blog background
 
ListwyMDF: Listwy przypodłogowe
Listwy przypodłogowe, białe listwy mdf, listwy mdf białe
metka_epoznan
Jak ozdobić sufit - sztukateria sufitowa
ok
0
not ok
0
liczba odsłon: 14

Na co zwrócić uwagę przy aranżacji mieszkania?

Aranżacja naszego nowego mieszkania to nie lada wyzwanie. Jakich użyć materiałów, na jaka kolorystykę postawić, w końcu czy podążać za panującymi trendami, czy może zdecydować się na indywidualny projekt? Takich pytań jest za pewnie bardzo dużo, zależy nam bowiem, aby mieszkanie prezentowało się w sposób wyjątkowy.

Najwięcej dylematów przysparza nam zazwyczaj wybór wykończenia podług oraz ścian, kwestia sufitu odchodzi przeważnie na dalszy plan, aż w konsekwencji kończy się jedynie na pomalowaniu na biało. W pewnych sytuacjach warto jednak skupić się również na tej strefie mieszkania, tak aby jeszcze bardziej podkreślić efekt końcowy oraz zadbać o wszystkie szczegóły.

Jak ozdobić sufit w mieszkaniu?

Koncepcji na urozmaicenie sufitu może być bardzo wiele, niektóre z nich są jedynie dekoracjami, inne mają jednak swoje zastosowanie w praktyce. Pierwsze rozwiązanie, które warto przemyśleć to aranżacja za pomocą belek. Tutaj powinniśmy jednak wziąć pod uwagę wysokość pomieszczenia. Jeżeli jest ono wyższe to z powodzeniem możemy wykorzystać wykończenie w kolorze drewna bądź ozdobnych wzorów. W przypadku pomieszczeń niższych najlepszym rozwiązaniem jest dekoracja belek w jasnych i stonowanych barwach dzięki czemu optycznie pokój wyda nam się nieco bardziej przestronny.

W innych przypadkach możemy wykorzystać artystyczne sztukaterie, które z pewnością podkreślą charakter wnętrza. Oczywiście najlepiej jeżeli w mieszkaniu zachowały się oryginalne elementy dekoracyjne na suficie, w nowych mieszkaniach możemy jednak wykorzystać sztukaterie wykonane z tworzyw sztucznych. Mogą one przyjmować formę zarówno gzymsów jak i listew, kasetonów bądź też rozet. Dobrym pomysłem mogą okazać się na przykład listwy Orac Decor. Tego typu elementy mocowane są najczęściej w celu odcięcia mocniejszego koloru nieco poniżej linii sufitu. Podobnie postępuje się w przypadku gzymsów Orac Decor, tutaj jednak gzyms nachodzi nieco na sufit przez co optycznie podwyższa mieszkanie. Jeżeli chodzi natomiast o kasetony to najważniejszą ich funkcją jest maskowanie wszelkich nierówności występujących na suficie, a także dodatkowa izolacja akustyczna oraz termiczna.

W przypadku sztukaterii sufitowej warto również zadbać o jakość materiałów, tak aby efekt końcowy zaaranżowanego mieszkania nie został popsuty przez ewentualne niedoróbki. Z pewnością elementami, które można pod tym kątem polecić są listwy typu Orac Decor C213, które po pierwsze prezentują się bardzo atrakcyjnie, a po drugie spełniają odpowiednie standardy w kwestii jakości.

WASZE KOMENTARZE
Autor bloga wyłączył możliwość komentowania tego wpisu
Zdjęcie: Hanna Rydlichowska