blog background
 
Rozenblat: Zamachu nie było
Zdrowy rozsądek
metka_epoznan
Znakomity tekst z Gazety Wyborczej
ok
802
not ok
48
liczba odsłon: 1808
Czy jesteście gotowi na prawdę? Świecki katolik pisze list do polskich biskupów

Z takim radykalizmem, z jakim traktujecie parlamentarzystów i prezydenta, potraktujcie siebie samych. Ogłoście, że od niedzieli 30 sierpnia roku Pańskiego 2015 każdy biskup i ksiądz, który żyje niezgodnie z powołaniem, a jego życie jest przyczyną publicznego zgorszenia, przestaje mieć moralne prawo sprawowania sakramentów aż do czasu nawrócenia, rachunku sumienia, spowiedzi, żalu za grzechy, postanowienia poprawy, publicznego zadośćuczynienia.

Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości. 

UMIŁOWANI W CHRYSTUSIE PANU BRACIA BISKUPI,
Nie mówcie, że ten list to: "atak na Kościół", że "nas prześladują", że "nadchodzi lewacka zaraza", że "cierpicie za wiarę, Chrystusa i za Ewangelię". Przecież Wy nie wiecie, co to cierpienie, nie jesteście prześladowani, nie musicie się o nic martwić, o nikogo troszczyć. Wam jest po prostu dobrze - oderwanym od rzeczywistości, zamkniętym za murem pychy, obłudy, nieomylności.

Podzieliliście Polaków na dobrych i złych, na ludzi sumienia i tych, którzy go nie mają, na patriotów i zdrajców, na tych, co są za życiem, i na tych, co się opowiadają po stronie śmierci, na tych, co nie zgadzają się na in vitro, i na tych, którzy tę metodę akceptują, na tych, co mogą przyjmować Komunię świętą, i na tych, którym tego zabraniacie.

Czujecie się panami i władcami ludzkich sumień. Straszycie grzechem, zgorszeniem, ekskomuniką, apostazją, schizmą, piekłem. Bawicie się w sprawiedliwych sędziów, bo jak uważacie, dano Wam do tego prawo.

Pontyfikat Papieża Franciszka wyznacza inny kierunek. Świadectwo Jego kapłaństwa, skromności, umiaru, człowieczeństwa bardzo odbiega od Waszego "standardu". On daje przykład, że można inaczej: z miłosierdziem, łagodnością, pokorą, mówić o sprawach ważnych nie tylko dla katolików. On nie ocenia, nie przekreśla, nie upokarza, nie wyśmiewa, nie buntuje jednych przeciwko drugim. Mówi o Bogu, Jego miłości, przebaczeniu, o wymaganiach, które stawia przed nami Ewangelia. Wybór drogi pozostawia człowiekowi.

Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo obchodzicie morze i ziemię, żeby pozyskać jednego współwyznawcę. A gdy się nim stanie, czynicie go dwakroć bardziej winnym piekła niż wy sami. 

BRACIA BISKUPI, 
Abp Andrzej Dzięga w wydanym komunikacie napisał: "Kto z katolików świadomie i dobrowolnie podpisuje się lub głosuje za dopuszczalnością metody in vitro, tym samym podważa communio, czyli swoją pełną wspólnotę z Kościołem katolickim. Osoba ta powinna powstrzymać się od przystępowania do Komunii świętej, dopóki nie zmieni publicznie swego stanowiska (...)".

W Polsce ok. 70 proc. osób dopuszcza stosowanie in vitro. Gdzie byliście z nauczaniem dotyczącym tej metody przez ostatnie 30 lat? Ten wynik to Wasza totalna klęska - lata zaniedbań, intelektualnego marazmu i duszpasterskiego lenistwa.

Wasze kościoły, rezydencje, ogrody, samochody, plebanie były, są i będą utrzymywane z pieniędzy wiernych podważających communio z Kościołem. Przez ludzi, którzy, jak sami mówicie, popierają in vitro - holokaust nienarodzonych, genetyczne manipulacje, filozofię gender, stosują antykoncepcję, opowiadają się za cywilizacją śmierci i żyją w grzechu ciężkim.

