blog background
 
zielonym2: Zakładanie ogrodów poznań - ZielonyM2
zakładanie ogrodów poznań, Usługi ogrodnicze Poznań, nowe ogrody poznań
metka_epoznan
Usługi ogrodnicze Poznań - ogrody przydomowe aranżacje
ok
0
not ok
0
liczba odsłon: 42

Jak zmienić swój ogród w niezwykłe rośliny


Zawsze byłem lekko zdenerwowany kupowaniem "niezwykłych roślin".

Może są tylko dla doświadczonych ogrodników? Bardziej wymagający? Trudne do wzrostu?

Jeśli jesteś nowicjuszem w ogrodnictwie, często będziesz radził, aby "obejść swoją okolicę, zobaczyć, co się dobrze rozwija i zasadzić". To bardzo dobra rada. Ale to trochę nudne. A co, jeśli nie masz takiego samego ogrodu jak sąsiedzi?

Jakie są zalety uprawy niezwykłych roślin?


Niezwykłe rośliny rozpoczynają rozmowę. Australijska osobowość związana z telewizją i radiem, Stephen Ryan, który sprzedaje również rzadkie rośliny, mówi, że jeśli twój ogród ma tylko róże z góry lodowej i skrzynie zabezpieczające, "większość ludzi może powiedzieć, że wygląda schludnie. Ale jeśli masz niezwykłe rośliny, ludzie będą pytać, kim są.

Jeśli wolisz oglądać wideo zamiast czytać bloga, możesz usłyszeć, co Stephen mówi o kupowaniu niezwykłych roślin tutaj.

Mówi też, że różnorodność roślin jest tracona, ponieważ tylko kilka odmian niektórych popularnych roślin jest sprzedawanych w dużych ilościach do centrów ogrodniczych. W czasach, kiedy większość ludzi kupowała od małych szkółek w całym kraju, można było spodziewać się różnych odmian.

Więc jak kupić niezwykłe rośliny?


Poprosiłem go o wskazówki dotyczące zakupu niezwykłych roślin.

"Idź do szkółki roślin i porozmawiaj z pielęgniarką (lub kobietą)" - mówi. Jest brytyjski katalog lokalnych niezależnych szkółek lub zwykle można znaleźć specjalistycznych hodowców na różnych wystawach kwiatów i wielkich targach.

Ale zakładając, że znajdziesz kogoś kompetentnego, Stephen radzi ci powiedzieć im o swoim ogrodzie, jakie rośliny lubisz, co masz nadzieję osiągnąć i jaki jest twój poziom wiedzy i ambicji ogrodniczych. Pokaż też zdjęcia swojego domu i ogrodu.

Kiedy po raz pierwszy miałem mały ogród w Poznaniu, poszedłem do pokoju dziecinnego (który pozostanie bezimienny). Poprosiłem o zalecenia "łatwych zakładów opieki".

- No cóż, nie wiem, dlaczego w ogóle nie interesujesz się ogrodnictwem, jeśli nie jesteś przygotowany na wysiłek dbania o rośliny - burknął pielęgniarz. Chodzi mi o to, że mój ogród był mały, zacieniony i zaludniony przez żarłoczne ślimaki, więc potrzebowałem niezniszczalnych roślin.

Większość plantatorów nie jest podobna do Mr Grumpy. Mogłem też nieco wyjaśnić, co rozumiem przez "łatwą opiekę".

Następnie dokonaj skoku wiary ...


Po nawiązaniu relacji z dobrym specjalistą od roślin, skorzystaj z porady na temat zakładu do kupienia.

"Jednym z problemów z niezwykłymi roślinami jest to, że nie wyglądają specjalnie w doniczce. Istnieje ogromna liczba roślin, które występują dość rzadko, ponieważ nie wyglądają dobrze w doniczkach, gdy je kupujesz "- mówi Stephen.


Nawet nowicjusze mogą uprawiać niezwykłe rośliny


Rosnące niezwykłe rośliny nie muszą oznaczać kupowania czegoś, o czym nigdy nie słyszałeś. Stephen podkreśla, że ​​możesz mieć niezwykłą odmianę zwykłego, łatwego w hodowli gatunku. Jedną z jego specjalności są lilie canna: "Dlaczego nie mieć niezwykłej canny, zamiast tych, które są powszechnie dostępne w centrum ogrodniczym?", Mówi. "Nie będą trudniej się rozwijać, a oni rozpoczną rozmowę".

Czy potrzebujesz znać wiele łacińskich nazw?


Jeśli chcesz niezwykłych roślin, prawdopodobnie będziesz musiał zobaczyć kilka łacińskich nazw. Ale nie musisz być ekspertem. Stephen uważa, że ​​niektóre żłobki grają szybko i swobodnie z nazwami roślin, częściowo dlatego, że niektóre z nich są nie do wymówienia, a tym samym mniej prawdopodobne, że sprzedadzą. Więc rośliny zostają ponownie nazwane.

ZielonyM2
 
WASZE KOMENTARZE[1]
~Marcin: Według mnie w ogrodzie świetnie sprawdza się przede wszystkim kostka brukowa. Polecam zajrzeć na stronę https://www.gardenpartner.pl/, gdzie można znaleźć wysokiej jakości kostkę.
dodano: Środa, 2018.09.26 14:54, IP:77.255.79.XXX
ok
0
not ok
0
odpowiedz|usuń
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
codeimgNie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.
Zdjęcie: Natalia Cofta