altus 75
Altus 110
Altus 140

W szerokiej ofercie wrzesińskiej firmy Tonsil przyszedł czas na nową - trzecią serię kolumn "Altus".

I tak powstały nowe modele:
Altus 150
Altus 200
Altus 300

Opinie na temat tych kolumn są bardzo różne. Na jednej ze stron napotkaliśmy taką opinię:

"Dla jednych Altus to dobra rozpałka do pieca, dla innych kolejny członek rodziny i niech tak zostanie"

WASZE KOMENTARZE
Autor bloga wyłączył możliwość komentowania tego wpisu