blog background
 
Zbawienie-przez-Boga-Wszechmogacego: Zbawienie-przez-Boga-Wszechmogacego
Kościół Boga Wszechmogącego,Bóg Wszechmogący,Błyskawica ze wschodu,Bóg,Jezus
metka_epoznan
Dlaczego Pan Jezus ukazał się ludziom po swoim zmartwychwstaniu?
ok
0
not ok
0
liczba odsłon: 15

Dlaczego Pan Jezus ukazał się ludziom po swoim zmartwychwstaniu?
W Biblii napisano: „A gdy to mówili, sam Jezus stanął pośród nich i powiedział do nich: Pokój wam. A oni się zlękli i przestraszeni myśleli, że widzą ducha. I zapytał ich: Czemu się boicie i czemu myśli budzą się w waszych sercach? Popatrzcie na moje ręce i nogi, że to jestem ja. Dotknijcie mnie i zobaczcie, bo duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że ja mam. Kiedy to powiedział, pokazał im ręce i nogi. Lecz gdy oni z radości jeszcze nie wierzyli i dziwili się, zapytał ich: Macie tu coś do jedzenia? I podali mu kawałek pieczonej ryby i plaster miodu. A on wziął i jadł przy nich”. (Łk 24:36-43). Za każdym razem, gdy czytam te wersy, zazdroszczę Piotrowi, Janowi i pozostałym. Kiedy Jezus wykonywał swoje dzieło w Judei, dniem i nocą był ze swoimi uczniami, a kiedy zmartwychwstał, otaczał ich opieką tak samo jak wcześniej, ukazywał się im, wyjaśniał im Pismo Święte i nauczał ich. Piotr i pozostali mieli szczęście, że zostali wybrani przez Pana, aby być Jego uczniami, i mogli na własne uszy słuchać nauczania Pana Jezusa – spotkało ich takie błogosławieństwo! Później przeczytałem słowa Boga i zrozumiałem, że za ukazaniem się Pana Jezusa ludziom po Jego zmartwychwstaniu w rzeczywistości stała Jego wola oraz że w jeszcze większym stopniu zawierała się w tym wszechmoc i mądrość Boga. Naprawdę zrozumiałem, że ukazanie się Pana Jezusa ludziom po Jego zmartwychwstaniu rzeczywiście miało ogromne znaczenie!

Słowa Boga mówią: „Pierwszą rzeczą, jakiej Pan Jezus dokonał po zmartwychwstaniu, to umożliwienie wszystkim ujrzenia Go, aby zapewnić o swoim istnieniu oraz potwierdzić fakt swojego zmartwychwstania. Dodatkowo poprawiło to Jego relację z ludźmi, pozwalając odtworzyć relację, jaką miał z nimi, kiedy działał w ciele i był Chrystusem, którego mogli zobaczyć i dotknąć. Dzięki temu jeden z rezultatów był taki, że ludzie nie mieli wątpliwości, iż po tym, jak został przybity do krzyża, Pan Jezus powstał z martwych i nie wątpili w realizowane przez Pana Jezusa dzieło odkupienia ludzkości. Kolejny rezultat był taki, że fakt, iż po zmartwychwstaniu Pan Jezus ukazał się ludziom i pozwolił, by Go dotknęli oraz zobaczyli, mocno ugruntował ludzkość w Wieku Łaski. Od tamtego momentu ludzie nie mogli już się cofnąć do poprzedniego wieku, Wieku Prawa, z powodu ‚zniknięcia’ czy też ‚dezercji’ Pana Jezusa, lecz kroczyli dalej swoją ścieżką, wypełniając nauki Pana Jezusa oraz stosując się do dzieła, którego dokonał. Tym samym oficjalnie zainicjowany został nowy etap dzieła Wieku Łaski, a ludzie, którzy dotąd żyli według prawa, od tego momentu oficjalnie wyszli spod prawa i wkroczyli w nową erę z nowym początkiem. Oto wieloraka wymowa Jezusowego ukazania się ludzkości po zmartwychwstaniu”. („Boże Dzieło, Boże Usposobienie i Sam Bóg III”).

