blog background
 
daniaciek: Ciekawostki o Danii
podróże
metka_epoznan
Tajlandia - ciekawe fakty
ok
3
not ok
0
liczba odsłon: 33
Tajlandia toż obecnie dość popularny szlak krajoznawczy. Należałoby zrozumieć ciekawostki o tym regionie nim się do niego wybierzemy, natomiast faktycznie warto je znać.

Tajscy policjanci dopuszczający się słabszych naruszeń albo po prostu zachowujący się niewłaściwie dostają różową banderolę Hello Kitty, którą poprzez parę dni muszą nieść na lewym ramieniu. Proste upomnienia miały zaniechać funkcjonować, więc Hello Kitty stawał się nowym sygnałem upomnienia niezdyscyplinowanego gliniarza. Wręczenie różanej wstążki powinno wywołać u takiej osobowości doznanie winy także dyshonoru, a także powstrzymać pokrewnego zachowania w przyszłości.

Pod sensem kodeksowym prostytucja w Tajlandii jest zabroniona, natomiast przepis w owej kwestii jest okazjonalnie egzekwowane. Ilość pań udzielających przysługi fizyczne ciągle się przekształca - szacuje się, iż choćby milion kobiet może zbywać swoje ciało.
Będąc w przedmiocie prostytucji - globalna metropolia seks-turystyki znajduje się dokładnie w Tajlandii. Mieszcząca się w drodze 130 km od stolicy Pattaya skupia spragnionych erotycznych doświadczeń z całego globu. Podczas pewnego marszu kluczową ścieżką Walking Street można dosłyszeć dziesiątki zmysłowych ofert. O zaproszeniach na ping-ponga już nie mówimy.

Skazańcy w owym regionie mają możliwość wcześniejszego opuszczenia więzienia biorąc współudział w turnieju "Prison Fight", mianowicie konfrontacji z zewnętrznymi walczącymi. Przestępcy, jacy zwyciężą w pojedynku otrzymują banknoty i mają opcję zminimalizowania własnego osądu.

Od niedawna wpisano dekret zezwalający na potępienie kierowcy zatrzymanego na jeździe pod impulsem alkoholu na pracę w trupiarni. Ma to być ripostę na coraz poważniejszą miarę incydentów samochodowych wywołanych poprzez nietrzeźwych kierowców. Ideał jest doskonały - wartość uzmysłowienia prowadzącemu, jakie potrafią być efekty jego nieostrożnego zachowania.

Tajowie są dobrymi typami. Spacerując po ulicy właściwie każdy się uśmiecha. Uważają oni, że życie jest po to, iżby korzystać z niego pociechę.
Warto spostrzec: http://rzucijedz.pl/ciekawostki-ze-swiata/343-tajlandia-ciekawostki
 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.
Zdjęcie: Piotr "Tiggy" Pasała