Wyciągacie prawą rękę po mamonę do tych, których lewą ręką usuwacie ze wspólnoty Kościoła. Zastanawiacie się nad udzieleniem Komunii osobie popierającej in vitro, ale już bez wahania podsuwacie jej pod rękę tacę w trakcie Mszy świętej i pobieracie opłaty za sprawowane sakramenty.

Trwacie od wielu lat w moralnej schizofrenii. Zapadliście na ciężką chorobę o patologicznym charakterze, która nazywa się cupiditas vulgaris (chciwość pospolita). Dlaczego nie szukacie na nią lekarstwa? Żyjecie w przeświadczeniu, że go nie potrzebujecie?

Proszę, oto ono, gotowe - do szybkiego zaaplikowania: w trakcie każdej spowiedzi, rozmowy w kancelarii parafialnej, kolędy, przygotowania narzeczonych do ślubu, rodziców i chrzestnych do chrztu dziecka, chorego do sakramentu chorych, osoby do bierzmowania należy pytać wiernego o jego stosunek do metody in vitro. Jeżeli się okaże, że wierny świecki popiera tę metodę lub małżonkowie (albo osoby żyjące w konkubinacie czy w związku niesakramentalnym) się jej poddali, należy natychmiast odstąpić od pobierania od niego (nich) wszelkich ofiar (taca, coroczna koperta przy okazji wizyty duszpasterskiej). Tak jest uczciwiej. To będzie Wasz pierwszy krok w długiej i trudnej terapii wyzwalania się z hipokryzji, pychy, chciwości. Czy jesteście na nią gotowi?

Czekam na komunikat Konferencji Plenarnej Episkopatu Polski w sprawie zaprzestania pobierania ofiar mszalnych od osób podważających communio z Kościołem (również od tych, którzy żyją w związkach niesakramentalnych i konkubinacie - im też przecież odmawiacie pełnej communio). Ponieważ jego redagowanie zajmie Wam wieczność, projekt zamieszczam poniżej. Prawa autorskie przekazuję. Za darmo.

"UMIŁOWANI W CHRYSTUSIE PANU SIOSTRY I BRACIA, 
W duchu troski duszpasterskiej i odpowiedzialności za Kościół, aby uniknąć powszechnego zgorszenia związanego z utrzymywaniem Kościoła z datków wiernych podważających communio, zwalniamy tych, którzy w swoim sumieniu lub poprzez publiczną deklarację opowiadają się za metodą in vitro, używają środków antykoncepcyjnych, żyją w konkubinacie, związkach niesakramentalnych, z wszelkich opłat związanych z wykonywaniem posługi przez kapłanów (w tym zbiórki na tacę w trakcie Mszy świętej, przekazania koperty w trakcie kolędy). Możemy odmówić Wam katolickiego pogrzebu, chrztu Waszych dzieci (niezależnie od sposobu poczęcia), nie dopuścimy ich do Pierwszej Komunii, bierzmowania, rozważymy udzielenie Wam sakramentu chorych, nie pobłogosławimy Waszego sakramentu małżeństwa, nie odwiedzimy Was w trakcie wizyty duszpasterskiej.

Po pokucie i zadośćuczynieniu będziecie wewnętrznie gotowi na dołączenie do pełnej wspólnoty z Kościołem. Wtedy przyjmiemy od Was ofiary, na które już teraz z nadzieją i ufnością czekamy. Na dalszą drogę życia z serca udzielamy pasterskiego błogosławieństwa.

Podpisali Kardynałowie, Arcybiskupi i Biskupi obecni na posiedzeniu Konferencji Plenarnej Episkopatu Polski".

Nie zamierzam dłużej słuchać kościelnej nowomowy o "wewnętrznym ubogacaniu", nie chcę być prowadzony za rękę przez stetryczałych teoretyków, nie godzę się na wykluczanie ze wspólnoty Kościoła tych, którzy mają odwagę żyć i myśleć inaczej.

Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo dbacie o czystość zewnętrznej strony kubka i misy, a wewnątrz pełne są one zdzierstwa i niepowściągliwości. Faryzeuszu ślepy! Oczyść wpierw wnętrze kubka, żeby i zewnętrzna jego strona stała się czysta. 

