blog background
 
b4biznes: BF4business - Blog restrukturyzacja firm i optymalizacja procesów biznesowych
restrukturyzacja firmy,plan restrukturyzacyjny,redukcja kosztów
metka_epoznan
Restrukturyzacja przedsiębiorstwa krok po kroku
ok
0
not ok
0
liczba odsłon: 41
Restrukturyzacja z większym prawdopodobieństwem odniesie sukces, gdy menedżerowie zrozumieją podstawowy problem biznesowy / strategiczny lub szansę, przed którą stoją ich firmy. Rozważane alternatywne opcje restrukturyzacji, w tym wydawanie akcji inwestorom, dokonywanie wykupu lewarowanego lub odkupywanie akcji, nie rozwiązałyby tego podstawowego problemu biznesowego. Poniżej przedstawię, Państwu kilka prostych kroków

Plan restrukturyzacyjny - 5 prostych kroków 


1.Finansowanie aktywów i spłata zadłużeń

Jeśli Twoja firma ma słabe kredyty i nie ma szans na uniknięcie długu bez dodatkowego finansowania, być może trzeba będzie skorzystać z metod finansowania aktywów, aby uzyskać pożyczkę zabezpieczoną. Podsumowując, użyłbyś niektórych aktywów firmy jako zabezpieczenia, by zabezpieczyć linię kredytową, która mogłaby następnie zostać wykorzystana do spłaty istniejących długów lub zainwestowania w operacje, które uczyniłyby ten biznes bardziej lukratywnym. 


2. Inwestowanie w technologię

Teraz, gdy masz już spłacone długi i nie jesteś ciągle przywiązany do gotówki, możesz rozpocząć renowację technologiczną, która zapewni ci narzędzia potrzebne do zwiększenia wydajności, ulepszenia analizy i promowania lepszych praktyk zarządzania. 

3. Outsourcing księgowości

Jeśli nie korzystasz już z oprogramowania księgowego, nie jest zaskakujące, że twój startup się nie udaje - gratulujemy uniknięcia wyginięcia. Kiedy będziesz gotowy dołączyć do reszty nowoczesnych małych firm, zacznij od wyboru oprogramowania księgowego. Aha, i nie zapomnij o biegłości w posługiwaniu się nim, w przeciwnym razie skończy się zajmowanie miejsca na dysku twardym (to nowsza technologia mówi o "zbieraniu kurzu").

4. Produktywność i zarządzanie czasem

Jest tyle aplikacji śledzenia czasu, że możesz stracić dużo czasu, próbując je wybrać. 

Programy te mogą naprawdę zwiększyć produktywność na wyższy poziom dzięki interaktywnym interfejsom, które umożliwiają zarządzanie harmonogramem, ustawianie alarmów / powiadomień i generowanie wnikliwych raportów z działalności. Możesz nawet użyć niektórych z nich do monitorowania wydajności pracowników.

5. Komunikacja z klientem

Klienci chcą zajmować się firmami, z którymi łatwo się kontaktować i komunikować. Jeśli przekierowujesz połączenia na telefon komórkowy i prosisz potencjalnych klientów o "pozostawienie wiadomości", prawdopodobnie tracisz interesy. Poddaj się profesjonalizmu, instalując zautomatyzowany system telekomunikacyjny i zlecając spółce przekazu głosowego nagrywanie monitów.

Podsumowanie, korzystając z tych 5 krótkich punktów możesz wykonać poprawny plan restrukturyzacyjny Twojej firmy niskim kosztem. 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.
Zdjęcie: Bartek