blog background
 
Narodowy Poznan: Narodowy Poznań
Patriotyzm, Ruch Narodowy, Narodowy Poznań, Marsz Niepodległości, Młodzież Wszechpolska, Wielkopolscy Patrioci, UPR
metka_epoznan
Dzisiejsze wystąpienie Roberta Winnickiego!
ok
30
not ok
35
liczba odsłon: 783
Dzisiejsze wystąpienie:

Drodzy Bracia Węgrzy!

Jestem niezwykle zaszczycony i wzruszony, że w tym szczególnym, ważnym dniu mogę być z Wami. Prezesowi Gaborowi Vonie oraz wszystkim przyjaciołom z Jobbiku dziękuję serdecznie za zaproszenie nas na obchody Waszego święta narodowego.

Przyjechaliśmy z Polski, by powiedzieć Wam dzisiaj, że jesteśmy z Was dumni, że Was podziwiamy. Podziwiamy tę ogromną pracę, jaką Wy, węgierscy narodowcy, wykonaliście w ostatnich latach w swoim społeczeństwie. Podziwiamy walkę jaką prowadzicie, pomimo tak niesprzyjających warunków.

Patrzymy na Węgrów z taką samą dumą, z jaką brat patrzy na brata, dzielnie zmagającego się z przeciwnościami losu. Jak na brata, który daje przykład. Nas, Polaków, również czeka długa droga do odzyskania swojego państwa z rąk antynarodowych elit. Czekają nas kolejne zmagania z liberalizmem, niszczącym naszą kulturę, zabijającym naszego ducha. Z oligarchią międzynarodowej finansjery i dominacją wielkich koncernów. Wreszcie – z brukselską biurokracją.

Ale dziś stoimy tu, we wspaniałej stolicy Waszego państwa, pełni wiary i nadziei. Wierzymy, że zwycięstwo nadejdzie, a owoce naszej pracy nie pójdą na marne. Tak, jak na marne nie poszły owoce walki, jaką Węgrzy prowadzili przed 165 laty, podczas Wiosny Ludów. Dzisiaj chcemy być tu z Wami i wspierać Was w walce tak, jak wtedy wspierał Was generał Józef Bem. I dziś również my potrzebujemy Waszego wsparcia w naszej walce, tak, jak pomagał nam admirał Miklos Horthy podczas wojny, jaką Polska toczyła z Rosją Sowiecką w 1920 roku.

Bracia, nie jesteśmy tu jednak po to, by mówić wyłącznie o przeszłości i łączącej nasze narody przyjaźni. Bo gdyby nawet ta przyjaźń nie istniała, nawet gdyby historia nas tak bardzo ze sobą nie połączyła, to i tak dzisiaj, jak być może nigdy przedtem, bylibyśmy sobie potrzebni. Mówią o tym twarde prawa geopolityki, wskazuje na to stosunek sił w naszej części świata.

Właśnie w tym dniu, właśnie tutaj w Budapeszcie, chcę powiedzieć z całą mocą – nie ma dla nas innej alternatywy, niż budowa silnego sojuszu państw Europy Centralnej. Rdzeniem tego sojuszu musi być bardzo intensywna współpraca pomiędzy Polską a Węgrami. Nasze narody muszą sobie uświadomić wreszcie, że znikąd nie nadejdzie odsiecz, nikt, poza nami samymi, nie jest zainteresowany silnymi Węgrami, silną Polską, czy siłą innych państw regionu. Nie będzie żadnej bezinteresownie wyciągniętej ręki z Waszyngtonu, Berlina, Moskwy, Brukseli czy z jakiejkolwiek innej stolicy obcego mocarstwa.

Jesteśmy sami, nikt z zewnątrz o nas nie zadba. Stwierdzenie tego faktu nie powinno nas jednak napawać smutkiem. Uświadomienie sobie realnej sytuacji to pierwszy krok do podjęcia właściwych działań. Dzisiaj tym działaniem jest, obliczona na wiele lat, walka. Najpierw walka o odzyskanie przez nasze narody pamięci historycznej, dumy, godności, tożsamości. Następnie, walka o podstawowe pojęcia w życiu publicznym, o wyeliminowanie myślenia liberalnego z życia społecznego i kulturowego naszych państw. Na końcu – walka o instytucje, walka o państwo.