BRACIA BISKUPI, 
Kiedy ważyły się losy dotacji na muzeum Jana Pawła II w Wilanowie (de facto na budowę Świątyni Świętej Opatrzności Bożej), gdy potrzebne były kolejne pieniądze, nie przeszkadzało Wam, że pochodzą od koalicji, na którą - jak teraz słyszę - głosowanie jest grzechem ciężkim. Przez lata z budżetu państwa przyznawano fundusze na remonty kościołów, finansowanie uczelni kościelnych. Nie oddaliście ich, chociaż były od "tej władzy" - odpowiedzialnej za zamach w Smoleńsku, opowiadającej się za ratyfikacją konwencji, stosowaniem in vitro. Wręcz przeciwnie, otwieraliście bez wyrzutów sumienia konta parafii, uniwersytetów, poły sutann. Braliście pieniądze bez skrupułów, bez wahania, bez umiaru...

Czy nie zastanowiło Was, skąd pochodzą? Pośrednio od nas wszystkich: wierzących i niewierzących. Tych, których chcecie mieć w Kościele, i tych z premedytacją wypychanych poza jego nawias. Nie w tym jednak rzecz, od kogo pochodzą, ale z czego. Już wymieniam, bo może zapomnieliście albo nie mieliście świadomości, że są one m.in.:

- z akcyzy ze sprzedaży alkoholu i papierosów, z podatków pochodzących od sprzedaży środków antykoncepcyjnych, z podatków pochodzących z "salonów masażu", klubów "tanecznych", z podatków odprowadzanych przez kliniki stosujące zabiegi in vitro i aborcję, z podatków od reklam telewizyjnych emanujących erotyką i wulgarnością.

Arcykapłani nie złożyli 30 srebrników do skarbca świątyni w Jerozolimie, bowiem były one "zapłatą za krew". Wy zaś, Bracia Biskupi, bez najmniejszego zażenowania i wstydu wznosicie Waszą Świątynię Świętej Opatrzności Bożej za pieniądze naznaczone grzechem, ociekające krwią nienarodzonych, krzyczące głosem tysięcy istnień zamrożonych w azocie. I jest Wam z tym dobrze...

Skoro wiecie, jakie są m.in. źródła finansowania Kościoła, katechezy w szkołach, to czy nie uczciwiej powiedzieć "non possumus" - nie możemy...

Powiedzcie wiernym (którzy jeszcze nie podważyli swojego communio - to jakieś 30 proc. obecnie deklarujących wyznanie rzymskokatolickie): weźcie odpowiedzialność za Kościół - za jego utrzymanie, za swoich duszpasterzy, za dzieła miłosierdzia. Podzielcie się z nami tym, czym możecie - kwotą z waszych podatków. My zrezygnujemy z finansowania Kościoła z budżetu państwa, zdamy się na Was - na Waszą odpowiedzialność i dobroć.

Już widzę strach w Waszych oczach - zaprzestania finansowania z budżetu państwa boicie się bardziej niż Apokalipsy i wiecznego potępienia.

Bracia Biskupi, nie lękajcie się! Już niedługo władzę w Polsce przejmą politycy Prawa i Sprawiedliwości - prawdziwi katolicy, "ludzie sumienia". Oni za bezwarunkowe poparcie przez księży Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich, za ulotki kandydatów PiS do Sejmu i Senatu zostawiane w kruchtach, za udostępnianie ambon do politycznej agitacji, za zaangażowanie księży w zbieranie podpisów w sprawie referendum o lasach, za brak Waszej reakcji na gwizdy na Powązkach w rocznicę wybuchu powstania warszawskiego zapewnią Wam finansowanie na najbliższe lata. Będziecie mogli odetchnąć z ulgą. Nic nie trzeba będzie robić, o nikogo zabiegać przynajmniej przez jakiś czas...

Kiedy za kilkanaście lat, kiedy ostatni z Was zgaszą świece na ołtarzach, sprzedadzą opustoszałe kościoły, wyprzedadzą gromadzone przez wieki majątki, po raz ostatni wypowiedzą "Ite missa est" i zamkną drzwi świątyń, na refleksję będzie za późno.

Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa. 

BRACIA BISKUPI, 
Lubicie pouczać, wskazywać właściwą drogę, wzywać do pokuty i zadośćuczynienia za grzechy. Bardzo jest łatwo wymagać, piętnować, rozliczać, bo nie robicie tego w stosunku do siebie. Parlamentarzysta, który głosował za ustawą biorącą w ramy prawne stosowanie procedury in vitro, został przez Was odsądzany od czci i wiary, niemal zrównany z apostatą. Z dnia na dzień stracił możliwość przystępowania do Komunii świętej. Dopiero publiczne złożenie oświadczenia o tym, że zmienia się zdanie odnośnie do in vitro, może być uznane za wystarczające i noszące znamiona zadośćuczynienia. To jak powinien wyglądać ten proces w odniesieniu do kapłanów, którzy przez wiele lat jawnie żyją z kobietami, trwają w związkach homoseksualnych, mają dzieci, sprawują Najświętszą Ofiarę pod wpływem alkoholu?

Czy możecie ze spokojnym sumieniem koncelebrować publicznie uroczystą Eucharystię, kiedy razem z Wami: ramię w ramię i serce w serce, staje przy ołtarzu w Wielki Czwartek arcybiskup odwołany z funkcji metropolity poznańskiego? Przy ołtarzu wśród Was widziałem go nieraz. Spokojny, uśmiechnięty, sprawiający wrażenie zadowolonego z życia, otoczony Waszym szacunkiem, poważaniem i oparami niepamięci. Co czujecie, kiedy przekazujecie mu znak pokoju, spożywacie we wspólnocie kapłańskiej Ciało i Krew Chrystusa?

Księża posiadający potomstwo, żyjący w grzechu ciężkim, jak gdyby nigdy nic odprawiają Mszę świętą, spowiadają, udzielają Komunii, sakramentu chorych. Nikt z Was im tego nie zabronił, nie wezwał do zadośćuczynienia - chociaż dokładnie wiecie, kogo dany problem dotyczy, bo ich przenosicie z parafii do parafii, a w diecezjach istnieją fundusze alimentacyjne.

Z takim radykalizmem, z jakim traktujecie parlamentarzystów i prezydenta, potraktujcie siebie samych. Ogłoście, że od niedzieli 30 sierpnia roku Pańskiego 2015 każdy biskup i ksiądz, który żyje niezgodnie z powołaniem, a jego życie jest przyczyną publicznego zgorszenia, przestaje mieć moralne prawo sprawowania sakramentów, aż do czasu nawrócenia, rachunku sumienia, spowiedzi, żalu za grzechy, postanowienia poprawy, publicznego zadośćuczynienia

Niech każdy duchowny (niezależnie od stopnia święceń), który: sprzeniewierzył się cnocie czystości, żyje od lat w grzechu ciężkim ze swoją "gospodynią", "kuzynem", "organistą", jest ojcem, alkoholikiem, zatracił się w umiłowaniu bogactwa, stanie podczas sumy w kościele albo w swojej katedrze i powie wiernym: "Przepraszam za zgorszenie z powodu (tu należy go wskazać), które stało się moim udziałem. Proszę Chrystusa - mego Pana, Mistrza i Nauczyciela, Papieża Franciszka, i Was Umiłowani w Chrystusie Panu, o wybaczenie oraz szansę podjęcia służby kapłańskiej na nowo - z czystym sumieniem i sercem".

Dajcie przykład, że można stanąć w pokorze i prawdzie - niekiedy tej najboleśniejszej. Prawda zawsze zwycięża. Czy jesteście na nią gotowi?

Zdaję sobie sprawę, że mój list nic nie zmieni, ale postanowiłem skierować go do Braci Biskupów. Napisałem Braci, ponieważ każdy z nas poprzez chrzest jest włączony do wspólnoty Kościoła. W Nim zaś jesteśmy Braćmi w Chrystusie, a każdy z nas został wpisany w Jego kapłaństwo według stanu i powołania.

