blog background
 
daniaciek: Ciekawostki o Danii
podróże
metka_epoznan
Ciekawostki o Włoszech
ok
0
not ok
0
liczba odsłon: 41
Włochy to względnie częsty cel wakacyjny ogromnej liczby Europejczyków. Dowiedz się jakie ciekawe fakty kryje owy region, niektóre z pewnością potrafią zdumieć.
Pierwszy fascynujący fakt opowiada o włoskiej kuchni, przenieśmy się więc na chwilę do Neapolu, zaś dokładniej do 1860 roku. Wówczas właśnie w owym miasteczku narodziła się pizza. Czy jest człowiek tu kto jej nie kocha? Miasto będące niedaleko Wezuwiusza posiada liczne pizzerie, a co najmniej trzy spośród nich traktowane są za najdoskonalsze na globie. To knajpki Di Matteo, Da Michele i Sorbillo. Dodatkowo przed otwarciem drzwi do niniejszych tawern kształtuje się liczna kolejka. Nierzadko na stół należy oczekiwać aż jedną godzinę! Ceny są dosyć niskie, ponieważ rozpoczynają się od trzech euro za zamówienie.
Wielu Włochów przypuszcza, że zło można odbić chwytając się za krocze. Z owego sensu decyzją rządu została zatwierdzona regulacja legislacyjna zakazująca powszechnego dotykania osobistego krocza.
Jeszcze jedna ciekawostka związana z nakazami legislacyjnymi. W Turynie ustalono dekret nakazujący posesorowi psiny wyprowadzać go co najmniej trzy razy w ciągu dzionka. W przypadku nieprzystosowania się do tego aktu, mundurowy może wypisać mandat.
Dosyć oryginalny kodeks prawny obowiązuje w niewielkim mieście o nazwie Sellii. Lokalne władze zabroniły jego mieszkańcom przemijać. Ordinanza 11 to przepis ustalona przez burmistrza Davide Zicchinella, które broni ginąć, a w chwili jego złamania familia poległego musi spłacić 10 euro. Co więcej, zakazane jest również chorowanie w Sellii. Jurysdykcje jednak maja jaźń jak absurdale są owe zapisy. Podług burmistrza akt owy ma uświadomić przedstawicielom miasta, jak ważkie jest zdrowie oraz iż poniektórzy powinni ulepszyć własne nałogi oraz zapoczątkować bardziej o siebie troszczyć. Pokrewny przepis zatwierdzono także w kolejnym włoskim mieście - Falciano del Massico. Czynnik jednak jest całkowicie inny - niedostatek miejsca na rodzimym cmentarzu.
Dodatkowo jedno słowo o nakazach - w Wenecji kategorycznie zakazano dokarmiania gołębi.
Podobnie niczym w naszym regionie niemało mieszkańców myśli, iż otwarcie deszczochronu w mieszkaniu potrafi przysporzyć pecha. Szczęście zaś może przysporzyć rozlanie wina. Jednak powinno być względnie przeciwnie.
Niech nikogo nie zadziwi język gestów u Włochów. Gesty towarzyszą każdemu Makaroniarzowi podczas debaty. Nawet istnieje specjalny wykaz gestów, jaki charakteryzuje co znaczy konkretny znak.
Źródło: http://rzucijedz.pl/ciekawostki-ze-swiata/340-wlochy-ciekawostki
 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.
Zdjęcie: Piotr "Tiggy" Pasała