Zainspirowani Waszym przykładem, bracia Węgrzy, organizujemy dziś w Polsce Ruch Narodowy. Choć dopiero co powstał, to już zaczynają obawiać się go skorumpowane elity naszego kraju. Dlatego z radością mogę dziś Wam zameldować, że w Polsce szybko rośnie armia, która już wkrótce, na swoim odcinku frontu, dołączy do walki, jaką prowadzicie. I wspólnie pomaszerujemy do zwycięstwa. Niech żyją wolne Węgry! Niech żyje niepodległa Polska!

WASZE KOMENTARZE
Autor bloga wyłączył możliwość komentowania tego wpisu
avatar
NARODOWY POZNAN
NarodowyPoznan.epoznan.pl
RSSsend_message
Blog Ruchu Narodowego Poznań. Będą tu informacje, relacje i zapowiedzi zbliżających się wydarzeń.

Początki polskiego ruchu narodowego sięgają lat dziewięćdziesiątych XIX wieku. Narodowcy, z Romanem Dmowskim na czele, mieli ogromny wkład w budowanie świadomości narodowej pod zaborami, w odzyskanie przez Polskę niepodległości, w kształtowanie życia politycznego II RP i w walkę z najeźdźcami w trakcie II wojny światowej i po niej.

W III RP ta bogata tradycja zobowiązuje nas do walki o suwerenność kraju, o naprawę polityczną i gospodarczą zawłaszczonego państwa, o obronę wolności jego obywateli i o realizację w sferze kultury i polityki tradycyjnych wartości, dzięki którym niegdyś Rzeczpospolita była wielka.
Opis
Ruch Narodowy jest nową inicjatywą społeczno-polityczną powołaną przez największe organizacje narodowe w 2012 r. po Marszu Niepodległości. Kontynuując wcześniejsze pozytywne doświadczenia współpracy środowisk patriotycznych pod patronatem Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych rozwijamy ogólnopolską sieć środowisk i organizacji nawiązujących do patriotycznych tradycji. Wspólną pracą społeczną i bezkompromisową postawą ideową zmierzamy do przywrócenia obozowi narodowemu należnej roli w życiu publicznym.
POLECANE STRONY
http://narodowcy.net/tag/ruch-narod...
http://podziemiezbrojne.blox.pl/h...
https://www.facebook.com/pages/Na...
ARCHIWUM WPISÓW
Zapraszamy na wykład (10 paź 2013)
Marsz Bohaterów wrzesnia '39 (30 wrz 2013)
Spotkanie z Weroniką Sebastianowicz! (19 cze 2013)
"Bunt stadionów" (14 maj 2013)
Marsz 13 maja ,godzina 18:00 Plac Wolności! (12 maj 2013)
Uroczystości-65 rocznica śmierci Stanisława Kasznicy! (12 maj 2013)
„Cristiada” w Poznaniu! (7 maj 2013)
Poznań się wstydzi... (6 maj 2013)
2 maja czyli w Święto Flagi! (1 maj 2013)
ZUS- zniknęło ponad 8 miliardów zł (18 kwi 2013)
STRAŻ MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI (17 kwi 2013)
Katyń...pamiętamy. (11 kwi 2013)
Katyń...pamiętamy. (11 kwi 2013)
Katyń...pamiętamy. (9 kwi 2013)
Katyn...pamiętamy. (9 kwi 2013)
Co z młodym pokoleniem? (9 kwi 2013)
STRAŻ MARSZU NIEPODLEGŁOSCI! (30 mar 2013)
Zmarł prof. zw. dr hab. Zygmunt Zagórski z Wydziału Filologii (28 mar 2013)
Deklaracja ideowa Ruchu Narodowego (28 mar 2013)
Odwiedź Centrum Krwiodawstwa (21 mar 2013)
Szef węgierskiego Jobbiku, Vona Gábor do ambasadora Izraela: (20 mar 2013)
Pikieta protestacyjna (18 mar 2013)
Władza wyostrza kurs-wywiad z Bartoszem Jóźwiakiem Prezesem Unii Polityki Realnej (18 mar 2013)
Dzisiejsze wystąpienie Roberta Winnickiego! (17 mar 2013)
Apel (17 mar 2013)
Kolejna kompromitacja poznańskiego Teatru Dnia Ósmego (16 mar 2013)
Nadchodzą Narodowcy! (15 mar 2013)
Uwaga zbiórka produktów dla Kombatantów! (14 mar 2013)
Robert Winnicki-Straż Marszu Niepodległosci (13 mar 2013)
Marsz pamięci Żołnierzy Wyklętych (12 mar 2013)