PS Być może są wśród Was Biskupi, którzy mają odmienne zdanie niż: Dzięga, Dydycz, Jędraszewski, Michalik. Tego nie wiem. Nie słyszałem słów oburzenia innych biskupów wobec tego, co dzieje się w polskim Episkopacie. Bardzo na nie czekam
 
WASZE KOMENTARZE[1]
~Autor: Przecież dekalog i prawo w Polsce nie obowiązuje kościoła katolickiego.
dodano: Piątek, 2015.08.14 20:39, IP:62.21.31.XXX
ok
61
not ok
11
odpowiedz|usuń
~Autor: ~Autor: Przecież dekalog i prawo w Polsce nie obowiązuje kościoła katolickiego....
A będzie jeszcze gorzej jak już gimbaza zafunduje nam rządy PiS...
dodano: Piątek, 2015.08.14 22:47, IP:86.145.135.XXX
ok
47
not ok
15
odpowiedz|usuń
~Antyutopia: Czytaj dalej Gadzinówkę Wyborczą cwelu to daleko zajdziesz. Nieważne co piszą, ważne że jest tam nadruk, zatem nawet nie warto się podetrzeć.
dodano: Sobota, 2015.08.15 01:07, IP:79.186.228.XXX
ok
51
not ok
39
odpowiedz|usuń
~Autor: ~Antyutopia: Czytaj dalej Gadzinówkę Wyborczą cwelu to daleko zajdziesz. Nieważne co piszą, ważne że jest tam nadruk, zatem nawet nie warto się podetrzeć....
twoja wypowiedź to przykład katolickiej miłości bliźniego, gicie?
dodano: Sobota, 2015.08.15 01:57, IP:86.145.135.XXX
ok
29
not ok
25
odpowiedz|usuń
~Antyutopia: A kto powiedział, że ja jestem jakimś wielkim katolem. Jestem po prostu zaciętym wrogiem "Rodziny Gazety Wyborczej".
dodano: Sobota, 2015.08.15 09:01, IP:83.25.206.XXX
ok
37
not ok
27
odpowiedz|usuń
~TRYDENT miszcz: ~Antyutopia: A kto powiedział, że ja jestem jakimś wielkim katolem. Jestem po prostu zaciętym wrogiem "Rodziny Gazety Wyborczej"....
jakiś katol - przedsoborowy czy posoborowy?
dodano: Sobota, 2015.08.15 14:09, IP:83.30.16.XXX
ok
3
not ok
22
odpowiedz|usuń
~Autor: Rosenbaum, ty się lepiej martw, żeby dziś menorę wystawić w dobrym miejscu na szabas.
dodano: Sobota, 2015.08.15 14:57, IP:31.1.214.XXX
ok
32
not ok
22
odpowiedz|usuń
~lux: komentarze żenujące, a tekst z Wyborczej- doskonały, gratuluję autorowi !
dodano: Sobota, 2015.08.15 16:47, IP:83.25.101.XXX
ok
27
not ok
28
odpowiedz|usuń
~Autor: Żydowska gazeta, która tak bardzo martwi się o zdrowie moralne Kościoła katolickiego, po prostu WZRUSZAJĄCE! Jak w starym dowcipie o Leninie z brzytwą i dzieciach.
dodano: Sobota, 2015.08.15 16:54, IP:5.60.23.XXX
ok
30
not ok
30
odpowiedz|usuń
~Autor: ~lux: komentarze żenujące, a tekst z Wyborczej- doskonały, gratuluję autorowi !...
Czyli jesteś jednym z 5 osób, które jeszcze ten szajs czytają...
dodano: Sobota, 2015.08.15 16:58, IP:5.60.23.XXX
ok
28
not ok
20
odpowiedz|usuń
avatarsynatei: ~Antyutopia: Czytaj dalej Gadzinówkę Wyborczą cwelu to daleko zajdziesz. Nieważne co piszą, ważne że jest tam nadruk, zatem nawet nie warto się podetrzeć....
A co ty się chciałeś tego dowiedzieć z waszego dziennika .Cwelu
dodano: Sobota, 2015.08.15 21:44
ok
3
not ok
27
odpowiedz|usuń
