blog background
 
BartoszStefanski: Nieruchomości
Nieruchomości Rynek Pierwotny
metka_epoznan
Poznaj magiczny Poznań
ok
1
not ok
0
liczba odsłon: 18

Poznań jest stolicą wielkopolski, a zarazem największym miastem województwa. Dodatkowo posiada bogatą historię oraz piękną architekturę, przez co chętnie odwiedzany jest przez turystów. Jeśli również zaplanowaliście weekend w Poznaniu, przeczytajcie jakich miejsc nie możecie pominąć!

Stary Browar

Tuż przy Dworcu Centralnym znajduję się jeden z bardziej rozpoznawalnych symboli miasta - Stary Browar, czyli Centrum Handlu, Sztuki oraz Biznesu. Kompleks o powierzchni 130 tys.m2 oferuje ogromny wybór sklepów. Zmęczeni zakupami, ukojenie znajdziecie w artystycznej części Starego Browaru, podziwiając rzeźby i instalacje znakomitych artystów.

Poznańskie Koziołki

W centralnej części Starego Rynku w południe zobaczycie Poznańskie koziołki. W pięknym renesansowym ratuszu w 1551r. zainstalowany został zegar z charakterystycznymi koziołkami, które podziwiać możecie do dziś.

Początki Państwa Polskiego poznacie w podziemiach katedry na Ostrowie Tumskim. Znajdują się tam relikty pierwszej polskiej katedry z X w. oraz grobowce Mieszka I i Bolesława Chrobrego, pierwszych polskich władców.

Przeczytaj również jak spędzić ferie w Dolomitach

Rogale św. Marcina

Będąc w Poznaniu koniecznie spróbujcie rogala świętomarcińskiego. Wyjątkowy rogal, który powstaje z ciasta półfrancuskiego, a nadziewany jest bakaliami i białym makiem, smakuje wybornie.  Objęty ochroną, wypiekany może być tylko na Wielkopolsce, wedle ściśle określonej receptury. Historia rogali sięga XIX wieku i wiąże się z odpustem na 11 listopada. Pewien cukiernik podczas tego święta przygotował, aż trzy blachy rogali dla ubogich mieszkańców Poznania. W kolejnych latach za przykładem szczodrego pomysłodawcy, poszerzała się grupa cukierników hojnie obdarowujących mieszkańców. Szacuje się, że w święto św. Marcina Poznaniacy zjadają, aż 1,25 mln sztuk rogali. W Poznaniu jest również Rogalowe Muzeum, w którym poznacie historię tych słodkości oraz nauczycie się je wypiekać.

Muzeum Narodowe w Poznaniu

W Poznańskim Muzeum Narodowym zobaczycie jedyne dzieło Moneta, które znajduje się w Polskich zbiorach ,,Plaża w Pourville”. Namalowany w 1882 roku przedstawia impresjonistyczną wizję plaży.  Jest to jedyne miejsce gdzie będzie można zobaczyć ten obraz, ponieważ podczas jego kradzieży w 2000 roku, dzieło zostało poważnie uszkodzone. Po odzyskaniu i przeprowadzeniu prac konserwacyjnych, władze Narodowego Muzeum podjęły decyzję o nie wypożyczaniu tego dzieła do innych placówek.

 

 
WASZE KOMENTARZE[1]
~Autor: No i koniecznie trzeba zobaczyć tęczowe marsze, bo Poznań to stolica polskiego ruchu LGBT !!!
dodano: Wtorek, 2020.01.21 22:10, IP:185.216.35.XXX
ok
3
not ok
0
odpowiedz|usuń
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.
Zdjęcie: Bartek