Kiedy przeczytałem słowa Boga, w końcu zrozumiałem, że to, iż Pan Jezus ukazywał się ludziom przez 40 dni po swoim zmartwychwstaniu, miało dwojakie znaczenie. Pierwsze polegało na tym, że Jezus przyszedł, aby powiedzieć człowiekowi, iż Bóg zakończył Wiek Prawa, a rozpoczął Wiek Łaski i wprowadzi ludzkość w nową erę. Drugie znaczenie było takie, że Bóg uczynił to, aby ludzie mogli stwierdzić, iż Pan Jezus jest samym Bogiem wcielonym, co miało wzmocnić ich wiarę w Boga.

1. Pan Jezus zmartwychwstał i ukazał się ludziom, aby wprowadzić ich w nową erę i mocno ugruntować ich pozycję w Wieku Łaski

Pan Jezus zapoczątkował Wiek Łaski i zakończył Wiek Prawa. Wskazał też drogę: „Pokutujcie, przybliżyło się bowiem królestwo niebieskie” (Mt 4:17), i dokonał wielu cudów, takich jak uzdrawianie chorych, wypędzanie złych duchów, przywracanie sprawności kulawym i wzroku ślepym i tak dalej, aby ludzie mogli się cieszyć wielką łaską, która pochodzi od Boga. Ówcześni ludzie nie znali jednak Bożego dzieła i nie posiadali prawdziwego zrozumienia, że Jezus jest wcieleniem Boga. Kiedy Pan Jezus został ukrzyżowany, ludzie popadli w zniechęcenie i ogarnęła ich słabość, ponieważ po prostu nie byli świadomi tego, że oznaczało to zakończenie przez Boga dzieła odkupienia. Zaczęli wątpić w tożsamość Pana Jezusa, a niektórzy nawet wrócili do świątyni i zaczęli przestrzegać prawa Starego Testamentu. W ten sposób ludziom wciąż groziło, że zostaną przez prawo skazani na śmierć za swoje grzechy, a dzieło, jakiego dokonał Pan Jezus, aby odkupić ludzkość, pozostawało wciąż ukończone tylko połowicznie. Pan Jezus przeniknął jednak najskrytsze zakamarki serca człowieka i doskonale rozumiał pragnienia i braki ludzi. Dlatego też po swoim zmartwychwstaniu najpierw ukazał się swoim uczniom i do nich przemówił, nawiązał z nimi prawdziwy kontakt i sprawił, że zobaczyli oni, iż naprawdę powrócił z martwych i wypełnił swoje dzieło odkupienia ludzkości oraz rozpoczął nowy wiek. Od tamtej chwili ludzkość pozostawiła za sobą prawo i weszła w nową erę – w Wiek Łaski. Pod przewodnictwem dzieła i słów Pana Jezusa ludzie zaczęli praktykować zgodnie z Jego nauczaniem, nieśli krzyż i podążali za Panem, posłuszni Jego nakazowi: „Idźcie na cały świat i głoście ewangelię wszelkiemu stworzeniu”. (Mk 16:15). Zaczęli więc głosić ewangelię o królestwie niebieskim i nieść świadectwo o imieniu Pana Jezusa, tak by wszyscy ludzie mogli je przyjąć i uzyskać Jego zbawienie. Dzisiaj ewangelia o Panu Jezusie dotarła już w najdalsze zakątki świata, a stało się tak wyłącznie dzięki temu, że Jezus ukazał się ludziom powróciwszy z martwych. Na podstawie tego możemy zrozumieć, jak wielkie znaczenie miało Jego ukazanie się ludziom po zmartwychwstaniu!


