blog background
 
ekodoradca: Ekologiczne rozwiązania
raport oddzialywan na srodowisko poznan, pozwolenie zintegrowane poznan
metka_epoznan
Wszystko o ortopedii
ok
0
not ok
0
liczba odsłon: 7

Zmagasz się z bólem stawów? Twój kręgosłup odmawia Ci posłuszeństwa? Już dziś skorzystaj z usług specjalisty. Obecnie medycyna szybko rozwija się. Na rynku pojawiają się nowoczesne sprzęty i urządzenia, dzięki którym wykonywanych jest wiele zabiegów. Teraz można wyleczyć niektóre urazy w zupełności, co niemożliwe było to jeszcze kilka lat wcześniej. Dowiedz się o nowoczesnych sposobach leczenia urazów. Sprawdź też do jakiego specjalisty wybrać się, jeśli zmagamy się z bólem stawów, kości lub urazami narządu ruchu.Urazy narządu ruchu – Ortopeda Poznań


Jeśli zmagasz się z urazami i bólem, który dominuje w kończynach dolnych i górnych to specjalistą do którego powinieneś się udać jest ortopeda Poznań. Ortopeda zajmuje się chorobami związanymi z narządem ruchu. Analizuje on, leczy i poddaje rehabilitacji nasze kości, stawy i mięśnie. Leczenie ma na celu osiągnięcie pełnej sprawności fizycznej przez chorego, co czasami jest bardzo trudnym osiągnięciem. Urazy dotyczą wad nabytych albo wrodzonych.


Traumatologia to powiązana z ortopedia dziedzina medyczna. Traumatologia to inaczej chirurgia urazowa. Lekarz traumatolog podejmuje się leczenia operacyjnego urazów mięśni, kości oraz ścięgien. Traumatolodzy diagnozują choroby na podstawie skomplikowanych badań, jakimi są badania ultrasonograficzne, radiologiczne oraz badania laboratoryjne.Celem każdego lekarza jest doprowadzenie pacjenta do pełnej sprawności. W tym celu wykorzystuje się nowoczesne, metody leczenia, jakimi są:


  • leczenie komórkami macierzystymi komórki macierzyste wykorzystuje się w leczeniu urazów stawów. Najczęściej takiemu leczeniu poddaje się kolana, których chrząstka zmieniona jest chorobowo. Komórki macierzyste pobiera się od pacjenta. Najwięcej ich występuje w płynach owodniowych kobiety, jednak komórki najczęściej pobiera się z tkanki tłuszczowej pacjenta. Po odwirowaniu komórki te wszczepione są w chorobowo zmienione miejsca. Komórki macierzyste maja zdolność podziału, dlatego dzielą się i wytwarzają zdrowe komórki w miejscu, które było uszkodzone,


  • terapia Orthokine – dzięki tej terapii można powrócić do pełnej sprawności. Terapia polega na pobraniu krwi od pacjenta, z której wytwarzane są białka przeciwzapalne. Białka te powstają w procesie inkubacji. Otrzymaną surowicę wstrzykuje się do zmienionego chorobowo miejsca.


 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.
Zdjęcie: jovanka