~Antyutopia: synatei: A co ty się chciałeś tego dowiedzieć z waszego dziennika .Cwelu...
A co mnie to interesuje padalcu. Ważne, ze źródłem tego artykułu jest gazeta Szechtera
dodano: Niedziela, 2015.08.16 09:02, IP:83.20.93.XXX
ok
8
not ok
9
odpowiedz|usuń
avatarsynatei: ~Antyutopia: A co mnie to interesuje padalcu. Ważne, ze źródłem tego artykułu jest gazeta Szechtera...
Za nazywanie mnie padalcem mozesz kiedys od kogoś dostać w pysk
dodano: Niedziela, 2015.08.16 09:57
ok
4
not ok
3
odpowiedz|usuń
avatarRobSentex__: ~Antyutopia: Czytaj dalej Gadzinówkę Wyborczą cwelu to daleko zajdziesz. Nieważne co piszą, ważne że jest tam nadruk, zatem nawet nie warto się podetrzeć....
Typowy prawak katolik.Nienawiść wpajana na lekcjach religii finansowanej przez państwo i na stadionie, oraz portalach i forach prawackich przygłupów.
dodano: Niedziela, 2015.08.16 10:53
ok
46
not ok
10
odpowiedz|usuń
avatarRobSentex__: ~Antyutopia: Czytaj dalej Gadzinówkę Wyborczą cwelu to daleko zajdziesz. Nieważne co piszą, ważne że jest tam nadruk, zatem nawet nie warto się podetrzeć....
Gazeta Wyborcza dla prawackich prostych chomąt jest zbyt trudna do zrozumienia na ich puste łby.
dodano: Niedziela, 2015.08.16 10:58
ok
47
not ok
11
odpowiedz|usuń
~Autor: RobSentex__: Typowy prawak katolik.Nienawiść wpajana na lekcjach religii finansowanej przez państwo i na stadionie, oraz portalach i forach prawackich przygłupów....
Ha pewnie byłbym katolikiem jakby mi się chciało chodzić do kościoła. Byłbym pewnie tzw. "prawakiem" jakbym popierał gospodarkę wolnorynkową, PiS, Korwina itd. Jestem po prostu zagorzałym wrogiem lewactwa, komunizmu, anarchizmu, kapitalizmu, pangermańskiej UE, syjonimzu i wszelkiej sodomii (popularnie nazywanej LGBT)... czyli praktycznie wszystkiego co ty uosabiasz masońska zarazo.
dodano: Niedziela, 2015.08.16 12:22, IP:83.23.208.XXX
ok
9
not ok
8
odpowiedz|usuń
~libertarian : ~Autor: twoja wypowiedź to przykład katolickiej miłości bliźniego, gicie?...
jakiej miłosci jakiego blizniego? czerwone pająki się nie kocha tylko rozdeptuje glanem a pokochać można takiego pająka dopiero gdy zamienisz go w ścierwo
dodano: Wtorek, 2015.08.18 23:13, IP:5.173.234.XXX
ok
2
not ok
5
odpowiedz|usuń
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.
avatar
ROZENBLAT
rozenblat.epoznan.pl
RSSsend_message
Zdrowy rozsądek.
ARCHIWUM WPISÓW
Solidarność. Wielka rzecz małych ludzi. (7 gru 2018)
Nieuczciwy jak policjant (7 lis 2018)
Co musi zrobić kościół po filmie Kler? (16 paź 2018)
'Mateuszek Kłamczuszek', czyli Morawiecki w Sowa i Przyjaciele (4 paź 2018)
Znów ktoś umarł. Gdzie złożą moje prochy? (18 wrz 2018)
Dlaczego przegraliśmy z Senegalem i Kolumbią? Oto prawdziwy powód (26 cze 2018)
Mali krętacze z Kurii Arcybiskupiej (4 cze 2018)
Samodzielność polityków PiS, czyli 'zwrot' nagród... do Caritas (16 maj 2018)
