blog background
 
Sylka: Pieniądze Pani Domu
finanse, pieniądze, kasa, kredyty, banki, oszczędności, inwestycje
metka_epoznan
Pożyczka Vivus, czy Firlaum? Opinia i test promocji pierwszej pożyczki za darmo
ok
0
not ok
0
liczba odsłon: 40

Filarum to już druga firma pożyczkowa, której ofertę przeanalizowałam. Dlatego mogę porównać tę firmę do wcześniej przetestowanej pożyczki Vivus. Firma Filarum podobnie jak Vivus specjalizuje się w szybkich pożyczkach online na niewielkie kwoty i krótki okres. Zwróciła naszą uwagę ze względu na telewizyjną kampanię reklamową.

Telewizyjna reklama należy do najdroższych form promocji, zatem można powiedzieć, że powstała dosyć niedawno firma Filarum z pompą weszła i na rynek. Chociaż w tej kwestii Vivus i Wonga nie mają sobie równych na tym rynku. (nie liczę oczywiście firm działających lokalnie, a jedynie te internetowe)


Sama oferta nie wyróżnia się jakoś znacząco,  jako jedna z już obecnie licznych firm działających na rynku internetowym (tak samo jak Vivus w ramach promocji dla nowych klientów) Filarum oferuje pierwszą promocyjną pożyczkę gratis. 


Mogłoby się wydawać, że jest sporo takich ofert, ale w stosunku do całego rynku, na który firm stale przybywa i jest ich już naprawdę ogrom, oferowanie pierwszej pożyczki gratis nie jest nadal czymś powszechnym. 


Obecnie można takie pożyczki znaleźć między innymi w firmie Vivus, Ekspres Kasa należąca do grupy Ferratum, NetCredit i InCredti (które są w zasadzie tą samą firmą), a także Ofin i Smart Pożyczka. Poniekąd Wongę również można zaliczyć do tej grupy ponieważ oferuje pierwszą pożyczką za opłatą równą 10 zł bez odsetek i innych opłat.


Filarum daje swoim nowym klientom możliwość pożyczenia 1000 zł na 30 dni bez opłat i odsetek - co w porównaniu do pierwszej pożyczki w Vivus gdzie mamy aż 3 tys. na 61 dni, oferta pierwszej pożyczki za darmo w Filarum wypada dość mizernie. Tak samo jak w Vivus, w Filarum warunkiem, aby pożyczka rzeczywiście była darmowa, jest spłacenie jej w terminie. 


Podobnie jak w innych przypadkach promocyjnych darmowych pożyczek, niespłacenie pożyczki w terminie wiąże się ze sporymi kosztami przedłużeń, wysokim oprocentowaniem odsetek, a w przypadku braku reakcji ze strony klienta i niedopełnienia formalności związanych z przedłużeniem terminu spłaty, dodatkowo z wysokimi kosztami monitów, upomnień i windykacji. Dlatego apeluję, jeśli już bierzecie takie pożyczki to spłacajcie je w terminie.


Żeby wziąć pierwszą darmową pożyczkę w Filarum.pl musimy wejść na ich stronę. Następnie ustawić suwak na kwotę do 1000 zł i okres spłaty na 30 dni i wypełnić wniosek. Po weryfikacji naszego rachunku bankowego, której dokonujemy przelewem na 0,01 pln, otrzymamy pożyczkę. Oczywiście zakładając, że nasz wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony, ale raczej zwykle decyzje u udzieleniu pożyczki są pozytywne. Chyba, że widniejemy w jakichś rejestrach dłużników jak KRD. Jeśli chodzi o BIK, to potencjalni klienci nie są w nim weryfikowani.  Czyli cały proces jest analogiczny jak w przypadku pożyczki w Vivus https://antyhaczyk.blogspot.com/2019/06/pozyczka-vivus-promocje-opinie.html


Vivus ma więcej promocji dodatkowych, obecnie jest to wydłużony do 61 dni okres spłaty pierwszej darmowej pożyczki. Sporadycznie pojawiają się też inne promocje jak bony rabatowe, vouchery na zakup wakacji itp. 


W Filarum okres spłaty jest krótszy niż w Vivus, dlatego nawet jeśli zamierzamy spłacić pożyczkę wcześniej, najlepiej asekuracyjnie wybrać najdłuższy okres spłaty, czyli 30 dni, tak na wszelki wypadek.


Spłaty pożyczki dokonujemy na wskazany rachunek. Najlepiej zrobić to wcześniej. Należy też pamiętać, że banki nie pracują w weekendy i przelewy często wtedy nie są księgowane. Dlatego lepiej nie czekać na ostatnią chwilę, bo później już nikogo nie będą obchodziło nasze tłumaczenie, dlaczego spłata nie wpłynęła na konto Fillarum.pl


Źródła:

1. vivus.pl strona  firmy Vivus

2. Opinie o  Filarum  - Pożyczka Filarum zrecenzowana przez blogera (Pierwsza darmowa pożyczka + opinie w komentarzach)
3. PZIP


Inne:

  • Leasing samochodu - tani i najlepszy sposób na auto? Już nie - zmiany podatkowe
  • Czy Inbank przejmie lokaty z BGŻ?
  • Lokata z Kontem Nest Bank – Opinia
  • Tanie leasing na bankomat
  • Lokata Happy w Idea Banku moja opinia
  • Opinia o Extraportfel. Pożyczka Darmowa
  • Dlaczego ubezpieczenia samochodowe drożeją i jak oszczędzić na OC, AC auta
 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.
Zdjęcie: Natalia Cofta