Źródło artykułu: Kościół Boga Wszechmogącego


 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.
avatar
ZBAWIENIE-PRZEZ-BOGA-WSZECHMOGACEGO
Zbawienie-przez-Boga-Wszechmogacego.epoznan.pl
RSSsend_message
Błyskawica ze Wschodu, Kościół Boga Wszechmogącego został założony przez samego wcielonego Chrystusa. Tworzą go wszyscy prawdziwi wyznawcy Boga, którzy przyjęli dzieło Boga Wszechmogącego w dniach ostatecznych, a także zostali podbici i zbawieni przez słowo Boże. Usłyszeli głos Boga i powrócili przed tron Boży. Jestem pojony i karmiony przez Boga oraz wiem, że Chrystus jest prawdą, drogą i życiem.
POLECANE STRONY
https://pl.kingdomsalvation.org
ARCHIWUM WPISÓW
Tylko ci, którzy znają Boga i Jego dzieło mogą zadowolić Boga (20 wrz 2019)
„Nadeszły dni Noego” Boże zbawienie w dniach ostatecznych (20 wrz 2019)
Prawda wyrażona przez Boga Wszechmogącego „W odniesieniu do Biblii (1)” (18 wrz 2019)
Słowo Boże na każdy dzień „Bóg jest Panem wszelkiego stworzenia” (17 wrz 2019)
„Przepiękny głos” Klip filmowy (2) – W jaki sposób możemy być pewni, że Pan Jezus już powrócił? (17 wrz 2019)
Wyzwól się z sideł” Klip filmowy (6) – Dlaczego Komunistyczna Partia Chin prześladuje Kościół Boga Wszechmogącego? (15 wrz 2019)
„Westchnienie Wszechmogącego” Słowo Boże | Chrześcijańskie filmy warte obejrzenia (14 wrz 2019)
Co tak naprawdę oznacza dostąpienie zbawienia? A co oznacza dostąpienie pełnego zbawienia? (13 wrz 2019)
„Kłamstwa komunizmu” Jak chrześcijanie polegają na Bogu, by pokonać szatana? (Dubbing PL) (13 wrz 2019)
„Miasto zostanie zburzone” Klip filmowy (2) – Dlaczego obłudni faryzeusze są potępieni? (11 wrz 2019)
Słowo Boże na każdy dzień | Zbawiciel powrócił już na „Białym obłoku” (10 wrz 2019)
Biblia mówi: „Sercem bowiem wierzy się ku sprawiedliwości, a ustami wyznaje się ku zbawieniu” (Rz 10:10). Zostaliśmy już zbawieni przez naszą wiarę w Jezusa. A raz zbawieni – będziemy zbawieni wiecznie. Gdy nadejdzie Pan, z pewnością będ (8 wrz 2019)
„Powinieneś wiedzieć, że Bóg praktyczny jest Bogiem Samym w sobie” Słowo Boże (7 wrz 2019)
Dlaczego Pan Jezus ukazał się ludziom po swoim zmartwychwstaniu? (6 wrz 2019)
„Istotą Chrystusa jest Bóg” Chrystus jest prawdą, drogą i życiem (4 wrz 2019)
Kto jest moim Panem” Klip (4) – jaka jest relacja pomiędzy Bogiem a Biblią (2 wrz 2019)
„Pojawienie się Boga przyniosło nowy wiek” Słowo Boże (1 wrz 2019)
„Boża litość nad ludzkością” Miłość Boga (1 wrz 2019)
Wcielenie: Odkrycie tajemnicy (Część pierwsza)” (30 sie 2019)
Kto jest moim Panem” Klip filmowy (2) – czy całe Boże dzieło i wszystkie słowa Boże znajdują się w Biblii? (28 sie 2019)
„Bóg jest wcielony, by pokonać szatana i zbawić ludzkość” (27 sie 2019)
Wciąż nie ustaliliśmy, czy królestwo Boże jest na ziemi, czy w niebie. Pan Jezus mawiał: „królestwo niebieskie przybliżyło się”, „królestwo niebieskie nadchodzi”. Jeśli to jest „królestwo niebieskie”, powinno być w nieb (26 sie 2019)