8 rocznica katastrofy smoleńskiej będzie jak obrady okrągłego stołu (10 kwi 2018)
Refleksja po Czarnym Piątku (23 mar 2018)
Nie było polskich obozów zagłady, ale byli Polacy, którzy mordowali Żydów (6 lut 2018)
Czy warto kupować bitcoiny? (2 sty 2018)
Beata Szydło upodlona, czy idzie lepsze? (8 gru 2017)
Boniecki z zakazem wypowiedzi (20 lis 2017)
Kuria czyścicielem kamienic (16 paź 2017)
Janusz Głowacki (11 wrz 2017)
Czy ktoś ma numer do Leśnego Ruchadła? (23 lip 2017)
Przed nami podział Polski, bo normalny człowiek 'katola' nie zrozumie, i odwrotnie (9 maj 2017)
Wojciech Młynarski in memoriam (16 mar 2017)
Co ma wspólnego Karol Wojtyła z Donaldem Tuskiem? (9 mar 2017)
Bartłomiej Misiewicz czyli władza największym afrodyzjakiem (25 sty 2017)
Jaśkowiak zaklinaczem rzeczywistości (26 paź 2016)
Kilka słów o aborcji czyli dlaczego 'czarny marsz' był piękny (7 paź 2016)
Zmarła mama Kurskich, idzie lepsze? (2 wrz 2016)
Szkoda, że Ewa Tylman nie pisała wierszy (3 sie 2016)
Pierwszy cud Światowych Dni Młodzieży: wypłynęła Ewa Tylman (26 lip 2016)
o. Jan Góra i Sławomir Pietras (12 lip 2016)
Skandal w Szpitalu przy ul. Polnej (25 maj 2016)
Czy Duda pogodni żydówkę? (25 kwi 2016)
Jarku, postaw pomnik i spier... (11 kwi 2016)
Zdaniem Terlikowskiego lekarze są groźniejsi od Państwa Islamskiego (23 mar 2016)
Dudzie pękła guma (5 mar 2016)
Kilka słów o tzw 'żołnierzach wyklętych' (2 mar 2016)
Szkoła Rydzyka. Oxford to to nie jest (28 lut 2016)
Je suis BOLEK (21 lut 2016)
Dlaczego ABSOLUTNIE nie wolno zmienić ul. Roosevelta na ul. Kaczyńskiego (20 lut 2016)
PiS daje po 500 zł na dziecko, a kościół liczy dziewice (16 lut 2016)
Faktura dla PIS oszustwem na podatku VAT (3 lut 2016)
Pneuma za 40 złotych znajdzie Tobie męża (15 sty 2016)
Caritas wspieram modlitwą, WOŚP gotówką (10 sty 2016)
Komitet Obrony Demokracji: czyli ludzie głosują nogami - szczególnie w piękną pogodę (21 gru 2015)
W Poznaniu żyje się najlepiej, czyli zaginięcie Ewy Tylman (4 gru 2015)
Chciałbym aby premierem został Jarosław Kaczyński (26 paź 2015)
Na parę godzin przed ciszą wyborczą publikuję zdjęcie schowanego na czas kampanii męża Beaty Szydło (23 paź 2015)
Nie głosujcie na Waldemara Witkowskiego ! (23 paź 2015)
"Prezydent Duda podbija świat" - nowa okładka wSieci miażdży (5 paź 2015)
Polski ksiądz w Watykanie ogłasza, że jest gejem i 'to pomaga mu być lepszym kapłanem' (2 paź 2015)
"Parafia z Wildy przyjmie uchodźców" - przykład manipulacji kościoła (29 wrz 2015)
List Gądeckiego do Jaśkowiaka, czyli komu wierzyć (24 wrz 2015)
Na kogo NIE warto głosować z PO, PiS, PSL i SLD (21 wrz 2015)
Putin chce wygranej PiS (18 wrz 2015)
Andrzej Duda obraża Polaków (16 wrz 2015)
Papież Franciszek 'zbyt mało radykalny'. Polski kościół czeka schizma? (11 wrz 2015)
Duda codziennie śpi z psem (9 wrz 2015)
Dlaczego imigranci nie są problemem dla Polski (7 wrz 2015)
