blog background
 
ekodoradca: Ekologiczne rozwiązania
raport oddzialywan na srodowisko poznan, pozwolenie zintegrowane poznan
metka_epoznan
Bezpieczeństwo na drodze - zachowaj je i Ty!
ok
0
not ok
0
liczba odsłon: 9

Bezpieczeństwo na drodze jest bardzo ważne. Obecnie z roku na rok spowodowanych jest coraz więcej wypadków. Co zrobić, aby zmniejszyć liczbę poszkodowanych? Często wypadki mają miejsce przez nieuwagę i nierozsądek prowadzących auto. Stan dróg w naszym kraju jest średni. Są drogi, szczególnie te krajowe i autostrady, po których jazda to przyjemność. Niestety często drogi gminne i powiatowe wymagają solidnego remontu – jednak brak na niego środków.


Często również stan dróg decyduje o tym, czy jazda jest bezpieczna. Dobre oznakowania, odpowiednia sygnalizacja oraz bezpieczne pobocza. Wszystko to decyduje o poprawnej jeździe. Wiadomo, że na nieoznakowanych skrzyżowaniach wypadki zdarzają się znacznie częściej. Co jeszcze decyduje o bezpiecznej drodze i jakie urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego są wykorzystywane?


  • Sygnalizacja świetlna – wykorzystywana jest w każdym większym mieście oraz na trudnych skrzyżowaniach. Dzięki sygnalizacja jazda jest płynna.

  • Oznakowania dróg – każda, dobrze oznakowana droga jest prosta dla przejechania dla kierowcy. Ważne, aby znaki informowały kierowcę o wszystkich niebezpieczeństwach, które może na drodze napotkać.

  • Bariery drogowe – jeśli pobocze jest niebezpieczne, a rów jest głęboki to warto zamontować przy drodze bariery ochronne. W przypadku poślizgu samochodu bariery zamortyzują poślizg, a szkody będą mniejsze.W Polsce istnieje podział dróg. Podzielić je można na drogi krajowe, do których należą drogi ekspresowe, autostrady. Wyróżniamy również drogi wojewódzkie, powiatowe oraz drogi gminne. Za ich remont odpowiada odpowiednia placówka. Najwięcej funduszy przekazywanych jest na autostrady i drogi szybkiego ruchu. Bardzo często na remont dróg lub budowę nowych placówki otrzymują środki z Unii Europejskiej. Dlatego widać, że niektóre drogi wykonywane są na najwyższym poziomie.Niestety nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć katastrofy w ruchu lądowym. Nawet na autostradach, które z pozoru są bezpieczne zdarzają się wypadki. Często jest to wina kierowców, którzy są niewyspani, pod wpływem alkoholu albo po prostu są rozkojarzeni. Jaki stan dróg panuje w Twoim mieście? Jak myślisz, co można jeszcze zrobić, aby zmniejszyć ilość wypadków na drogach?

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.
Zdjęcie: jovanka