blog background
 
tanielekcje: Lekcje Gitary
gitary, nauka gry na gitarze, gitara klasyczna
metka_epoznan
Strojenie gitary klasycznej
ok
0
not ok
0
liczba odsłon: 52

Jak dostroić gitarę klasyczną?


Wskazówki do strojenia gitary są dość proste. Teraz, gdy jesteś na najlepszej drodze do grania, ważne jest, aby nauczyć się dostroić gitarę. Instrument może łatwo wypaść z melodii ze względu na zmiany temperatury, środowiska i regularnej gry ... a kiedy to zrobi, usłyszysz, że twoje piosenki wydają się brzmieć nie na miejscu.

Więcej info o strojeniu gitary klasycznej:


Struny gitary nie luzują się w tym samym tempie, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak każdy strunę powinien brzmieć melodycznie, kiedy uczysz się akordów gitarowych.

Strojenie gitary polega na dopasowaniu 6 strun na instrumencie. Standardowe strojenie gitary, zaczynając od najgrubszego, najniższego tonu (szóstego sznurka) w górnej części szyi to: E - A - D - G - B - E -

Wysoki struna E - najcieńszy, najwyższy sznur w dnie szyi - jest znana jako pierwszy ciąg, a wszystkie inne podążają za nim. Jak dostroić swoją gitarę Oto sposób zapamiętywania nazw łańcuchów, zaczynając od małego "E" do dużego "E." E-bardzo B-oy G-ets D-onuts A-fter E-ating.

Jak dostroić gitarę za pomocą elektrycznego tunera Jest to jeden z najprostszych sposobów dostrojenia gitary. Zamiast używać struny do znalezienia właściwych tonów dla innych strun, elektryczny tuner odczyta i zinterpretuje fale dźwiękowe, które odbiera z gitary i wyświetla w notatkach to, co czyta.


Strojenie przy pomocy tunera


Po prostu włącz tuner i stuknij w strunę. Powie Ci, czy twoja gitara jest dostrojona w ciągu kilku sekund. ChordBuddy oferuje wyjątkowe tunery gitarowe, aby zapewnić, że twój instrument jest dostrojony. Chordbuddy wprowadził także produkt, który wygodnie łączy kapo i tuner. Stało się bardzo popularne wśród muzyków i można go znaleźć, klikając tutaj. Kup TuneryShop Capo-Tuner Jak nastroić gitarę przy uchu Aby dostroić gitarę w staroświecki sposób, najpierw strojenie szóstej struny na niską E.

Jeśli znasz już tę tonację, włącz melodię. Możesz chcieć przejść do trybu online, aby znaleźć próbki niskiej E. Jeśli grasz z innymi, możesz chcieć mieć jedną melodię, a resztę dostroić, aby dopasować melodię tej osoby. Pociągnij  strunę prawą ręką (dla praworęcznych, standardowych gitarzystów-lewych grających leworęcznymi gitarami należy odwrócić to), trzymając strunę w dół lewą ręką na 5 progu (zaczynając od główki, licząc 5 praży się w kierunku ciała.)

Ton, który emanuje, ponieważ trzymasz strunę na piątym progu, będzie oznaczał A. Zrzuć otwarty sznur pod nim ("otwarte" znaczenie, nie przytrzymując struny na żadnym progu lewą ręką) i obracaj drugim kołkiem do strojenia, dopóki twój ciąg A nie wytworzy tego samego tonu, co twój niski ciąg E podczas grania na 5 progu . Po tym etapie zagrasz ciąg A na 5 progu, aby znaleźć właściwy ton dla ciągu D, ciąg D na 5. progu, aby znaleźć ciąg G, ale kiedy będziesz gotowy do strojenia struny B, Będą grać na strunie G na 4. progu zamiast na 5.

Aby dostroić ostatni wysoki ciąg E, wrócisz do 5 progu, w którym będziesz grać ciąg B, aby znaleźć swój wysoki dźwięk E. Rozumiem? To całkiem proste, gdy robisz to kilka razy. Z drugiej strony strojenie gitary w ten sposób może nie być standardem 440. Tuning do A 440 zapewnia, że ​​jesteś w zgodzie z innymi gitarami na całym świecie.
WASZE KOMENTARZE
Autor bloga wyłączył możliwość komentowania tego wpisu