Pan powiedział nam dawno temu: „Idę, aby wam przygotować miejsce. A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę znowu i wezmę was do siebie, żebyście, gdzie ja jestem, i wy byli” (J 14:2-3). Pan Jezus przygotował już dla nas miejsce w niebie (25 sie 2019)
„Nadzór” Dowiedz się, jak wygląda sytuacja osób wierzących w Chinach (24 sie 2019)
„Bóg wraca jako zwycięzca” Wychwalanie zwycięstwa Bożego (23 sie 2019)
Kto jest moim Panem” Klip filmowy (1) – odnowienie opustoszałego kościoła (22 sie 2019)
Pytanie 1: Przez ostatnie kilka lat odczuwamy rosnącą w naszym kościele pustkę. Straciliśmy wiarę i miłość, które mieliśmy na początku, oraz staliśmy się słabsi i bardziej negatywnie nastawieni. Nawet my, którzy nauczamy, czasami odczuwamy mrok i nie wiem (21 sie 2019)
Słowo Boże „Jak człowiek, który zdefiniował Boga według własnych koncepcji, może otrzymywać objawienia Boże?” (20 sie 2019)
Pan obiecał, że powróci, by zabrać nas do królestwa niebieskiego, a jednak jesteście świadkami tego, że Pan już stał się ciałem, by wykonać dzieło sądu dni ostatecznych. Zgodnie z proroctwem biblijnym Pan nadejdzie na chmurach, pełen mocy i chwały: dlacz (19 sie 2019)
Wierzę w Pana przez ponad połowę swojego życia. Niestrudzenie pracuję dla Pana i stale wyczekuję Jego powtórnego nadejścia. Jeśli Pan przyszedł, to dlaczego nie otrzymałem Jego objawienia? Czy Pan mnie odrzucił? Jestem tym bardzo zdezorientowany. Jak byśc (18 sie 2019)
„Zgromadzenie w oborze” Gdzie się podziała wolność wyznania w Chinach? (17 sie 2019)
„Ujawnić tajemnicę Biblii” Ujawnienie tajemnej historii Biblii (Dubbing PL) (16 sie 2019)
„Prawdziwa miłość Boga” Boże osądzenie ocaliło mnie (Dubbing PL) (15 sie 2019)
Tylko Chrystus dni ostatecznych może dać człowiekowi drogę wiecznego życia (14 sie 2019)
„Czas zmiany” Czy znasz drogę do królestwa niebieskiego? (Dubbing PL) (12 sie 2019)
„Pobożne życzenia” Czy zdobyłeś bilet do królestwa niebieskiego? (Dubbing PL) (11 sie 2019)
„Komunistyczna reedukacja w domu” Bóg jest moim Zbawicielem (Dubbing PL) (10 sie 2019)
„Miłość Boga zbliża nas do siebie” (Solo męskie) (9 sie 2019)
„Największe błogosławieństwo, jakim Bóg obdarza człowieka” (7 sie 2019)
„Tajemnica pobożności” Pan Jezus przybył na „białym obłoku” (Dubbing PL) (6 sie 2019)
„Z Bożym błogosławieństwem” Bóg jest moim schronieniem (Dubbing PL) (5 sie 2019)
„Zbawienie” Czy zyskanie zbawienia jest tym samym, co pełne zbawienie? (Dubbing PL) (4 sie 2019)
Prawdziwa historia stojąca za dziełem w Wieku Odkupienia (1 sie 2019)
Projekcja filmu chrześcijańskiego sprawia, że widzowie zaczynają rozmyślać nad tajemnicami życia (29 lip 2019)
Pan puka do drzwi (27 lip 2019)
Lud z królestwa niebieskiego (25 lip 2019)
Doskonała Boża troska nad wszystkim (22 lip 2019)
Tylko Bóg kocha człowieka najbardziej (21 lip 2019)