'Kradzione nie uczy' czyli budynek po dawnym VIII LO przejęty przez Kurię (2 wrz 2015)
'Wstajesz i Łżesz' bez Jarosława Kuźniara (27 sie 2015)
Gazeta Wyborcza zastanawia się czy swoją doroczną nagrodę przyznać Jackowi Jaśkowiakowi. Ale za co? (21 sie 2015)
Znakomity tekst z Gazety Wyborczej (14 sie 2015)
Jan Kulczyk in memoriam (6 sie 2015)
Zmarł Jan Kulczyk. Wreszcie przestano mu zazdrościć. (29 lip 2015)
Arcybiskup pisze do prezydenta w sprawie In Vitro, w sprawie VIII LO, szkoły baletowej milczy (23 lip 2015)
Kukiz 'pożytecznym idiotą' (20 lip 2015)
Kaczyński: "Polska ma wiele wad, ale byłaby dużo gorsza gdyby Radia Maryja nie było" (15 lip 2015)
Jarosław Kaczyński naczelnikiem państwa (25 cze 2015)
Stopniowanie przymiotnika 'głupi' : głupi - głupszy - idiota - patriota (18 cze 2015)
Na Placu Mickiewicza podczas kibicowskiej fety zabrakło tylko jednego (8 cze 2015)
Juliusz Paetz w pierwszym szeregu procesji na Boże Ciało (5 cze 2015)
Samowola pomnikowa, czyli 'kto przeciwko nam ten nazista' (29 maj 2015)
Jaka szkoda, że wyborów nie sfałszowano (24 maj 2015)
Ból DuDy (21 maj 2015)
Publikuję list jaki sztab Dudy wysłał do Tadeusza Rydzyka (18 maj 2015)
Kto stoi za Andrzejem Dudą? Nie o Kaczyńskim będzie mowa (14 maj 2015)
Wyborcy Pawła Kukiza nie zagłosują na plastusia Andrzeja Dudę (10 maj 2015)
Grzegorz Braun szkodzi kościołowi znacznie bardziej niż Jerzy Urban (7 maj 2015)
Łukasz Goździor przekonywał jak dobrze żyje się w Poznaniu, a gdy go zwolnili, pierwszy uciekł do Warszawy (4 maj 2015)
Widziałem Selera na mieście (1 maj 2015)
Gulczyńska i Smoleńsk w Radiu Merkury (20 kwi 2015)
Świat stoi na głowie: Magdalena Ogórek modli się w kościele (14 kwi 2015)
Co jest najobrzydliwszego w Jezusie (5 kwi 2015)
Anna Grodzka (9 lut 2015)
Pneuma się zawstydził... (26 sty 2015)
Roman Polański a mama małej Madzi (4 lis 2014)
Prawa autorskie a śpiewy w kościele (16 paź 2014)
Jak zablokować dowolne wydarzenie w Poznaniu? (26 cze 2014)
Taśmy prawdy Wprost - prezent dla Korwina Mikke (16 cze 2014)
2 punkty których zabrakło w "Deklaracji Wiary" (13 cze 2014)
Kozłowska Rajewicz nie znaczy nic (26 maj 2014)
Politycy to żebracy (15 maj 2014)
Do Pneumy: Warto mieć dużo dzieci! (13 maj 2014)
Prawdziwie dobra strona kościoła (12 maj 2014)
Zajezdnia na Franowie : największa znaczy najgorsza (8 maj 2014)
Kościół prekursorem współczesnego biznesu (4 maj 2014)
Grabaż nie dostał 400 tysięcy na swój benefis, więc uważa, że go miasto nie szanuje (8 kwi 2014)
Jerzy Urban o kalekach w Sejmie (25 mar 2014)
Wałęsa i Jaruzelski bohaterami narodowymi (11 mar 2014)
Wejście Rosjan na Krym to 'dowód' na to, że w Smoleńsku był zamach (3 mar 2014)
Jest tylko jeden ratunek dla dworca PKP w Poznaniu (24 lut 2014)
Nikt tak nie potrzebuje GENDER jak kościół (18 lut 2014)
Kościelne przyśpiewki (17 lut 2014)
Zdjęcie: Maciej Leraczyk