blog background
 
aranzeecjewnetrz: Wnętrza
Wnętrza
metka_epoznan
Aranżacja przedpokoju – kilka pomysłów
ok
0
not ok
0
liczba odsłon: 38

Przedpokój jest bardzo ważnym miejscem w każdym domu czy mieszkaniu. To właśnie tam wchodzą osoby, które wpadły na chwilę (na przykład listonosz, ktoś kto na nas czeka itp.) i właśnie przedpokój jest miejscem, które jako pierwsze widzą te osoby, które przyszły do nas także na dłużej. To właśnie przedpokój powinien być więc zaprojektowany jak najbardziej reprezentacyjnie, stanowiąc swoistą wizytówkę każdego mieszkania czy domu. Przywiązujemy jednak dużą wagę do aranżacji salonu czy kuchni, a nawet łazienki, ale mniej uwagi poświęcamy temu miejscu tuż przy drzwiach wejściowych. Jak zaaranżować przedpokój, żeby wszystkim się podobał, ale nadal był funkcjonalny? Jakich kolorów użyć? Co powinno się w nim znaleźć?

Przedpokój powinien być jasny i przytulny – nie można zatem użyć zbyt ciemnych barw. Jest to miejsce zwykle pozbawione okien, a drzwi do niektórych pokoi zwykle są zamknięte. Jeśli więc nie można zadbać o dostęp do naturalnego światła, należy przynajmniej rozjaśnić przestrzeń jasną farbą albo meblami i do tego powiększyć ją nieco przy pomocy dużego lustra. Na szczęście w przedpokoju nie musi się znaleźć dużo rzeczy, jednak te, które w nim są i tak zajmują wiele miejsca. Chodzi tu oczywiście o wieszaki na ubrania, szafkę na buty i specjalny stojak na parasole. Jeśli na wieszakach są ubrania, a na szafce położymy jakieś dodatkowe rzeczy, a w stojaku będą parasole, raczej nie możemy liczyć na wrażenie harmonii. Przedpokoje są często zbyt małe i przede wszystkim muszą być użyteczne, jednak każdy gość będzie w stanie dostrzec pasujące do siebie dodatki i tak dalej – warto więc w nie zainwestować.

Urządzając przedpokój inspiracje można czerpać z internetu – na różnych stronach znajdziemy wiele porad na ten temat, razem ze stosownymi fotografiami. Warto postawić na klasykę, ale z pewną nutką oryginalności. Na przykład wieszaki mogą zostać umieszczone na ścianie, na której przy pomocy szablonu wymalowane zostanie drzewo. Można również zainwestować w jakiś oryginalny wieszak, połączony ze stojakiem na parasole. Czasem już jedna rzecz jest w stanie odmienić całą przestrzeń – na lepsze!

WASZE KOMENTARZE
Autor bloga wyłączył możliwość komentowania tego wpisu
Zdjęcie: jovanka